Forum.Over.Net

Življenje, ah to življenje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Snaha naju meče iz hiše

Default avatar

tečna tašča

Mislim, da snaha ni vsega kriva, ampak tudi tvoj sin. Ta mladi se danes tako obnašajo in jim je samoumevno, da naj bi ta stari skrbeli za njih in dajali, dokler kaj imajo. Kar se tiče hiše, če jo daš jo daš in ne pričakuj nekega poveličanega spoštovanja. Svoj prostor si zagotovi, odloči kateri prostori so tvoji, ostalo svojo kramo zmeči stran, ker je v nadaljnjem življenju ne boš več rabila, Sezidata naj si svoj vhod n se ti ne bo treba nič najavljati, prišla boš še vedno domov v svoje, ona dva bosta pa na videz v svojem. Po smrti naj se pa skregajo, kakor se hočejo. Ven jih a ne meči, verjemi mi ti boš bolj trpela, kot pa ta mladi, ker ti si vzgojena v humanem času, sedanja mladina pa v egoističnem času in jim ni zamere, saj smo jih mi vzgajali. Postavi jih na trdna tla in postavite trdne temelje, kjer bodo vsi enakovredni, tudi če daš del svoje hiše v uporabo. Hiša lahko tudi propada, verjemi, nič ne boš s seboj nesla, zate je pa tudi tako dobro. Začni razmišljati s svojo glavo, brez tega kako boš srečna ob svojem imetju.
Default avatar

v uporabo ,ne v trajno last

Haloooo. Hišo sta dala sinu in snahi v uporabo in ne v trajno last. Hiša ponavadi nima samo treh sob in kuhinje ,pač pa tudi najmanj dve nadstropji,kar pa ne pomeni,da si je treba vse takoj prilastit. Je treba imet tudi neko miro in tale tvoja snaha je brez vsake morale in razvajena smrklja,ki ne ve ,da je lahko srečna,ker ima streho nad glavo. Je pa zanimivio,da sina ne omenjaš nič v vsem skupaj. Najbrž si v hišo dobila gobčno frajlo,ki se jo boji tudi vaš sin.
Default avatar

brco v rit

najemodajalka je napisal/a:
mislim, da je celo po zakonu najemodajalcu dovoljeno le 2x na leto ob predhodni najavi priti v stanovanje. A ker sta sin in snaha očitno nista vredna takega ravnanja.

ne drži,mi imamo najemnike pa lahko gremo v stanovanje vsak mesec,odvisno je od pogodbe kako je napisana.

In pri vajinem primeru,hiša je vaša in lahko z njo razpolagata po vaši volji,amen.Moj nasvet brco v rit jima dajta za tako zahvalo.naj si sama hišo zgradita,vidva pa jo lepo prodajta in uživajta s tem denarjem.
Default avatar

leelee_nepr.

Če so se dogovorili za uporabo hiše, so se dogovorili za uporabo hiše. Lahko bi se tudi dogovorili za uporabo enega štuka. Kar se mene tiče, bi bilo tako itak bolje za vse. Mladadva dobita bivališče, staršema ostane dovolj prostora za shranjevanje stvari + možnost, da lahko še vedno prideta domov, tu kdaj tudi prespita,.... Pa da bi se še vložilo nekaj sredstev v izgradnjo lastnega vhoda, in je stvar rešena. Ampak takšne stvar se je potrebno zmenit.
Default avatar

prodajam

Prodajta hišo, pa ne bo več nobene slabe volje. Namesto nje si kupita varovano stanovanje. Potrebovala ga bosta.
Sin in snaha bosta pač dobila, ko bo čas. Če bo kaj ostalo.
Kaj pa vajin drugi fant? Kje živi pa on?
Default avatar

Snaha hoče zasebnost !

Vse kar snaha hoče, je ZASEBNOST !!!!!
Default avatar

strupenjača

sapolovi je napisal/a:
strupenjača je napisal/a:
Odkrito povedano, vaš dogovor ni v redu.
V redu je to, da ostajata lastnika, s tem se strinjam.
Ampak ... če hišo dovolita uporabljati, jo dovolita uporabljati. A veš, kako se onadva počutita, ko živita pravzaprav v vajinem mavzoleju, polnem vajinih stvari? Tam lahko živita, ne smeta pa živeti po svoje. In kadarkoli lahko pričakujeta, da bosta vidva samoumevno, kot nekakšna grofa, uletela tja. Ne na obisk, ampak prilomastita kot medveda na svojo posest. Lahko to nekako razumeš?

