Med.Over.Net

Žalovanje in slovo

Odgovarjajo: mag. Polona Ozbič, univ. dipl. ped., zakonska in družinska terapevtka • Zavod Pogreb ni tabu

Verjamete v življenje po smrti?

Default avatar

suncicica

Bilo je nekega sončnega popoldneva, bila je moja delovna nedelja.... v lokal kjer sem delala je prišel gost in v angleščini naročil belo kavo . odnesem mu jo in čez kakih pet minut pride za mano do šanka , možakar okrog 45 let star ..češ da bi mi nekaj povedal. sem mislila kak izgubljeni turist išče bogvekaj.
On pa pravi v angleščini seveda...sem medij , spiritualni medij. ali veste kaj je to ? imam sporočilo za vas.
mislim da sem v tistem trenutku padla na "tla" . moj oče je umrl 4 leta pred tem dogodkom in iskala sem po vsej slo nekoga ki se zna povezati z mrtvimi.
povedala sem mu da vem kaj je in kakšno je sporočilo. in začne govoriti ; 15 let se že ukvarjam z medijstvom v londonu, ampak vez ki jo imaš s svojim očetom je neverjetno močna. to vidim zelo malokrat (je sploh potrebno omeniti da mu nisem povedala da je umrl oče). pravkar stoji za tvojo levo ramo in mi predaja sporočilo. nehaj iskati, našla si kar si iskala.s tem fantom boš imela družino in veliko se bosta morala naučiti oba. vendar to boš dojela šele čez čas. vedno ko se voziš s svojim malim modrim avtom sem ob tebi in te čuvam. in tudi ko me prosiš za pomoč ti vedno pomagam,samo spomni se neverjetnih razpletov tvojih težav. in za konec... skwo (tako me je klical oči) , rad te imam.
......kaj naj rečem? bila sem presunjena! človek,anglež...brez kakršnega koli motiva ali protiplačila, mi pove vse to??
vedno sem verjela da je oče vedno ob meni...od takrat dalje pa sploh ne dvomim v energije po smrti.
lp,romana
Default avatar

JANKO IN METKA

Lepo napisano za pravljico za lahko noč.

To se lepo bere in človek se ob tem sprosti in včasih kaj zamisli, kar je dobro in pozitivno, a to je vse.
Vse kar se nekaterim NE - dogaja, je plod delovanja naših možganov in vse je razložljivo, prav vse, to je popolnoma jasno, dokazano in utemeljeno, ter argumentirano, kar nazorno kaže zgodovina.
Nič ni narobe s takimi komentarji, samo včasih gredo nekateri malce predaleč.

lepo je verovati v nekaj dobrega da ne bo pomote, vendar da posameznice,posamezniki na ta račun služijo je pa zelo, zelo perverzno, nagnusno in nima nobene veze z duhovnostjo. Me zanima koliko časa bi taki mazači se prodajali meglo, če jim nihče ne bi nič plačal, verjemite, da po deset dneh jih ni več na sceni, to je potrebno obsoditi in je skrajna manipulacija in najnagnusnejši kriminal, podlost, da na račun žalosti, nesreče nekateri služijo, kaj mogoče duše potrebujejo denar !! KI JE ZELO PREPROSTO SVETA VLADAR !!!!

LEP DAN - NE PUSTITE SE ZAVAJATI IN ZA TO ŠE PLAČEVATI !!
Default avatar

darja1122

Koda: Izberi vse

JANKO IN METKA
Re: Verjamete v življenje po smrti? new

31.10.13 13:39	
Lepo napisano za pravljico za lahko noč. 

To se lepo bere in človek se ob tem sprosti in včasih kaj zamisli, kar je dobro in pozitivno, a to je vse. 
Vse kar se nekaterim NE - dogaja, je plod delovanja naših možganov in vse je razložljivo, prav vse, to je popolnoma jasno, dokazano in utemeljeno, ter argumentirano, kar nazorno kaže zgodovina. 
Nič ni narobe s takimi komentarji, samo včasih gredo nekateri malce predaleč. 

lepo je verovati v nekaj dobrega da ne bo pomote, vendar da posameznice,posamezniki na ta račun služijo je pa zelo, zelo perverzno, nagnusno in nima nobene veze z duhovnostjo. Me zanima koliko časa bi taki mazači se prodajali meglo, če jim nihče ne bi nič plačal, verjemite, da po deset dneh jih ni več na sceni, to je potrebno obsoditi in je skrajna manipulacija in najnagnusnejši kriminal, podlost, da na račun žalosti, nesreče nekateri služijo, kaj mogoče duše potrebujejo denar !! KI JE ZELO PREPROSTO SVETA VLADAR !!!! 

