Najdi forum

Najlepsa hvala za Vas odgovor. Uprasal bi se samo ali je pregled nujen, ker se mi je to zgodilo v tujini in bom se kak mesec v tujini. Pregled bi pa bil predrag. Hvala lepa za Vas odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

v tem primeru priporočam pregled po preteku 8 tednov od poškodbe, vsekakor pa pred prehodom na velike obremenitve.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Težave z gležnjem se mi vlečejo že od oktobra, se pravi nekje 7 mesecev. Ni prišlo do tipičnega zvina(nekako mi je nasprotnik stopil na nogo, jaz pa sem poskušal iti v drugo smer), niti ni bilo modrice, niti ni bilo neke grozne otekline, hodil skoraj normalno. Nato sem počival dva tedna, vsak dan hodil na terapije (ultrazvok,laser,magnet ter neka “elektro” terapija).Nato pričel trenirati, gleženj bandažiral za vsak trening,tekmo, nadaljeval s terapijami, bolečine so bile še vedno prisotne, oteklina tudi, ampak sem zaradi nekaterih razlogov vztrajal.To je trajalo kakšen mesec in pol. Nato smo imeli zimsko pavzo, nekje štiri tedne, med katero sem poskušal čim bolj mirovati, vsakodnevno sem izvaja krepilne vaje(trakovi, ravnotežna deska). Stanje kar se tiče bolečine se je izboljšalo, vendar se oteklina od dneva poškodbe ni zmanjšala. Nato smo začeli zopet z ekipnimi treningi,nadaljeval s terapijami, bolečine minimalne, edina stvar ki je bila zaskrbljujoča je bila oteklina. To stanje se je nadaljevalo nekje dva meseca in pol, bolečine samo v določenih položajih, oteklina še vedno ista, počasi sem si prenehal bandažirati gleženj. Nato pa je na trenigu prišlo do dvoboja, igralec zadel v nogo, prišlo do klasičnega zvina, počitek dva tedna, nadaljevali terapije, moral hitro priti nazaj nazaj na igrišča, kajti bližal se je začetek prvenstva. Nato en teden pred začetkom prvenstva zopet začel trenerati, gleženj bandažiran, terapije…Nato pa na prvi tekmi, udarec v gležen, ni prišlo do zvina, stopalo je šlo v desno stran, močna bolečina na notranji strani gležnja (upam da razumete). Naslednji dan sem težko stopil na nogo, zelo boleč notranji del, kjer sem prejel udarec, bolečina zadaj pri peti na notranji strani. Nato sem imel, pregled z ultrazvokom, natrgane ATFL in CFL,počitek štiri tedne, terapije, to je bilo sredi marca…da skrajšam, oteklina danes še vedno ista od prve poškodbe, bolečine na zunanji strani minimalne, vendar boleča notranja stran, močna bolečina, ko naredim dorsiflexion(ne poznam slovenskega izraza)..opravil MR, pred enim mesecem, dobil ta teden izvid.

IZVID MR-manjši izliv v zgornjem skočnem sklepu, srednje velik v zadnjem talokalkanearnem sklepu, srednji talofibularni in kalkaneofibularni ligament sta zadebeljena,zabrisan potek vlaken, blag edem mehkih tkiv anterolateralno ob zgornjem skočnem sklepu ter inferiorno in posteriorno ob lateralnem maleolu, vse ostalo je v redu(hrustanec,signal kostnine, tetive…,). Zaključek:delna ruputra ATFL in CFL.

Zanima me vaše mnenje, kako naprej, kaj bi bilo najbolj smiselno narediti., ter zakaj je še vedno prisotna oteklina, klub vsem terapijam.

Vem da sem na začetku vzel premalo časa za sanacijo poškodbe,ampak bil sem v taki situaciji da mi ni preostalo drugega.