Meni se takšna usluga zdi dvorezen meč in je ne bi sprejela. Ali se dejansko dogovorimo, da hišo uporabljam kot lastnik, čeprav to nisem, in skladno s tem tudi skrbim zanjo (nekako logično) ali pa nič, hvala lepa za ponudbo.

Skratka, dogovor je treba spremeniti. Naj uporabljata samo eno etažo in je druga še vedno vajina (vendar to pomeni, da morata prispevati tudi stroške) ali pa hišo dejansko popucajta vajine krame in naj jo uporabljata kot vestna lastnika.
Tole razmišljanje je pa razmišljanje egocentrične razvajenke. Tega, da sinova in snahina 'najemnina' pokriva stroške - pa ni za razmišljat?! Imam občutek, da si tudi ti prilaščaš nekaj.
Ne, popolnoma ničesar tujega ne zasedam. Po čem to sklepaš? In če kaj nisem, nisem razvajena. Nisem nikoli tega slišala niti od lastnih staršev, niti od učiteljev niti od kogar koli drugega. Tvoje razmišljanje je pa tipično za zmajevske tašče in res upam, da ne bova nikoli v sorodu. Te čaka podobna usoda kot tole mamo tukaj, ki bi .... tisto, kar tako sočno povedo naši nekdanji južni bratje.

In meni se zdi logično, če lahko nekdo še vedno po mili volji uporablja etažo, da za to tudi prispeva. Darilo gor ali dol.
Default avatar

kršite zakon

brco v rit je napisal/a:
mislim, da je celo po zakonu najemodajalcu dovoljeno le 2x na leto ob predhodni najavi priti v stanovanje. A ker sta sin in snaha očitno nista vredna takega ravnanja.

ne drži,mi imamo najemnike pa lahko gremo v stanovanje vsak mesec,odvisno je od pogodbe kako je napisana.

In pri vajinem primeru,hiša je vaša in lahko z njo razpolagata po vaši volji,amen.Moj nasvet brco v rit jima dajta za tako zahvalo.naj si sama hišo zgradita,vidva pa jo lepo prodajta in uživajta s tem denarjem.
kršite zakon. pogodba ne more biti nad zakonom.

kar se pa avtorice tiče... jaz bi se sama odselila, pa naj živi sama v obeh bajturinah.... tud na stara leta. samo mene ne bi bilo več blizu...
Default avatar

pa kaj še

kyzw je napisal/a:
pa kaj še je napisal/a:

Najavim naj se, ko bom prišev v SVOJO HIŠO !!!!!!!! ALOOOOOOOOO , a se vam je čist odf..kal ?
Nič se nam ni od...al! Jaz sem zdaj že več kod desetletje lastnica stanovanja, ki ga oddajam. In mi ne pade na misel, da bi k najemnikom uletavala kadarkoli bi se mi pač zazdelo.
Aloooooo stanovanje odajaš , torej dobivaš najemnino, razlika je očitna , če bi nekomu zgolj dovolila da se vseli brez kakršnegakoli nadomestila, bi hodila v stanovanje brez vprašanja, najem je eno bresplačno bivanje pa drugo.
Default avatar

234ert

strupenjača je napisal/a:
Odkrito povedano, vaš dogovor ni v redu.
V redu je to, da ostajata lastnika, s tem se strinjam.
Ampak ... če hišo dovolita uporabljati, jo dovolita uporabljati. A veš, kako se onadva počutita, ko živita pravzaprav v vajinem mavzoleju, polnem vajinih stvari? Tam lahko živita, ne smeta pa živeti po svoje. In kadarkoli lahko pričakujeta, da bosta vidva samoumevno, kot nekakšna grofa, uletela tja. Ne na obisk, ampak prilomastita kot medveda na svojo posest. Lahko to nekako razumeš?

Meni se takšna usluga zdi dvorezen meč in je ne bi sprejela. Ali se dejansko dogovorimo, da hišo uporabljam kot lastnik, čeprav to nisem, in skladno s tem tudi skrbim zanjo (nekako logično) ali pa nič, hvala lepa za ponudbo.

