Najdi forum

tečaj angleščine v tujini

15 – letno hčerko bi rada poslala na poletni tečaj angleščine (mogoče Anglija ali Malta). Ker me je nekoliko strah, se ne morem odločiti. Mogoče ima kdo kakšne izkušnje s temi tečaji in kaj priporočate.

Pozdrav,

Anita

Najbolj varna možnost je, da se odločite za kakšno priznano agencijo z dolgoletnimi izkušnjami (Kompas), ki ponuja celoten aranžma. Slaba stran: otroci se ne naučijo jezika, ker so stalno v stiku z drugimi Slovenci, gre bolj za poletni kamp… Druga možnost je, da otrok biva pri angleški družini in se sam vozi do šole. Zdi se sicer manj varno, a gotovo ni nevarno. Družine so preverjene, cena je seveda mnogo nižja, največ pa je vredna velika izkušnja in prvi korak v samostojnost! Pozanimajte se npr. pri Erazmu. Imam izkušnje z obema načinoma – in drugi mi je ostal v veliko globljem spominu – več sem spoznala, izvedela, se naučila.

Moja sestraje šla lani (ali predlani) z eno agencijo Twin ali nekaj podobnega. Prostore oz. sedež imajo nekje na Tržaški v Ljubljani. Stanovala je pri eni angleški družini, če se prav spomnim skupaj s prijateljico (nisem siguren, pa če je je bilo to na njeno željo). Drugače je bila pa kar zadovoljna. Moja svakinja pa ne, ker je to financirala, pa jest tud ne, ker sem financiral “telekomunikacije” – beri: račune za GSM.
Lp

Moja mami želi tudi mene tja “spravit”, vendar je baje res, kot je rekla Anita, pa tudi moja profesorica ni ne vem kako zelo svetovala, ker bi Slovenci našli Slovence ( očitno Slovenija ni tako zelo majhna ), pa tudi tisti, ki ne govorijo dosti, oziroma so sramežljivi, se tudi tam ne bodo ne vem kako zelo javljali.

Pomoje je škoda denarja!!

Kolikor jaz vem Kompas pošilja po šolah te kataloge za tečaje tujih jezikov, tako je vsaj na naši šoli!!

Nuša

Sama sem bila na tečajih v Angliji s Kompasom trikrat (Torbay, Hastings, London).
Res je, da se samega jezika ne naučiš ravno veliko, pridobiš pa samozavest pri pogovarjanju v angleščini, spoznaš angleško kulturo (stanovala sem pri angleških družinah) in spoznaš ljudi iz različnih držav in tudi iz drugih koncev Slovenije, ki jih drugače nebi. Lahko rečem, da imam na tiste počitnice enkratne spomine.
V London je dobro odditi, če se vaša hči zanima za umetnost, saj je tam toliko znamenitosti, da si lahko cele tri tedne samo ogleduješ stvari ali pa zaradi nočnega življenja (jaz sem bila stara 18, ko sem šla v London – mogoče pri 15 še ni zadosti samostojna za potepanje po Londonu ponoči). Drugače pa priporočam manjša angleška mesta, saj tam spoznaš več ljudi in je z družabnega vidika bolj zanimivo,medtem ko si v Londonu bolj prepuščen sam sebi.
Sama imam za nastanitvijo pri družinah dobre iskušnje, vendar se je vsako leto zgodilo, da kdo ni bil popolnoma zadovoljen z družino (predvsem s hrano), vendar pa lahko rečeš, da hočeš zamenjati družino, kar v primeru Kompasa uredi slovenski predstavnik. Za nastanitve v collegu sem slišala, da so v redu in dobro je, ker si v stiku z vrstniki 24 ur na dan in ker se ti ni treba voziti v šolo. Vendar pa tako ne spoznaš kako živijo Angleži.
Odhod v Anglijo vaši hčeri toplo priporočam, saj se bo imela super!!!!

