Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zvin ali kaj hujšega?

zvin ali kaj hujšega?

Spoštovani!
Že prejšnjo soboto sem si upam, da samo zvila levi gleženj. Danes zjutraj, je bila noga le rahlo zatečena, vendar, ker veliko hodim okrog po opravkih pa je zdaj že spet kar precej zatečena.Oteklina tako rekoč ne izgine. Na notranji strani imam tudi rdečino oz. že plavico in tam me tudi konstantno boli, ne preneha. Ponoči moram vzeti tableto proti bolečinam. Hodim lahko že povsem normalno, tudi boli me ne več med hojo, teči pa recimo še ne morem. Noga je kljub vsakodnevnemu razgibavanju še vedno precej okorna. Ali lahko še vedno upam na samo izvin, ali mislite,da je kaj hujšega? Po praznikih, v petek bom šla k zdravniku, pa me vseeno zanima vaše mnenje. Hvala za pomoč že vnaprej in lep pozdrav!

Pri zvitem gležnju gre za poškodbo vezi – nateg, natrganje (ponavadi nastane, če se zvrne noga in poškodovane so vezi ob strani), posledica tega je tudi modrica. Koristi masaža z ledom, počitek z dvignjeno nogo, če hodite, naj bo to po ravnem. Pretiravanje s hojo vam bo vsaj podaljšalo težave. Odgovor je torej, da lahko vsekakor še računate na zvin, ker pa so v predelu gležnja možni tudi zlomi, se vsekakor oglasite še na pregled!
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za urgenten 😉 odgovor!Lp

New Report

Close