Skratka, dogovor je treba spremeniti. Naj uporabljata samo eno etažo in je druga še vedno vajina (vendar to pomeni, da morata prispevati tudi stroške) ali pa hišo dejansko popucajta vajine krame in naj jo uporabljata kot vestna lastnika.
Strinjam se s strupenjačo. Določite prostore, ki jih imata v uporabi onadva in sobo, kjer bosta vidva shranjevala svoje stvari. Če bo ta prostor imel poseben vhod, potem pač prideta, kadar prideta, če pa se sprehajata skozi prostore, ki jih uporabljata onadva, je prav, da se prej najavita po telefonu.
Skratka, pustita jima, naj zaživita po svoje.
Default avatar

klcbgšđ

Pa kaj to pišete - če daš, daš. Kaj je pa kdo dal? Velikodušno hišo v uporabo, pa nič drugega. Če bi meni kdo v kritičnih letih ponudil streho nad glavo brez plačila najemnine, ga kušnem na rit. Tamala dva bi si rada ustvarila svoj dom in rabita mir? A dajte, no? Zdaj bosta pa onadva pogoje postavljala na tujem?
Če bi rada mir, naj gresta na svoje. Jaz bi ju fliknila ven in noter najemnike, da bodo čisti računi. Ker v družini čistih računov ni nikoli, sploh pa ne pri razvajeni mladini, ki misli, da ji vse apriori pripada. Če je treba kaj pospraviti v škatle in umakniti - se pa menda prej vpraša, ali se sme? Zdaj pa tamladi vihajo nos, čeprav so dobili vse na pladnju? Naj izkusita življenje in najemnino, pa bosta potem mogoče znala cenit!
Default avatar

oujea

nočeš razumeti je napisal/a:
Nessi je napisal/a:
Sorry no, samo če bi moja tašča hodila k meni kadar bi se ji sprdnilo in puščala svoje stvari kjer bi se ji sprdnilo bi tudi jaz znorela. Če si jima daja hišo v uporabo, kar pomeni da si jima dovolila da lahko ŽIVITA SVOJE ŽIVLJENJE v tej hiši, potem ne moreš pričakovati, da te bosta nasmejano in veselo pričakala kadarkoli se bo tebi sprdnilo malo okoli priti. Če je ta hiša še vedno tvoj dom potem živi tam in jo imej zase, če zraven potrebuješ še vikend ga izvoli imeti in povej sinu, da je to tvoje in da se nameravaš tako tudi obnašati. Če pa jima dovoliš živeti v tvoji hiši potem imej pa vsaj malo spoštovanja do njiju in njune zasebnosti.

Jaz bi sicer odšla sama od sebe in te poslala v rit. Vse je tvoje in pričakuješ, da bodo vsi dol popadali od hvaležnosti, ker jim dovoliš spati v TVOJI HIŠI, živeti normalno itak ne morejo, ker je vse tvoje in povsod morajo biti tvoje stvari in vsi se morajo klanjati tvojim prihodom. Če bi bila jaz tvoj sin bi tebe s hišo vred poslala nekam. Ali jima dovoli živeti tam ali pa ne. Nekaj vmes pa ne gre.
Tašča NE hodi k tebi, temveč k sebi v SVOJO HIŠO, ko boste to razumel bo lažje razumeti, da je zgolj njena dobra volja, da ste lahko pri NJEJ !!
glej, ti se oglašaš pod vsakim postom, ker razumeš in nočeš razumeti. Pa si predstavljaj tako : tašča ti posodi marelo za en teden, ker moraš z avtobusom na šiht, ker ti je crknu avto. Ampak ona že v torek zjutraj pride k tebi in ti marelo odnese, ker je pač njena. Ti se pa jebi, pa če še tolk lije zunaj. Ura je pol šestih zjutraj, bus maš čez 15 minut, marele nimaš kje kupit... Ampak marela je itak od tašče, ane.... kaj se torej pizdiš !? Aja, tašča ti je pozabla povedat, da ti posodi marelo samo za takrat, ko ne bo dežja. Ob dežju jo seveda rabi,ane....