Sama sem bila na tečajih v Angliji s Kompasom trikrat (Torbay, Hastings, London).
Res je, da se samega jezika ne naučiš ravno veliko, pridobiš pa samozavest pri pogovarjanju v angleščini, spoznaš angleško kulturo (stanovala sem pri angleških družinah) in spoznaš ljudi iz različnih držav in tudi iz drugih koncev Slovenije, ki jih drugače nebi. Lahko rečem, da imam na tiste počitnice enkratne spomine.
V London je dobro odditi, če se vaša hči zanima za umetnost, saj je tam toliko znamenitosti, da si lahko cele tri tedne samo ogleduješ stvari ali pa zaradi nočnega življenja (jaz sem bila stara 18, ko sem šla v London – mogoče pri 15 še ni zadosti samostojna za potepanje po Londonu ponoči). Drugače pa priporočam manjša angleška mesta, saj tam spoznaš več ljudi in je z družabnega vidika bolj zanimivo,medtem ko si v Londonu bolj prepuščen sam sebi.
Sama imam za nastanitvijo pri družinah dobre iskušnje, vendar se je vsako leto zgodilo, da kdo ni bil popolnoma zadovoljen z družino (predvsem s hrano), vendar pa lahko rečeš, da hočeš zamenjati družino, kar v primeru Kompasa uredi slovenski predstavnik. Za nastanitve v collegu sem slišala, da so v redu in dobro je, ker si v stiku z vrstniki 24 ur na dan in ker se ti ni treba voziti v šolo. Vendar pa tako ne spoznaš kako živijo Angleži.
Odhod v Anglijo vaši hčeri toplo priporočam, saj se bo imela super!!!!

Zdravo!

Zanima me ali so tele tečaji primerni tudi za tiste ki ne znajo angleščine ravno dorbo. Gre za mojo hčerko, ki sicer razume vse v anglepčini ampak ne zna pa se pogovarat in pisat. Se pravi ne zna delati stavkov v angleščini, vsaj ne pravilnih. Pač slovnica in to jo amtra (predvsem časi)… Kaj mislite, je priporočljivo?

manjauu: predlagam naslednjo povezavo http://www.jezikovnitecaji.si/

Živjo!

Jaz sm šla na tečaj angleščine v Dublin poleti s agencijo NIsta iz Kopra. Vse potrebno sem uredila kar preko telefona in mailov. Na tej šoli v Dublinu so rekli, da še nikoli niso imeli koga Slovenije, tako da…malo se je treba pozanimatt in se najde tudi šola kjer ni tako obljudena s Slovenci.
Bili so pa iz vseh koncev sveta, pa tudi po znanju smo si bili zelo različni, prvi dan pišeš uvrstitveni test in padeš v skupino po znanju. Mislim da tudi, če ne obvlada angleščine u nulo ni panike, sej zato bo pa šla da se bo naučila.

lep dan

spet polno reklam za druge portale….drugače pa predlagam Malto….

La liberté d'expression n'est pas appréciée ici, malheureusement. Attention!

hvala, sem vzela na znanje

edera

[youtube]abqZU5OVkKk[/youtube] Nikoli obupati 5 sekund pred čudežem ( Maginja Blinkita)

Stara sem 14 let in želim si oditi v svet naučiti nekaj angleščine, sicer jo razumem vendar ne ravno vsega, ter nimam pravilne slovnice.. Starši me pri tem podpirajo, vendar me vseeno nekoliko skrbi glede družin pri katerih se spi, in da se nebi znala sporazumevati ?
Ali mi morda priporočate raje Malto ali London ?

živjo !

Sama sem letos poleti preko kompasa odšla v anglijo. Odšla sem v GOLDSMITH COLLEGE. Kot vsi govorijo, kako se ne naučiš govoriti anglešo to ni popolnoma res. z menoj je odšlo 16 slovencev. samo prvi dan in že smo si našli novo družbo iz druig držav, in tudi pri pouku te razvrstijo v skupine kjer notri ne vsebujejo sovrstnikov iz tvoje države. Popoldnevi pa so pri meni oz pri nas potekala zelo dobro , zelo sem se ujela z italijani, španci…. seveda je to vprašanje če so vsi taki kot jaz. sem zelo samozavestna in rada spoznavam nove ljudi, in sem tudi sama morala stopiti kdaj do kašnih novincev jim rečti hello potem pa je use lepo teklo. to so bili nepozabni dnevi za mene, in nasljedne leto bom to ponovila.

