Najdi forum

Spostovani!
Stara sem 22 let, kaksnih poskodb gleznja se nisem imela. Pred tremi dnevi mi je spodrsnilo na stopnicah in sem nerodno stopila na glezenj. Seveda me je precej mocno bolelo, ampak se je bolecina v kaksnih 10min toliko umirila, da sem se trudila hoditi naprej. Ni bilo nikakrsnega otekanja, zgledalo je, kot da bo vse v redu. Sedaj pa opazam, da me po treh dneh dneh glezenj se vedno boli – sicer vcasih, ce ga pri hoji prevec obremenim, ampak to me ne skrbi toliko, bolj me skrbi obcasno “cukanje” v mirovanju v gleznju oz. v tocni liniji, ki sega par cm pod gleznjem, preko gleznja in par cm nad gleznjem na sprednji strani, malenkost na levo. Seveda mi je jasno, da potrebuje cas, da se pozdravi, pa vendar se na vas obracam s vprasanjem ali bi bilo bolj pametno poiskati zdravnisko pomoc? Skrbi me le z vidika, da se kaj ne bo v redu pozdravilo, pa bom potem imela celo zivljenje posledice, po drugi strani pa, saj ni tako huda poskodba…. in sedaj sem v dilemi, kaj narediti. Lepo prosim za nasvet.
Najlepsa hvala in lp!

Spoštovani,

glede na nizko intenzivnost težav priporočam, da počakate do preteka enega tedna od poškodbe. V tem času se izogibajte bolečim obremenitvam gležnja. Če težave v večji meri ne bodo izzvenele, priporočam pregled pri zdravniku.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani g. prosim za odgovor. Pred 3 meseci sem si zvila glezenj. 1 mesec bolniska, led, masaze, razgibavanja. Opravila sem UZ desnega skocnega sklepa: kaj pomeni: gre za poskodbo ligamentarno kapsularnih struktur, predvsem LTFA, ki je stanšan in brazgotinasto zadebeljen. v zg. skočnem sklepu je nekaj aehogenega odboja, kar podgovarja prosti tekočini. Deltoidni ligament je homogene strukture, brez znakov rupture. Utesnitveni sy se zravija anterolatelarno v zg. skočnem sklepu. UZ od: St. post rupt. LTFA et caps, artic.pars anterolat. ATC dex., Sy impingement TH konzervativna.

ali mi svetujeta, da se opravim fizioterapijo ? Hvala za vas odgovor in pomoc.

Spoštovani,

v izvidu navajajo poškodbo sklpene ovojnice in vezi v prednjem zunanjem delu gležnja ter znake draženja v tem delu sklepa.

Pred nadaljnjim zdravljenje priporočam opraviti še slikanje gležnja z magnetno resonanco, ki pokaže bistveno več kot le ultrazvočni pregled. Slednji je namreč omejen le na površinske strukture sklepa. Nato priporočam pregled s posnetki magnetne reosnance.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Pred enim mesecem sem si rahlo zvil gleženj, takoj tisti dan nisem mogel hoditi, a drugi dan je bilo ze boljše. Miroval sem slab teden potem sem začel s treningi, ker me ni več bolelo. A sem ugotovil da me zaboli če naredim kakšen res nenavadengib. Ampak pri sportu me nic ne boli, ker ni takega giba.(gib je nekaj takega: ce rahlo skrčenk nogo dam malo nazaj in na prste, potem pa jo vztran zarotiram me zaboli). Ali bo to prenehalo? Ker nevem za kaj bi počival če me zaboli samo pri temi gibu?

Lp in hvala za odgovor že vnaprej

Spoštovani,

če želite preprečiti morebitne dodatne poškodbe/okvare v gležnje (bolečina je preprosto obvestilo o že narejeni škodi!), priporočam opraviti slikanje poškodovanega gležnja z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki in izvidom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close