Zahvaljujem se vam za vaš odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovani,

priporočam, da pridete na pregled s posnetki magnetne resonance. Za odločitev o zdravljenju je zelo pomembna kombinacija ugotovitev pregleda in ugotovitev magnetne resonance.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav.
Novembra 2012 sem zvila glezenj. En mesec je bila noga otecena ter plava od prstov do pete. Problem je v tem da me ob vsakdanji hoji vez po zunanji strani gleznja ( od sredi.e gleznja do maleola ) zelo boli sploh ce poskusam glezen ukrivit navznoter. Ob pritisku me ne boli ampak je cutiti konstantno bolecino v notranjosti. Tek je prakticno nemogoc. Zaposlena sam na travmatologiji in vse fizioterapevtke pravijo da je to normalno vendar je bolecina res nadlezna

Spoštovana,

bolečina več kot 3 mesece (pri vas več kot 8 mesecev) po poškodbi nikakor ni normalna. Priporočam slikanje gležnja z magnetno resonanco (MR) in pregled s posnetki in izvidom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Sem po operaciji (artroskopski) gležnja. In to tega, kjer naj ne bi bilo nič. Pa pustimo to.

Žal se je izkazalo, da le nisem bila zastonj tečna, da nisem preobčutljiva…. Žal v odpustnici ni navedeno nič kaj so delali, kakšno je bilo stanje… Samo po besedah zdravnika vem, da je bilo huje kot je pričakoval (seveda sem morala spraševati, vleči iz njega), nič pa ni napisano (niti na kasnejšem izvidu, saj sem predčasno šla nazaj na pregled! o močnih pekočih bolečinah v stopalu, krčih, oteženi hoji, kajti pol stopala je mrtvega,… Niti z besedo nič napisano, z besedami pa se izogibal dejstvom, da mogoče bo samo malo ostalo, večino se bo popravilo. A to je način obravnave, obrazložitev stanja pacientu?
Zakaj, kako, kaj je bilo….. NIČ o tem. Osebni zdravnik je šokiran, saj ne ve kaj naj svetuje, kako pomaga, če je ponovno vse samo pri mojih besedah, nič napisano.
V prvi vrsti sem pacient, ki želi biti zadovoljen, pozdravljen. Recimo, da grem k drugemu zdravniku – kako bo vedel kaj so mi delali? Kaj je bilo? In verjetno bo potrebno, če ne izvem od svojega operaterja kaj in kako, pisno!
Konec meseca grem komaj fiziatru, ko migam s prsti me v podplatu presekava močna pekoča bolečina, (naj povem, da na trenutke palec ne sodeluje, ostane izravnan), zunanji del stopala deluje, kot da imam lokalno injekcijo in je omrtveno vse, napihnjeno, ponoči se zbujam, ker je občutek kot v koprivah, paziti moram, da nisem pokrita, z zokni….kajti vse kar se dotika mezinca ter zunanjega dela peče in boli. Tablete proti bolečinam so samo kapljica pomoči, tako da nima smisla jesti. In … vse je v redu, brez zapletov, po zdravnikovih besedah, operacija uspela. Trenutno še jaz to ne morem trditi, bi pa z veseljem, ko bom hodila, čutila….. Kaj naj naredim, da se znebim tega pekočega občutka, bolečin, mrtvosti.. Hodim, ogromno, ampak potem je otečena noga do kolena, pritisk od kolena do nožnih prstov… In sevveda, zanimivo – po zunanji strani goleni, kar je že bilo pred operacijo!

Spoštovana,

kot splošne ukrepe priporočam: hlajenje bolečega področja z ledom po 20 minut z urnimi presledki ter večtirno (zdravljenje z večimi zdravili hkrati) protibolečinsko zdravljenje. Priporočam, da se o tem pogovorite z izbranim zdravnikom. V upoštev pride tudi namestitev obliža z lokalnim anestetikom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Dobra dva meseca nazaj sem si kar močno zvila gleženj, bila sem pri zdravniku in so mi ga slikali. Upošetevala sem vsa navodila zdravnika, sedaj me pa zanima, če je normalno, da je gleženj v primerjavi z drugim gležnjem še vedno rahlo zadebeljen v predelu kjer je kost. Občasno me tudi malo boli

Hvala

lp

Spoštovana,

da, oteklina po takšni poškodbi je lahko glede na obsežnost poškodbe prisotna od nekaj dni do 3 mesece. Če boste čutila močne bolečine več kot tri tedne od poškodbe, priporočam kontrolo pri kirurgu.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni !

Na košarki 19.9 sem si poškodoval gleženj, 2 tedna sem imel dokolensko mavčno longeto, hoja ob pomoči bergel. Sedaj imam dokolenski mavec z peto do 14.10. Diagnoza je Fissura malleoli medialis. Zanima me kakšna je to poškodba gre za kakšn zlom, nateg kite… ? Kdaj se lahko vrnem k športni aktivnosti ?

Hvala za odgovor,

Lep pozdrav

Klemen

Spoštovani,

fisura je po slovensko poka, kar pomeni zlom brez premaknitve. Imate zlom notranjega gležnja brez premaknitve. Pričakujete lahko 4 do 6 tedensko imobilizacijo (longeto ali mavec) ter še enkrat tako dolgo rehabilitacijo. Vrnitev v športne aktivnosti pričakujte 2 do 3 mesece po poškodbi.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Sem po artroskopiji gležnja (op zadnje utesnitve). Ker po 3 mesecih bolečine vztrajajo v celotnem gležnju ter sedaj še stopalu opravim ponovno MR, ki pokaže edem meh. tkiv v posteriornem delu talusa (brez večjega izliva), tetiva flex tibialis je minimalno zvišanega signala. Kontinuiteta tibialis posterior ohranjena, blaga tendinoza. Laično si predstavljam, da ni nič strašnega v izvidu, pa vendar bolečine v gležnju ter stopalu temu govorijo drugače. Obiskujem terapije, vaje pa povzročajo velike bolečine v celotnem gležnju, na sprednjem delu gležnja ob kosti na notr. strani se po terapijah pojavi oteklina, ki tudi boli, bolečina se prenese do kosti na zunanjem delu gležnja. V celotnem gležnju je še vedno občutek, kot da ga nekaj stiska, tudi nenehno (kljub mirovanju ali obkladkom) je otečen za vsaj 1 cm. Bolečina v stopalu pa je na stopalnem delu (če se postaviš na prste) in se širi v zadnja dva prsta na nogi. Ob vsaki obremenitvi pa imam občutek še vedno, da stopalo zvija navzven ter prične boleti celotna golen na zunanji strani.
Ker imam pregled čez nekaj časa komaj, prosim za nasvet, kaj še storiti, da preženem težave. (je res, da bo potrebna še ena operacija?) Naj spomnim, da poškodba je bila pred dobrim letom dni.

Spoštovani,

menim, da je za odločitev o ponovni operaciji (še) prezgodaj. Tri mesece je namreč spodnja časovna meja, ko se lahko gleženj po opisanem operativnem posegu popolnoma umiri.

Priporočam protivnetno zdravljenje na fizioterapiji in kombinacijo paracetamola (pri nas Lekadol in Daleron), Analgina in nesteroidnega protivnetnega zdravila. O tem se pogovorite z izbranim zdravnikom, saj so to, razen paracetamola, zdravila na recept. Do nadalnjega odsvetujem kopanje bolečega gležnja v vodi toplejši od 30 stopinj C.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala. Samo to še – a navedbe v tem izvidu govorijo o stanju gležnja ter stopala, ali je govora samo o gležnju? Pregledano bi naj bilo oboje. Hvala

Spoštovani,

govora je le o gležnju.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala. Torej je najbolje da grem povprašati če je prišlo do pomote, kajti imam dva izvida z istim (tem!) tekstom, samo preiskava je pisana 1x MR stopala, 1x pa MR gležnja?

Spoštovani,

da.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala, ampak med čakanjem odgovora sem to tudi opravila. Sem pa dobila zanimiv odgovor, ki me je -vsemu hudemu v celotni zgodovini od poškodbe – zelo šokiral. Namreč – potem se zdravniku že ni zdelo vredno napisati, ker je najbrž vse v redu. Zato je pač napisal samo kar bi naj bila težava. Ker pa sta bili zahtevani dve preiskavi morata biti tudi dva odgovora. Torej to, da sta ista odgovora za dve popolnoma različni stvari je brezpredmetno.V tem odgovoru pa pač piše, kar piše. Me res zanima kaj poreče moj zdravnik na te izvide.
Se opravičujem, ampak morala sem napisati, kajti že od prvega dne zdravljenja imam tako negativne občutke, ko jih primerjam z dejanskim stanjem, pa je še huje. Se opravičujem, nič niste krivi, samo ven moram dati to. 🙂

Spoštovana,

tudi to je eden izmed mogočih načinov opisa – da navedeš le odstopanja od normale. Vsekakor pa je najpomembnejše, da vaš lečeči zdravnik direktno pregleda posnetke MR in jih primerja z ugotovitvami kliničnega pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close