Na tečaju sem se naučila biti še bolj samozavestna, veliko angleškega jezika ker sem se večinoma pogovarjala v angleščini in seboj nosila slovarček.

nepozabna izkušnja. !

heii.

jaz bi pa šla med poletnimi počitnicami v london za 3 tedne. stara bom 14 let.
resda ne odvladam ČISTO vseh časov, saj sem komaj v 8. razredu, ampak do snovi, kjer smo zdaj, pa obvladam čisto vse. tako, da imam že vsa leta angleščino čisto 5. 😀
ampak sem v dilemi, kaj izbrati: družino ali skupino! malo sem speptična, ampak si res želimi iti. doma me itak vsi podpirajo, ampak neznam izbati agencije… od zgoraj naštetih (Twin, Kompas..) sem že pogledala vse, ampak je skoraj vse od 16 do 25 let… zanima me, če pozna še kdo kakšno agencijo, s katero greš lahko v London za 3 tedne (k družini ALI, če greš s skupino), ko si star 14??

Lp, Jolanda

Pozdravljeni
poceni oddajamo naso manjso druzinsko hiso z vrtom v Londonu
Aprila in Augusta
ko smo mi na pocitnicah v Sloveniji
mozno je tudi Julija, vendar le za 1 osebo ker smo mi takrat tukaj
zelo lep, miren, varen, angleski del mesta Highgate, v blizini Hampstead Heatha
v blizini so razlicne jezikovne sole
Lep pozdrav
[email protected]
ce vas zanima obisk poleti se lahko Aprila osebno dogovorimo v Sloveniji
Ludmila

Bi mi lahko kdo dal link na direktno povezavo, do tečaja v Londonu ki je relativno poceni omejitev pa od 15 let naprej
hvala 🙂

hei!
veliko sem prebrala o tem vendar še vedno newem. stara bom 12 in če je to dobro da grem naslednjo leto v anglijo. poznam eno prijateljico ki je šla tja prejšno leto. za vse tiste ki ste že bli: ali imate v kaj prostega časa mislim da se lahko sami sprehajate po londonu in pa kje je biti bolje v coiđu ali pri družini??
prosim če mi date linke in kaj poveste kako je bilo!!
zelo vam bom hvaležna
I aM mE! <3

OPROSTITE TAM SEM MISLILA COLLIGE

Pozdravljeni

moram pristaviti svoj piskrček 🙂 v London sem šla z 20-leti leta 1990 in sme tam ostala kar 14 let. Učenje v državi ki govori jezik ki se ga želiš naučiti je najbolj priporočljivo. Angleži so zelo potrepežljivi glede tujcev in “naše” angleščine, vendar pa bolj kot znanje časov pomaga znanje idiomov oz fraznih glagolov. Jaz sem mislila, ko sem prvič prišla v Anglijo ali sem sploh v pravi državi? Vsa konverzacija je potekala v fraznih glagolih. Če se katera odloča za kakršno koli potovanje, vam lahko pri pripravi pomagam. Sedaj učin angleščino in pomagam ljudem usvojiti znanje, ki ga sicer ne bi zmogli. Dosegljiva sem na [email protected]

Pa veliko jezikovnih užitkov vam želim!

Živjo! Stara sm skoraj 14 in imam veliko željo iti v london na tečaj. Kje je najceneje? Nismo zelo premožni ter si 2000 eur ne moremo privoščiti. LP

p.s. ima kdo mogoče kakšno idejo, kako zaslužiti denar, da bi lahko odpotovala tja?

New Report

Close