Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Zvezdice

Zvezdice

Pozdravljeni!
Zelo bi bila vesela, če bi mi lahko pojasnili naslednji problem. Pred 1 letom in pol sem v vidnem polju prvič opazila svetle zvezdice, ki jih je bilo sprva veliko, potem pa so ena za drugo izginile. Pojav se je ponovil še letos poleti. V zadnjih 2 tednih pa se mi je to pripetilo že trikrat. Trikrat se mi je zdelo, da ima pojavljanje zvezdic zvezdo s kašljanjem, kihanjem oz. tiščanjem oči skupaj, za preostalih dvakrat pa ne najdem nobenega očitnega vzroka. Pri okulistu sem bila pred dvema letoma, ker sem sumila, da desno oko vidi slabše. Rezultat je bil -0,5 in nekaj cilindra. Tudi sicer se mi zdi, da te zvezdice izvirajo iz desnega očesa (ne vem pa, če je to mogoče trditi). Očal nisem dobila. Okulist mi je pregledal tudi očesno ozadje, vendar je vmes komentiral, da na desnem očesu ne vidi najbolje in da če so mi sploh dali kapljice vanj. Skrbi me predvsem to, da sem nekje slišala, da so takšne zvezdice posledica odstopanja mrežnice, ki vodi v slepoto. Priporočate obisk okulista? Stara sem 25 let.

Najlepša hvala za odgovor,
Beta.

Pravilno ste slišali, to je lahko tudi eden od vzrokov za odstop mrežnice. Priporočam obisk okulista.

Lp.

P.S. je pa bilo tu že veliko govora na forumu, samo odprite “iskanje” in vtipkajte “zvezdice” ter “katerikoli datum”.

New Report

Close