Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v desnem delu prsnega koša

Bolečina v desnem delu prsnega koša

Danes ponoči me je začelo nenadoma močno boleti v desnem delu prsenga koša. Bolečino začutim le ob skrajno globokem vdihu, sicer ne.
Ker sem imel pred 6 tedni poškodbo ahilove tetive, sem pomislil na krvni strdek (plučna embolija). Kakšna je možnost, da gre res za strdek?

Če gre le za bolečino ob globokem vdihu in nimate občutka težkega dihanja ob manjšem naporu, je bolj verjetno kostno-mišičnega porekla. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vaš odgovor.

Žal pa so bile moje slutnje pravilne. Šlo je za globoko vensko trombozo na desni nogi, ki sem jo imel 6 tednov v mavcu. Iz tega je nastala pljučna embolija s pljučnim infarktom.

Pri celi stvari je najbolj žalostno to, da sem bil v soboto zjutraj od 1.00 do 4.30 v urgenci in niso bili voljni postaviti prave diagnoze. Po nekaj dnevnem potovanju od zdravnika do zdravnika sem po 6 dneh le prišel do pulmologa, ki me je poslal na CTA preiskavo, ki je pokazala za kaj gre. Koliko nekoristnih preiskav je bilo narejeno do takrat (in koliko denarja zapravljenega), raje ne bom pisal.

Po 6 dneh, ko je bila torej postavljena prava diagnoza, sem bil sprejet v UKC in sem ostal na zdravljenju 8 dni. Po tem se zdravim v antitrombotični ambulanti.

Dodal bi edino še to, da je pljučna embolija smrtno nevarna in, da se le sreči lahko zahvalim, da se je zadeva razpletla bolj srečno.

Že nekaj časa sem v dilemi ali bi bilo pametno povratno informacijo o neustrezno postavljeni diagnozi v urgenci UKC posredovati dotičnemu zdravniku. Kaj menite?

Postavljanje diagnoze je v živo seveda popolnoma nekaj drugega, a napisano (Danes ponoči me je začelo nenadoma močno boleti v desnem delu prsenga koša. Bolečino začutim le ob skrajno globokem vdihu, sicer ne) ter brez podatka o mavcu, ne vzbuja večjega suma na pljučno embolijo (predvsem nobenega podatka o težkem dihanju). Ravno zato, ker okoliščin vaše obravnave in znakov, ki ste jih imeli v živo ne poznam, bi nerad komentiral delo drugih.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Vem, da je postavljanje diagnoz zapleten proces. Ker sem informatik to dobro razumem tudi sam.

Mene bolj zanima to, kako zdravniki spejemate dejstva, da ste se zmotili. Sedaj ne mislim vas osebno. Iz časopisov preberemo, da povratnih informacij v zdravstvu ni. Meni se to ne zdi v redu, ker če človek ne ve, da se je zmotil, se bo naslednjič spet. Če bi vedel za napačno diagnozo pa bi morda naslednjič želel preveriti še kaj, da bi bil bolj prepričan.

Zanima me torej vaše mnenje ali bi bila seznanitev zdravnika z napačno diagnozo, ki jo je postavil, zaželjena ali bom videti preveč “siten”.

Meni osebno je seznanitev z mojo lastno napačno diagnozo zaželjena, dober vir za pridobitev izkušenj in obvezno motiv za dodatno poglobitev v določeno področje. (Enako velja seveda tudi za pravilne redkejše diagnoze) Mislim, da s primernim nastopom ne boste izpadli “siten” in bo to koristna povratna informacija.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni. danes (28.3.) me je pred nekaj urami začelo zbadati v desnem delu prsnega koša. to bolečino čutim samo ob globokem vdihu, drugače ni opazna. občutek je, kot bi nekdo zarinil za nekaj centimetrov iglo od sredine reber proti desni rami. zanima me, za kaj bi lahko šlo in če je obisk zdravnika potreben čimprej ali ni tako nujen?

lp, Matej

Pozdravljeni!
Ce je to edina tezava, gre najverjetneje za kosno-misicno bolecino, ta mine sama, olajsamo jo lahko z zdravili proti bolecinam. Ce imate ob tem se druge tezave, vrocino, tezko dihanje, morate seveda do zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
Pred enim mesecem,sem začutila bolečino v prsnem košu,v treh dneh je bilo čedelje hujše.Obislala sem zdravnika,poslal me je na krvne preiskave,kri je bila v redu.Potem še na slikanje pljuč.
Nič ni bilo videti narobe,pa je bolečina sama od sebi izginila.
Zdaj pa se bolečine spet pojavljajo,predvsem zutraj ko se vstanem iz postelje,ali pa če pripognem.
Lep pozdrav
Klara

POzdravljeni!
Najverjetneje gre za kostno mišično bolečino in bo verjetno tudi sedaj minilo samo….žel pa brez pregleda težko rečem kaj več….če se ne umiri kmalu, se raje oglasite do zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.Zdraavnik je takrat ko sem bila na pregledu rekel,da bo vzrok povsej verjetnosti hrbtenica.
lep pozdrav

Pozdravljeni!
3 dni nazaj na morju me je začelo zbadati v desnem delu prsnega koša, nekako bolj na sprednji strani in kar dobro definirano. Bolečina je postala očitna in bolj močna, če sem bil v vodi in se je pojavljala točno na določeni stopnji vdiha oz. izdiha. Bolečina se pojavlja tudi med spahovanjem. Drugače pa je precej mila. Drugih težav nimam, sem pa 5 dni nazaj pojedel zadnji antibiotik,ker sem imel angino,če bi se to lahko kako nanašalo na omenjene težave. Bi bilo smiselno obiskati zdravnika?

Lep pozdrav, Jan

Kot v gornjih postih, je tudi pri vas kostno mišično poreklo težav najbolj verjetno. V napisanem ni nič alarmantnega, če ne mine v nekaj dneh ali če opazite dodatne težave kot je težko dihanje, pa seveda do zdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za tako hiter odgovor! Bom počakal par dni in upal da mine.
Lep pozdrav!

Lepo pozdravljeni!

Že nekaj časa se mi dogaja,da mi desna stran telesa ne funkcionira ravno tako kot je normalno.Mislim da ko sem zelo utrujena me začne v prsnem košu(desna stran)stiskati in nikakor ne pridem do sape.To se mi do sedaj ni zgodilo še nikoli.Ko se mi to dogaja imam desmo roko v mravljah,bolečina v vratu, včasih pa imam tudi desno stran obraza kar malo žarečo.Te bolečino so zelo moteče zato se obračam na vas.

Hvala za odgovor

Joj…..zelo nespecifične težave in bo težko napisati kaj pametnega, bolečine v vratu in mravljinci v roki so lahko posledica težav z vratom oz vratno hrbtenico, stiskanja v prsnem košu lahko od tesnobe in še marsičesa, malo žareča desna stran obraza pa je tudi podatek bolj v oblakih….. kot neko nujno stanje ni slišati, ob priliki pa seveda omenite še “živemu” zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav

Mogoče sem vprašanje postavila malo preveč komplicirano.Nisem povedala da sem pred pol leta nazaj dobila zdravila za premalo delujočo ščitnico,mogoče je v tem kakšna povezava.Ali je možno da je kakšna povezava z dihidracijo?

najlepša hvala za hiter odgovor

Neke prav verjetne povezave s sčitnico ne vidim, prav tako ne z morebitno dEhidracijo.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lep pozdrav 😀

danes 3.5 me je začelo boleti v prsem košu na desni strani. bolečino čutim ko pritisnem z roko na prsni koš.
Zanima me ali je lahko nevarno?
lp 😀

Pozdravljeni!
Bolečine na pritisk običajno izvirajo iz kostno mišičnih struktur v steni prsnega koša in običajno ne nakazujejo na nič nevarnega
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close