LEP DAN - NE PUSTITE SE ZAVAJATI IN ZA TO ŠE PLAČEVATI !!
Opisanih dogodkov res ne moremo tolmačiti na poenostavljen način. Z vprašanjem življenja po življenju se ukvarjajo laiki, izobraženci, duhovni ljudje , vse bolj kvantna fizika ...po celem svetu. Na podlagi izkušenj ljudi. Da popravim - tistih, ki premorejo visoko stopnjo intuicije. Vsem ni dana oz. je ne prepoznajo.
Se pa strinjam z navedbo, da pravi (resnični) mediji, ki jim je dana sposobnost komunikacije z umrlimi , svojih uslug ne zaračunavajo. To je dar, ki se ga ne prodaja . O plačljivij medijih (domačih in tujih) imam svoje mnenje in na kraj pameti mi ne pade, da bi jim plačevala.

To življenje je misterij, ne da se kratkomalo postaviti tezo : Narejeni smo na ON-OFF.
Default avatar

darja1122

- Povzeto po nedavnem dogodku -

Na ljubljanskem pokopališču sem šla mimo pogrebcev, ki so se ravno poslavjali od umrlega svojca, znanca, prijatelja... Ravno razhajali so se, ko sem zaslišala pogovor parih že odhajajočih pogrebcev. Kar zmrazilo me je, ko je nekdo vprašal:

Ne vem, ali se mi je samo zazdelo, toda skoraj bi lahko prisegel, da sem videl (pokojnega) prijatelja, kako zmedeno gleda okoli sebe, kot da bi se čudil za kaj, da je tu in iskal svoj grob.

Spogledali so se in rekli, da je bila res prisotna neka čudna energija.

Ne verjamem, da je bilo to neko skupinsko psihotično stanje, saj z malo tenkočutnosti tudi sami lahko občutimo posebno energijo oz. prisotnost, ki se je ne da opisati oz. si jo ne znamo razumsko razložiti ob obisku na grobovih naših preminulih. Če le nismo tam zgolj zato, da na hitro prižgemo svečo, položimo cvetje in odvihramo, ker nas preganjajo vsakodnevne obveznosti.
Kajti tam se čas ustavi.
Default avatar

Looser

Želim si, da bi se kmalu srečala z mojimi, ki so odšli. Sanje niso dovolj.
________
Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.
Default avatar

ines10

lep pozdrav,
mene zanima če je to vse res kaj so govorice ,da je tunel,...
Če kdo ve naj mi prosim odgovori.
Default avatar

ines10

Dober Dan,
Ali vi vrjamete v živlenje po smrti?
Jaz vrjama saj sem že dosti krat zagledala temno senco ki je hitro švignila mimo mene.
Neko noč sem nekaj sanjala in naenkrat sem slišala kričanje,vstala sem se in naenkrat zagledala maškega ki je bil cel porezan in naenkrat je izginil.Ponovno sem se vstala in spet je bil tam.Zaslišala sem glasove.
In rada bi izvedela kako je s tem tunelom?

Lep pozdrav.
Default avatar

za ines 10

Tudi jaz bi rada to vedela
Default avatar

tunel

Tunel je prehod iz fizičnega v nefizično življenje.

Življenje je večno. Oblika (telo) ni večna, je le začasna preobleka duše za bivanje v fizičnem svetu. Semkaj pridemo skozi tunel, in tudi odidemo skozi tunel, a ta je zgrajen iz finejše materije, ki ga fizična čutila ne zaznajo.
Tudi vsi, ki imajo za sabo klinično smrt, ne doživljajo prehoda na popolnoma enak način, podobno kot je porod lahko ob vseh skupnih značilnostih, za posameznike kar specifičen dogodek.

Ko je umrla mama, se mi je še v istem dnevu telepatsko javila. Naj povem, da je bila prej popolna ateistka, z vero v posmrtni nič. Opisala je prehod skozi tunel in sprejem njene primarne družine. Potem je šla v nekakšno čistilno komoro (vice), kjer se predelajo čustveni vzorci iz pravkar zaključene utelesitve. Po 'očiščenju' je šla naprej, v mentalni nivo (t.im. nebesa), kjer je za predelat umske vzorce pretekle inkarnacije. To predeluje v svoji skupini duš in poteka podobno kot učenje v razredu. Poudarila je, kako važno je imeti vse zamere predelane že tukaj (za časa življenja), da ne nosimo s seboj nepotrebne čustveno-miselne prtljage. Kajti nerazumljeno 'učno' snov se pridemo ponovno učit, seveda v novi obliki, to je v novem telesu.