S hišo je popolnoma isto, če se ne dogovoriš točno pravil, pride do tega, da si vsak po svoje predstavlja. Aja, bi te rada vidla, da si ti na mestu te, kako si že rekla zgoraj '' priležnice '' ?
Pa da ti tašča uleti kadarkoli v SVOJO hišo. Aja, la pa si na njenem mestu, pa si ne upaš bevskta, se pa lahko na enem forumu mal delaš ''taglavno'', ker se doma itak ne smeš....imam prav , ane ?
Default avatar

ja pa kaj ?

kršite zakon je napisal/a:
brco v rit je napisal/a:

kar se pa avtorice tiče... jaz bi se sama odselila, pa naj živi sama v obeh bajturinah.... tud na stara leta. samo mene ne bi bilo več blizu...
se ti ne bi bilo treba odselt, ker bi te že prej vrgel iz hiše, in tako kot praviš, prodal bi obe hiši si kupil manjše stanovanje , ostanek denarja pametno naložil , ker ga bom potreboval, ko bom star in verjetno v domu, ti se pa je.i , ker za menoj ne bo nič, morda pufi ampak tega ne bom vedel, ti pa prekleto dobro, ker jih bo treba vrnit :)
Default avatar

leelee_nepr.

brco v rit je napisal/a:

To ni res. V obligacijskih razmerjih velja načelo dispozitivnosti, kar pomeni, da lahko stranke svoja medsebojna razmerja s pogodbo uredijo tudi drugače, kot to narekuje zakon, razen če gre za kogentne (obvezne) norme. To, da ima lastnik pravico dvakrat letno priti na ogled stanovanja, pa ni kogentna norma.
Default avatar

strupenjača

klcbgšđ je napisal/a:
Pa kaj to pišete - če daš, daš. Kaj je pa kdo dal? Velikodušno hišo v uporabo, pa nič drugega. Če bi meni kdo v kritičnih letih ponudil streho nad glavo brez plačila najemnine, ga kušnem na rit. Tamala dva bi si rada ustvarila svoj dom in rabita mir? A dajte, no? Zdaj bosta pa onadva pogoje postavljala na tujem?
Če bi rada mir, naj gresta na svoje. Jaz bi ju fliknila ven in noter najemnike, da bodo čisti računi. Ker v družini čistih računov ni nikoli, sploh pa ne pri razvajeni mladini, ki misli, da ji vse apriori pripada. Če je treba kaj pospraviti v škatle in umakniti - se pa menda prej vpraša, ali se sme? Zdaj pa tamladi vihajo nos, čeprav so dobili vse na pladnju? Naj izkusita življenje in najemnino, pa bosta potem mogoče znala cenit!
Seveda, ali pa tako. Sigurno bi vsakemu upokojencu nekaj sto evrov zraven penzije prav prišlo.

Samo dotična sta se odločila, da bosta hišo dala v uporabo sinu.
Default avatar

nočeš razumeti

oujea je napisal/a:
Nessi je napisal/a:
Sorry no, samo če bi moja tašča hodila k meni kadar bi se ji sprdnilo in puščala svoje stvari kjer bi se ji sprdnilo bi tudi jaz znorela. Če si jima daja hišo v uporabo, kar pomeni da si jima dovolila da lahko ŽIVITA SVOJE ŽIVLJENJE v tej hiši, potem ne moreš pričakovati, da te bosta nasmejano in veselo pričakala kadarkoli se bo tebi sprdnilo malo okoli priti. Če je ta hiša še vedno tvoj dom potem živi tam in jo imej zase, če zraven potrebuješ še vikend ga izvoli imeti in povej sinu, da je to tvoje in da se nameravaš tako tudi obnašati. Če pa jima dovoliš živeti v tvoji hiši potem imej pa vsaj malo spoštovanja do njiju in njune zasebnosti.

Jaz bi sicer odšla sama od sebe in te poslala v rit. Vse je tvoje in pričakuješ, da bodo vsi dol popadali od hvaležnosti, ker jim dovoliš spati v TVOJI HIŠI, živeti normalno itak ne morejo, ker je vse tvoje in povsod morajo biti tvoje stvari in vsi se morajo klanjati tvojim prihodom. Če bi bila jaz tvoj sin bi tebe s hišo vred poslala nekam. Ali jima dovoli živeti tam ali pa ne. Nekaj vmes pa ne gre.
Tašča NE hodi k tebi, temveč k sebi v SVOJO HIŠO, ko boste to razumel bo lažje razumeti, da je zgolj njena dobra volja, da ste lahko pri NJEJ !!
glej, ti se oglašaš pod vsakim postom, ker razumeš in nočeš razumeti. Pa si predstavljaj tako : tašča ti posodi marelo za en teden, ker moraš z avtobusom na šiht, ker ti je crknu avto. Ampak ona že v torek zjutraj pride k tebi in ti marelo odnese, ker je pač njena. Ti se pa jebi, pa če še tolk lije zunaj. Ura je pol šestih zjutraj, bus maš čez 15 minut, marele nimaš kje kupit... Ampak marela je itak od tašče, ane.... kaj se torej pizdiš !? Aja, tašča ti je pozabla povedat, da ti posodi marelo samo za takrat, ko ne bo dežja. Ob dežju jo seveda rabi,ane....

