Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Mož, s katerim sem skupaj 21 let, me je prevaral z nosečnico

Mož, s katerim sem skupaj 21 let, me je prevaral z nosečnico

Ko sva se skregala, se je dobil z njo, sta se pogovarjala, prihajal domov tudi ob 5ih zjutraj.
____
Sploh ne vem kako naj začnem. Sesuta, pobita…Z možem sva skupaj 21 let, imava 2 otroka. Mož dela v službi, ki jim ponuja veliko jadranj, smučanja, teambuildingi, izobraževanja… Seveda gre za službo, kjer prevladujejo ženske. Nikoli nisem bila ljubosumna, morda je težava v tem. Pred dvema letoma je šel prvič s sodelavci/kami na jadranje. Tam se je začel pogovarjat s sodelavko in se z njo zelo zbližal. Nato so sledili dogodki, zabave-v okviru službe. In seveda se je to vse poglabljalo. Kmalu sem ugotovila, da je odsoten. Začelo se je čustveno varanje. Non stop je dobival SMS-e. Bolj sem mu govorila naj preneha, slabše je bilo. Potem sem znorela, pa se je končalo, kmalu je tudi dobila “drugega” šefa znotraj službe, se z njo ni razumela, pustila to službo.

No in je bil mir, dokler ni lani spet šel na jadranje, se zbližal z drugo sodelavko. Ko sva se skregala, se je dobil z njo, sta se pogovarjala, prihajal domov tudi ob 5ih zjutraj. Ker ona ga razume. Spet čustveno varanje. Potem sta si začela dopisovati preko FB, ko sem enkrat mimogrede videla kake slike mu je pošiljala, pa sporočila, sem znorela. Pa prosila, naj neha s tem sranjem, sta me obtožila in se delala norca iz mene, da sem zrela za psihiatrijo. In nato mi je marca rekel, da si je v glavi razčistil, da to ni ok. Pa je bil “mir” en mesec, ko sta pa poglobila njun odnos. Seveda sporočila na FB sta skrivala (ona ima partnerja, bila je noseča) in jih nastavljala, da so izginjala ob prebranju. Meni se je mešalo. Potem pa sta še seksala, dvakrat menda. Bolj je biksal z njo, bolj je bil pozoren do mene (objemi, poljubi). Naj še povem, da sva seksala večkrat tedensko, včasih 2x na dan. No in jaz sem se počutila čedalje slabše. Potem sem dobila anonimen namig, da seksata. Sesula sem se. Vrgla sem mu naprej, priznal je. Bolelo me je, ker sem imela prav, bolelo me je, ker sta se delala norca iz mene.

In sem se po dolgem razmisleku odločila, da povem njenemu partnerju, skorajšnjemu očku in sta še isti dan prišla k nama, kjer je nona z mirnim tonom mrtvo hladno govorila, da sem zmešana, da mi itak dec samo laže in da kaj mojmu decu ni jasno, da se kaj takega laže. In zakaj bi se kdo zlagal kaj takega? In nato je njen partner zahteval od mojega, da pove, kaj je zdaj res. In je moj se zlagal in rekel, da se je res zlagal. Vmes je njej rekel, da se morata še zmeniti nekaj, pa je njen nasprotoval. In sta šla. Nisem mogla dojeti, z mirnim tonom je vse govorila in lagala in zmanipulirala oba! In seveda, moj svet se je sesul. Čez nekaj dni sem govorila z njenim možem in mu povedala, da mu ona laže, ker se boji, da bo sama ostala, ko rodi. No in potem se je spravil nanjo in mu je pojasnila stvari (MENDA), nato pa je govoril še z mojim možem, ki pa seveda ni povedal vsega, ker se kao ni hotel spraviti v še večji gnoj (po moje je pa to zato, ker sta se zaljubila). Po nekaj dneh sem dobila od njenega moža sporočilo, da mi je za vse hvaležen.

Boli me, da moj mož ne želi sploh govoriti nič o tem, da želi vse pozabiti. Da me je vedno imel rad in da hoče ostat z menoj. Tudi jaz ga imam rada, ampak sem v dilemi, ker se bojim da bo spet kaj kdaj. Tega ne želim spet doživeti. Ne razumem, ne zaupam, ne verjamem. In kot nalašč, je zdaj z njim vzpostavila stik spet “ona prva”. Vendar tokrat mi je vse povedal, povedal mi je tudi, da je hotel tej kravi čestitati za rojstvo, ampak potem tega MENDA ni naredil. Seveda, tega ne bomo vedeli nikoli, če je res. Vem pa, da sem en mes dobesedno umirala in je bilo toliko huje, ker o tem nisem mogla govoriti z nikomur. Zdaj teče drugi mesec, prepogosto mislim na to, imam nočne more. Ne morem mu vračati objemov, poljubov, ki mi jih daje. Želi, da hitreje prebolim. Ampak jaz sem se iz zelo čustvene, energične spremenila v zaprto, hladno osebo, ki si ne želi družbe. Seveda on konstantno ponavlja, da to da si je obe odstranil iz FB ni bistvo, da bistvo je v glavi. To je vse tako res, samo jaz ne verjamem, da si je v glavi razčistil. Tudi z otrokoma se zdaj vsaj malček ukvarja. Prej je bila pa tako in tako samo služba. Kaj naj naredim? Ne verjamem, ne zaupam, rada ga imam, a dvomim. NE ŽELIM OBTOŽEVANJ, ŽELIM MNENJA OSEB, KI IMATE PODOBNO IZKUŠNJO. HVALA.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,

in dejansko točno tako kot ste naslovili temo: “prevara kot mehiška nadaljevanka”, tisto, kar se razlikuje je v čustvih, ki nas ob gledanju TV vzburjajo in stimulirajo, v realnem življenju pa tako hudo bolijo. Točno tako, kot ste zapisali…

Zato se je verjento bolje izogibati se zapletom in tegobam iz fikcijskih TV situacij ter si ustvariti življenje, kjer smo lahko odkriti in dejansko najdemo tisto kar si želimo. Blagor tistim, ki to znajo, se uskladijo, skupaj rastejo in preživijo svoj čas skupaj tako kot sta si zamislila, ko sta se vzela. Učimo se od njih, kolikor le lahko.

A dosti nas je takih, ki tega nismo znali, iskali hitre rešitve, poskušali druge prepričati, da igrajo našo igro ali pa se mi zapletli kot prve stranske vloge v tuje igre.

Vaš mož se rad zaplete še v kakšno paralelno vezo, všeč mu je, vznemirljivo je, zanimivo, ljubezen je najboolj vroča na začetku, največ evforičnih občutkov je v prvih tednih in mesecih, …še je ženskam zanimiv, obilo potrditev, spolnost je drugačna, njegov “notranji otrok” si da duška, … Vi nato nekaj opazite, posumite, poiščete nek dokaz nato znorite. In potem sledi malo navideznega miru, kjer mu nudite obliko spolnosti (kot bi mislili, da je samo spolnost tisto, kar potegne enega ali drugega partnerja na tretjo stran – pa ni , nikoli ni samo spolnost; cel paket čustev je), pa potem ugotovite, če ne prej pa ob prvi naslednji priložnosti, da je vse po starem.
in za svoje tegobe, težave, bolečino, strto srce v glavnem krivite njega in od njega zahtevate spremembo obnašanja, ki naj bi vam vsaj deloma povrnila vaš notranji mir in iluzijo skladnosti.

Torej, kot to ponavadi rečem: imate več možnosti, a predvsem najprej, toplo svetujem, da poiščete pomoč, toliko, da čustva zapuščenosti, izdaje, zlaganosti in bolečine malo popustijo, da lahko na situacijo vseeno nekoliko bolj pogledate z razumom.

Opcij, kako ravnati in kaj menimo, da je za nas najbolje, je v takih situacijah veliko, ali ostati, odditi, reševati zakon, povrniti zaupanje, veliko je opcij, kaj si boste zase izbrali je vaša odločitev. Ne bi zdaj pisala, je bilo že veliko napisanega, o odkritosti, spoštovanju, delu obeh partnerjev na popravitvi odnosa, povrnitivi zaupanja, iskanju skupne poti, … Najslabše je sicer vztrajati na svojih okopih in pričakovati, da se bo drug spremenil, zato ker mi od njega to zahtevamo…in potem vsakič znova razčarano in prizadeto ugotovimo, da ni nič drugače. In tako znova in znova, kot bi si zmotno potrjevali, da je za našo srečo odgovoren nekdo drug.

Draga gospa, življenje je vaše in vse odločitve so vaše… vaše je srce in vaša je pamet. Angažirajte ju, da vas pripeljeta do tja, kjer je vaše mesto pod soncem.

Vse dobro vam želim,

Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Prosim vsaj 5x preberi kaj si napisala.

Ne bom rekla, da si hudo naivna, ker se vidi v napisanem, da je čisto vseeno kaj je naredil in kaj še bo, ti boš pač ostala z njim ne glede na vse.
Sedaj ti je najbolj pomembno to, da je ostal s tabo, da je ob tebi.
Ampak kaj bo pa naslednje leto, jadranje s sodelavkami, nova simpatija, nova afera? Res se boš pustila tako poniževat?
Varal te je z nosečo žensko? Bljak no.

Ja. Pa si naivna. Ker mu vse verjameš. Ker vidi, da te lahki suče okoli prsta. Mene bi bilo sram takšnega ponižanja. Raje je tebe potisnil v drek, kot povedal resnico. Ti to res nič ne pove?

V glavnem. Jaz bi ga dala na hladno. Pa ne v obliki muljenja in igranja žrtve. Naj se bori zate, za družino. To kar mu nudiš ti je samo potuha. Verjetno vsak večer zaspi zadovoljen in srečen, ker vidi, da mu stojiš ob strani ne glede na vse…
A se nimaš niti malo rada?

P.S.-sodelavkin otrok je od tvojega moža?

Kot je zgoraj napisano: resno razmisli in ga daj na čevelj. Prepričana sem, da se bo ponovilo.

Kot je napisala moja predhodnica, si 5x preberi kaj ti dela moški s katerim si 21 let?

A si si nesposobna najt novega, ki ti tega ne bo počel? Ne želiš nove sreče in ljubezni? on ni edini, še veliko ljudi je, ki te bodo nosili po rokah samo, da bi te lahko imeli…Tvoj mož te samo izkorišča in ti nikakor nisi pripravljena tega sprejet. Ta moški te ima samo rad, te ne ljubi, če bi te ljubil te nebi imel razloga varati…Zakaj rešuješ zgodbo z njegovimi drugimi ljubicami in partnerji? On je tisti, ki bi moral vse pojasnit, pa ni ne…torej te ne ljubi in ta ženska ni zadnja, ki jo je imel ob tebi. Če si mu bila pripravljena prvi spodrslaj odpustiti zakaj to delaš še naprej?

Naj ti navedem na hitro svojo zgodbo;
Varal me je 14 dni istočasno je spal z menoj, isti dan še z drugo…
skupaj sva živela 3 leta, vse je štimalo, pojavila se je radodajka in je izkoristil čas moje rehabilitacije…popoldan z menoj, zvečer z njo…istočasno tudi ciber sex z obema, ena na eni strani telefona, druga na drugi…

Bolelo je, bolelo, vendar sem ga pustila…če vara enkrat verjemi, da bo še poskusil…moleduje že skoraj leto naj se vrnem, Ne hvala, pa veš zakaj, ker se je našel nekdo, ki me ima rad in spoštuje in mi tega ne počne…

Ženska strezni se, za dežjem vedno posije sonce, samo ne s takim partnerjem kot ga imaš….Žalostno, da si ženske to dopuščate….

Pojdi od njega ne potrebuješ ga….

V zadnih 3letih sem nardila vse, kar sem lahko, za odnos z moskim, ki je bil mlajsi od mene 9let. V zahvalo si je lani poiskal 18letnico in fukal lani obe. Ko sem mu letos povedala kaj mu gre, me ignorira, okoli govori da sem zmesana in stara zenska, s kero ni imel nicesar. Vsa 3 leta moje ljubezni, kesa in casa, dobivala sma se v hotelu, ker je reko, da me nebo doma kazal, da me starsi nebi sprejeli, sprejeli so 18letnico, ker so mu rekli, da kogarkoli pripelje domu, samo da ni stara baba kot jaz.

In se zdaj se celim. Besna sem sama nase, na njega in cutim gnus do vseh moskih. Ne morem si pomagati.

On pa zdaj ko sem mu povedla svoje nazaj, mi je nehal pisarit smse in svoje nage fotke in podobne, to je bilo letos do junija. Zdaj se obnasa ko da nisem nikdar obstajala. JAz pa sem res vrjela da me je vreden.

Tako je to! Boljse da si sam, ko v dvoje s kretenom. Jaz moskim zdaj pravim da so gnoji.

Upam da mas kako njego vo sliko in sms. Pa ga mal strasi da bos poslala smrklji. Naj se on mal cvika

”… da sem zrela za psihiatrijo…”

Bo držalo!!!

Glede na vse, kar si zapisala,
bi ga že davno tega MORALA zapustit!

Se sliši kruto? SAJ JE, ampak tudi ZELO realno.

Tole kar vi opisujete v odnosu do njega ni ljubezen, še manj zdrava ljubezen, temu se reče odvisnost od odnosov. Preberite si Sanjo Rozman: Peklenska gugalnica, boste boljše razumela za kaj se gre, in da to nima zdravih temeljev, ženske vztrajajo v nemogočih odnosih misleč kako rade imajo svoje pratnerje, v bistvu pa gre za odvisniski odnos, ko ne zmorejo proč, četudi jim partnerji delajo sranja. Zanj pač nimam besed, jaz osebno takega zakona ne bi reševala. Odnos z manipulatorjem, egojistom, lažnivcem in bogsigavedi kaj še vse je enačba za katastrofo.

Iz lastne izkušnje ti povem, da boš prebolela, oprostila, zaupanja pa povrnila več ne boš. Nikoli ne bo zveza ista kot je bila prej. Sam bi na tvojem mestu prekinil in šel naprej.

Jah, nekaj časa je minilo, v tem času sem se malo skulirala, predvsem pa, opažam, zgradila zid okoli sebe. Zaupanja ni več, v bistvu so se moja čustva ohladila in praktično sem se, očitno, podzavestno odločila, da mu ne pustim več, da bi me prizadel. Se trudi, spremembe so vidne, meni pa ne pomeni to nič. Sprejemam, a ne vračam. V bistvu nimam nimam moči, da bi ottokom povedala in pojasnjevala, zakaj ne želim več biti z njunim očetom, ker bi seveda mama,ki zanju naredi vse postala v trenutku najbolj zlobna in grda oseba v njunem življenju. Oče bi bil pa žrtev, ki zanju ne naredi ničesar. Partner namreč tudi slišati noče o razhodu, kaj šele, da bi se želel pogovoriti o mirnem načinu rešitve.

Bravo. Na dobri poti si. Počasi nadljuj in počasi odidi. Splača se!
Midva sva bila skupaj tudi 20 let.
Jaz sem ugotovila pozno. A ko sem sem isti dan zaključila. V 3 mesecih se je odselil. Od tega je že 10 let.

Vse bo dobro!

Najdi si ljubimca, uživaj z njim, potem pa povej partnerju. In bo mogoče razumel, kaj si doživela. Včasih to pomaga …

Sicer pa je najboljša varianta, da odideš. Čim prej.

Slab nasvet vedno vsebuje povračilne ukrepe in spuščanje na isti nivo z osebo, ki te je z nizkotnim dejanjem prizadela.

Res je, sem imela veliko bolečine in željo po maščevanju, pa sem ugotovila, da nima smisla. To je tip človeka, ki misli le nase in ima težave sam s seboj. Boji se staranja, grozno hlepi po pozornosti in ima preveč slabe prtljage, ki jo je privlekle iz primarnega odnosa. S tem se ne bom več ubadala, naj se izgubi v svoji bedi.
In ja, hvala BTDT, ker si mi odprl oči.

Če parafaziram geslo iz naše polpretekle zgodovine:
Z odprtimi očmi, obilo entuziazma in dobrimi cilji – za otroke in srečo v življenju naprej!

Oh , daj ne bot no smešna. To ni neka nosečnica otroka ji je naredil tvoj partner.

Sam let kar te noge dajo. Jaz sem oprostila dvakrat. Podobno kot pri tebi. Ko se je zgodilo tretjič sem dobesedno njega na gobec pa še njo. Mi ni žal niti sekunde. Zdaj sem svobodna. Otroka sta na faksu. Super živimo. Spoznala sem partnerja s katerim se ujamem fenomenalno, je bil tudi sam prevaran. Mogoče naju je to zbližalo. Moj nasvet je samo pojdi stran. Ce bi bil samo seks. Tvoj mož se je zaljubil v drugo žensko, zdaj po tvojem opisu sodeč je depresivn ker sta se onedva razšla. Verjemi da bosta kmalu skupaj. Pojdi ti in mu prepreči da te zlomi do konca. Ni vredno. Imej se rada in spoštuj se. Prosim.

Mislim da tu nimaš kaj razmišljati ker tudi v bodoče bo prišla druga,tretja,…itn sama pa boš izredno težko živela sploh če ga imaš res rada ,vedno te bo kljuvalo s katero je v tem trenutku ,kaj delata,..Sama sem to doživela,obljube ,prisege da se ne bo nikoli več zgodilo,pa vidiš ista pesem .Če se imaš vsaj malo rada in imaš spoštovanje do sebe je ločitev edini izhod.

ni problem v zenskah pac pa v tem da je tvoj moz navaden kurbir ki te ne spostuje. ce zelis bitu srecna ga odpikaj saj bos drugace stalno zivotarila in dvomila vanj… ni vredno. vse lazi najhuje se da te je manipuliral ko otroka. jaz ne bi mogla cez to. kot lahko vidis gre za njegov vzorec in samo se vprasanje casa je kdaj bo dobil novo zrtev.

New Report

Close