Splača se prebrat knjige kot so Usoda duš in Potovanje duš.
Default avatar

žalostna vrtnica

Verjeti ali ne verjeti. Potrebno je izkusiti. Jaz verjamem. Pred dvema letoma se je tudi pri nas dogajalo nenavadno.
Moja punčka je bila mrtvorojena. malo pred novim letom. Sedaj vem, da se mi je oglasila na njen 18. rojstni dan. Najprej je pri sinu izginila iz namizne lučke žarnica. Ko mi je to rekel, sem odgovorila , da kar tako ne more izginiti.
Potem je izginil glavnik. Po treh dneh se je pojavil. Lučka je še kar naprej imela težave. Kabel je ves čas ( dva dni) lezel iz vtičnice. Potem pa sin rekel, da je zamenjal podaljšek in da bo mir. Pa je bil. Krona vsega pa je bilo na njen rojstni dan. Bil je petek. Mož je bil doma. Skupaj sva šla v trgovino. Ko sva prišla domov, odloživa nakup in tudi poročne prstane. Da ne moti pri delu. Popoldne pa sv hotela ven na sprehod. Prstana nikjer. Je že padel nižje na poličko v veži. Pa ga ni bilo. Ga bom poiskala naslednji dan.
Naslednji dan naša veža še ni bila tako čista. Prstana pa nikjer. Mož bo šel kar novega delat. Počakajmo še malo.Potem je šel od doma, brez prstana, pač.
Ko pa se je vrnil, se je sezuval in naslanjal na podboj vrat. Zraven je stala moja mama s svečo za betlehemski ogenj, jaz pa sem stala pri štedilniku.To je bilo v velikosti 1m2. Iznenda za mojim hrbtom nekaj zazveni. Obrnem se in iz nič je padel na tla možev prstan. Takrat sem v sebi začutila tako srečo. Moja mama pa je rekla, da kaj takega še ni doživela.
Kasneje sem govorila s kolegico, ki mi je potrdila, da me je obiskala moja punčka in si malo privoščila sina in nas. Sporočila je, da nas ima rada.
Ta izkušnja je bila tako lepa. Mož še vedno ne verjame v dušice, čeprav je bil zraven.
Default avatar

Žanethorvat

Pozdravljeni zanima me kaj pomenijo sanje da sem bila pri sestri gledala televizijo in naenkrat začela na tv dobivati sporočila nevem kaj vse to sem si zapomnila da je pisalo v soboto čez dva dnu boš umrla zanima me pomen teh sanj hvala za odgovor.
Default avatar

Aljoo1960

Moja mamica mi je pravkar rekla, da verjame, da bo v prihodnjem življenju prišla v večno kurbišče kjer bo deležna orgazmov na vekov veke.
Default avatar

pipipopi

Oj, moj brat je vrgel mamin telefon v smeti, kar tako, češ da je zanič, glih malo preden je umrla. Jaz sem se razkurila, saj meni denar ne pada z neba, telefon pa le nekaj velja, treba je zamenjat ne vem kaj, aja punilec nek star, ki ga imam doma. Izvlekla sem ga iz smeti, pošpricala robček z tistim za dezinficirat roke in prebrisala ga in čez nekaj časa uporabim njen telefon za poklicat nekoga, npr. očeta, thja saj bi ga kap da vidi njeno ime na svojemu mobitelu, hehe še posebej pa nekdo od tistih prijateljic, ki verjame v zbujanje duš, obiskovanje in razne znake.

Je pa res da sem imela en strašen občutek na pokopališču, kje sem se sprehajala (ni mi nikoli bilo grozno pokopališče do takrat). Imela sem občutek da od enega mesta hočem zbežat, da je nekdo okoli mene, da nisem sama, in ko sem se obrnila, sem videla kakšen dan pred tem pokopanega domačina, gasilca. Hotela sem iti čimprej stran, ampak kot da bi mi rekel da ga ne puščam samega, da gre z mano, grozen občutek. Nekak smo se zmenili če obstajajo varuhi, da me lahko obišče kjerkoli hehe, ampak da res nebi ostala in sem prvič v življenju zbežala z pokopališča. Bala sem se približati temu mestu na en meter, čeprav nikoli, niti za družino z tem nisem imela težav. To pa je bilo nekaj neverjetnega.
Default avatar

pipipopi

Oj, no, nisem videla gasilca, pač njegov grob z svežimi rožami, venci in to. Hehe, videti pokojnega pa se mi že zdi preveč.
Default avatar

Zagotovo ne

Ne verjamem v življenje po smrti.

Moderatorji

mag. Polona Ozbič , univ. dipl. ped., zakonska in družinska terapevtka
PolonaOzbic
Zavod Pogreb ni tabu
Elvina Babajić