S hišo je popolnoma isto, če se ne dogovoriš točno pravil, pride do tega, da si vsak po svoje predstavlja. Aja, bi te rada vidla, da si ti na mestu te, kako si že rekla zgoraj '' priležnice '' ?
Pa da ti tašča uleti kadarkoli v SVOJO hišo. Aja, la pa si na njenem mestu, pa si ne upaš bevskta, se pa lahko na enem forumu mal delaš ''taglavno'', ker se doma itak ne smeš....imam prav , ane ?
Ne nimaš !! hiša je eno, dežnik pa drugo, posoja je eno, vselitev s mojo odobritvijo pa drugo, si v moji hiši in moje stvari pusti primiru, kaj ni tukaj jasnega ???
Seveda tastara mora biti tiho ko se ji spakira cunje v škatlo, tamlada pa popizdi ker tašča pride v SVOJO hišo, ma vas sunem v rit, nesposobneži parazitski .
Default avatar

nočeš razumeti

leelee_nepr. je napisal/a:
brco v rit je napisal/a:

Pa kaj je vam, kakšni zakoni, obligacije, pogodbe, tastar so sprejel tamlade v hišo in nobene pogodbe se ne sklepa, niso najemniki temveč paraziti, ki bi sedaj želel celo hišo in ostali nesposobneži in žleht tamlade jim pritrjujejo, jeb.. te se, na svoje pejte !

To ni res. V obligacijskih razmerjih velja načelo dispozitivnosti, kar pomeni, da lahko stranke svoja medsebojna razmerja s pogodbo uredijo tudi drugače, kot to narekuje zakon, razen če gre za kogentne (obvezne) norme. To, da ima lastnik pravico dvakrat letno priti na ogled stanovanja, pa ni kogentna norma.
Default avatar

kyzw

pa kaj še je napisal/a:
kyzw je napisal/a:
pa kaj še je napisal/a:

Najavim naj se, ko bom prišev v SVOJO HIŠO !!!!!!!! ALOOOOOOOOO , a se vam je čist odf..kal ?
Nič se nam ni od...al! Jaz sem zdaj že več kod desetletje lastnica stanovanja, ki ga oddajam. In mi ne pade na misel, da bi k najemnikom uletavala kadarkoli bi se mi pač zazdelo.
Aloooooo stanovanje odajaš , torej dobivaš najemnino, razlika je očitna , če bi nekomu zgolj dovolila da se vseli brez kakršnegakoli nadomestila, bi hodila v stanovanje brez vprašanja, najem je eno bresplačno bivanje pa drugo.
Gre za osnovno spoštovanje zasebnosti. Tudi sinu ne uletavam v flet brez predhodnjega dogovora, pa je prav tako moj. Čudna kot sem, ga obiščem takrat, ko me sam povabi in ne vedno, ko se bi mi zazdelo, da si to lahko dovolim.
Default avatar

nočeš razumeti

Pa kaj je vam, kakšni zakoni, obligacije, pogodbe, tastar so sprejel tamlade v hišo in nobene pogodbe se ne sklepa, niso najemniki temveč paraziti, ki bi sedaj želel celo hišo in ostali nesposobneži in žleht tamlade jim pritrjujejo, jeb.. te se, na svoje pejte !

Default avatar

kogentno res

brco v rit je napisal/a:

Tudi v obligacijskih razmerjih (najemnih pogodbah) je treba upoštevati zadevne zakone; če zakon vsebuje neko določilo (recimo o obveznem trajanju najema, vstopu najemodajalca in podobno), potem se to upošteva. Oziroma v pogodbo se lahko napiše karkoli, vendar bi na sodišču padla.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic