Najdi forum

Zveza brez sexa mi ustreza

Ta je pa dobra!
Ona izvaja čustveno nasilje… res gre tu za nezdravo simbiotično razmerje (ker ona še vedno vztraja v njem), ampak izjava o njenem čustvenem nasilju je zelo pretirana, neustrezna.

Mislim… tip je bil ŽE OD VSEGA ZAČETKA neiskren, saj mu že tedaj ni bilo do seksa. Zavestno in hote ji je naštepal 3 (!!!) otroke in jo s tem za lep čas “zamotil” in hkrati priklenil, zvezal v nemogočo situacijo, obenem pa okolici (in sebi?) dokazal, da je z njim vse OK. Zame je to naklepno dejanje! Nato pa si po pilatovsko umije roke in izjavi, da je s tem “zadostil prokreaciji”. Skratka, dobro se zaveda kaj počne, tudi naslov teme je samozavesten stejtment: Zveza brez sexa mi ustreza! Ne pa recimo: Zveza brez sexa uničuje najino partnerstvo… . Tudi sicer izraža predvsem začudenje nad njenim nezadovoljstvom z “idiličnim in samozadostnim” stanjem zveze. “Zvezo” (btw, zelo dober pomenski opis njunega partnerstva) je uredil izključno po svoji meri – njej pa določil vlogo sobnega fikusa.[/quote]
Koliko je on zavestno ‘štepal’ otroke, da bi zvezal svojo partnerko na sebe, ne vemo, pa tudi če bi vedeli, ta trenutek ni več pomembno. Kaj če bi bil motorist res gej ali pa bi se ukvarjal z ekstremnim športom, kjer obstaja velika verjetnost, da izgubi življenje? Kdo pa sem jaz, da se smem vmešavati v usodo tega para, in nekoga o katerem ne vem praktično nič obsojati za njegove pretekle odločitve. On nima od nje nobene pravice zahtevati, da se spremeni zaradi njega. Enako pa velja tudi za njo. V kolikor on jasno prevzame odgovornost za svoje stanje, za besede, ki sem jih navedel, in posledično tudi za posledice (torej tudi to, da ona odide skupaj s vsem kar ji pripada, saj v takšnem odnosu ona ne more živeti) potem od tu naprej vsako nespoštovanje njegovega stanja v tem trenutku pomeni čustveno nasilje nad njim.

Seveda on lahko pokaže razumevanje za njene potrebe in čustva, prav tako ona, in to je dobra osnova za rast, za spremembo. Vendar samo osnova, še vedno ima vsak pravico iti svojo pot. V kolikor bi takšen par prišel k meni na terapijo, bi ju skušal pripeljati do te točke.

Zelo dobro poznam primer, ko je moški pri svojih 45 letih ugotovil, da ne želi več deliti seksualnosti z ženo, s katero ima tri otroke, ampak želi to početi z moškim. Zaenkrat sta oba še skupaj, le da sedaj kot najboljša prijatelja, on ima zvezo z moškim, ona ljubimka z drugimi moškimi (med njima ni skrivnosti), še vedno pa za otroke skrbita tako kot prej in živita v isti hiši. Na nek način se imate še vedno rada, in si izkazujeta veliko pripadnosti. Kljub temu, da ima ona popolno svobodo, ki jo tudi živi, jo situacija ne izpolnjuje. Kaj se bo zgodilo v tem primeru težko reči, velika verjetnost je da bo prišlo do ločitve. Tudi če bo do tega prišlo, vem da ne bo nobene maščevalnosti niti z ene niti z druge strani – oba sta zelo dobra človeka. Vsekakor takšnemu odprtemu in odkritemu odnosu ne moremo prav ničesar očitati ne glede na morebitne osebne moralne predpostavke. Naj bo ta primer zgled kako se lahko rešuje tako kompleksne zagate, kot je opisana v tej temi.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

No ta je pa dobra. Da ji je naredil tri otroke? Tukaj se vidi dvoličnost žensk. Moški ji NAREDI otroka ona pa uboga žrtev otroka potem ima.

Drage dame kaj pa vaša famozna biološka ura? Ko ta začne tiktakati vas ne ustavi nič. Zdajle mi tiktaka, hočem otroka takoj! Potem bomo pa že kako. Ali kaj?

Ko ženski v glavi zatiktaka, hoče otroka. Za dosego tega cilja bo pobrala skoraj prvega partnerja, ki pride mimo. Ko pa je njena “vloga” izpolnjena pa začne razmišljati kako bi svojega partnerja pričela “popravljati” in prilagajati sebi. Odtod tisti slavni rek: “žena, vaš mož se ne bo spremenil. Mož, vaša žena se pa bo” Skrajno sebično, se vam ne zdi?

“You need two to Tango” pravi angleški pregovor. Da bi lahko kako drugače, kot 50-50 razdelili razmerje dveh bi bilo potrebno vedeti veliko, veliko več.
Vse kar imamo je visoko selektivno okno posameznika, ki se nam trudi pokazati tisto, kar njemu ustreza. Človek, ki mu je do iskanja, bi se zamislil in poizkusil najti odgovore, če ne vsaj razmišljanja na vse zapisano tukaj.
Že v osnovi bi se, kot rečeno lotil problema, šel do zdravnika, terapevta in s trudom obeh partnerjev iskal rešitev.

Tega seveda ni. Zato, v primeru, da takšna “motoristična” osebnost dejansko obstaja, to pomeni, da je zelo, zelo manipulativna.

STEREOTIP SPOLA
Da bi sploh lahko govorili o stereotipu, bi najprej “motorist” moral obstajati. Glede na to, da je to anonimni forum, pišoči lahko spreminja svojo starost, poklic, družinski status, število otrok, spolno orientacijo, spol..
Motorist je lahko ženska, ki se je odločila zapisati stvari iz moške vloge. Lahko ima enega ali nobenega otroka. Število otrok je zgolj simbol, sredstvo vplivanja na bralca. Vse zapisano ima svojo simboliko, hkrati pa se ne moremo dobesedno držati le te, ker je lahko v celoti izmišljena ali zgolj napihnjena.

Zaenkrat obstaja situacija zgolj teoretično.. Obsoditi ljudi vnaprej, da bi reagirali drugače, če bi bil spol teoretične osebe drugačen, je stereotipno že samo po sebi. Enoznačno: Pričakujoč stereotipno reakcijo. Evolucija pa ljudi ni naredila stereotipno. Zato bo del populacija resda deloval različno glede na spol, drug del pa ne.

In če že očitamo odgovorjajočim stereotipnost.. se je potrebno zavedati, da gre za slehernike. Neprofesinalce, ki odreagirajo čustveno ter prizadeto (cilj vsakega trola-sadistka).
In nenazadnje: kako naj se človek izogne stereotipom, če še strokovnjak s področja, stereotipno, skoraj “50 shade of Grey”-evsko (beri: šundovsko) obravnava BDSM?

STEREOTIP BDSMja
Iz knjige DRUŽINE IN KAKO V NJIH JIH PREŽIVETI avtorjev Robin Skynnerja in John Cleesa (str. 290):

Tako kot ni homoseksualnost več obravnavana kot bolezen, nenormalnost.. tudi BDSM že dolgo ni več v opisu psihiatričnih diagnoz. Je pa sadizem in mazohizem. In tudi pri teh dveh so psihiatri previdni pri postavljanju diagnoz.
Sadomazohizem je kot rečeno v odlomku knjige nadomestek za čutenje oz. beg pred le tem.. podobno kot se velik del ljudi izogiba glutenu, čeprav nanj niso alergični. Fobija, ki ima verjetno vzrok v otroštvu, kot je že moderator.
BDSM je občasna igra dveh ali več strinjajoči se odraslih. Začimba torej in ne nadomestek. Ni obsesija, temveč zgolj poljubni dodatek..

Glede na dostopni dopis razmerja motorista gre za sadistično obarvano razmerje, kjer je trpinčeni njegova partnerica. Ignoriranje že samo po sebi v človeških možganih povzroča enako bolečino, kot fizično nasilje.

STEREOTIP NASILJA
Definicija nasilja se spreminja.. in v današnjem času nasilje ni izključno fizično, temveč je lahko tudi verbalno.. in ja, ignoriranje je nasilje!
Ignoriranje, izključenost v možganih sproža enako kemično reakcijo, kot ob fizični poškodbi, kar pomeni, da je telo v stresu in so možne posledice. Bolečina pa je lahko zelo globoka ter dolgotrajna, hujša od fizičnih poškodb, ki se “avtomatsko” zacelijo. Duševne rane se ne.

Tovrstno nasilje je tudi zakonsko določeno in ni dovoljeno ne v zakonski zvezi, kot tudi v našem delovnem okolju. Mobing je prepovedan.

Ignoriranje, zavračanje sodelavca je mobing – trpinčenje. Trpinčijo pa seveda troli in sadisti. Troli mučijo na daljavo, preko spleta, socialnih omrežij itd. Njihov namen je sadističen: prizadeti osebo.
Pod pravimi pogoji, pa je lahko žal vsak izmed nas trol.

STEREOTIP PSIHOPATA
Psihopatov je v splošni populaciji manj kot 1%. Zato je zelo majhna verjetnost, da bi človek dejansko bil psihopat. Če že bi bil njegova dietna verzija: sociopat.
Da bi se lahko postavila takšna diagnoza pa bi morali strokovnjaki imeti dostop do takšne osebnosti.. ker gre za kompleksen preplet različnih stvari, ki jih ne moremo kar tako postaviti.

Če že, lahko govorimo o “Psihopatskih lastnostih”, kar pa nas ne dela psihopate.

Zakaj motorist ravna sadistično, pa žal zaradi njegovega neodgovarjanja na postavljena vprašanja, ne vemo. Kar kot rečeno pomeni: da je izmišljen oz. je visoko manipulativen – posreduje le podatke, ki koristijo njemu.. da lahko ostaja žrtev.. brez lastne krivde.

De omnibus disputandum..

O bože mili ….

vsi pač v poljubljanju ne vidimo nekaj rajciš, meni je pljuvanje v usta (poljubljane) enako ogabno kot tebi ….

in ja, čist vsakega ki nam pride nasproti nam tudi ni treba fukat, pa magari bila to žena….

Živi po svoje, ženi nisi nič dolžan, sploh ne stvari, ki so ti neprijetne!

zanimivo. sicer stara tema, ampak ker se odpirajo teme da kaj je narobe, če ima kdo še koga za zraven poleg žene/moža… ma v taki zvezi pa se mi zdi, da se strinjam, da si seksa željni poišče še koga za zraven če doba ne dobi al kaj? no jst v taki zvezi že ne bi zdržal

Oprosti,ampak ti si tako kot moj hmm moj, kako bedna beseda, ko ni topline pri partnerju, egoist.Ti si bljak,ne pa ljudje, ki smo normalni.Pri meni tudi ni komunikacije, samo zaradi pomanjkanja ljubezni in ne reci mi, samo to ne reci nikoli vrc, da jo imas rad.

Jaz imam podobno, vendar obrnjeno situacijo. Tvoja žena mora čustveno in fizično zelo trpeti… intimna, tako fizična kot čustvena povezanost sta pomembna v partnerstu. Bolje biti pošten in že na začetku povedati, da nisi za to, ne potem ko partnerja globoko zavedeš v skupnost.

Jaz osebno jo ne bi mogel gledati zraven. Bi ji privoščil več kot ji jaz lahko dam. Če ti do nečesa se nima smisla siliti, ker se ti bo ta stvar še bolj zagabila.

Si mogoce pomislil da si asperger. Lazja oblika avtizma

Stepni_Volk
po tvojih dopisih me fasciniraš….sploh ne morem dojeti da sem prvič v svojem življenju naletela na dopise preko katerih prav občudujem človeka ki stoji za njimi pa ga niti ne poznam .

Vračam se po nekaj časa. Najprej hvala za odgovore. Tudi tiste negativne. Zdaj sem se registriral, prej mi forum ni pustil uporabiti istega imena(nevem zakaj). da ne bo raznoraznih teorij glede tega.

Nekateri ste mi pisali da bi moral ženi pustiti (sexualno) svobodo. Saj ji! To sem ji tudi povedal. In v resnici bi bil prav srečen če bi žena drugje zadovoljila svoje potrebe in bi bil potem doma mir. Ampak tega pa ona noče. Sem se tudi že odselil pa me je potem prosila da naj pridem nazaj da ne more sama hiše vzdrževati???

Drugi ste pisali da sem jo zavajal. To se ne morem strinjati. Dokler nisva bila poročena je bilo (navidez) vse v redu. Starši in okolica te itak učijo da seks pred poroko ni v redu in meni se ni bilo problem tega držati. Sicer kakšne dva krat sva seksala pred poroko na njeno pobudo in takrat ni pokazala da ji je do kaj več.

Po poroki je bil s seksom nekaj časa mir potem se je pa začelo… “Jaz bi imela otroke”. Na srečo je kar hitro zanosila in potem je bilo s seksom z njene strani konec kot bi odrezal. Nula. super sem si mislil

Dokler so bili otroci majhni je bil tudi mir. Potem so pa otroci malo zrasli se je pa začelo. Tega v bistvu še danes ne razumem. Na začetku se mi je zdelo da ji do seksa ni in da ji je samo podivjala biološka ura. Ko pa zdaj gledam za nazaj se je pa na začetku verjetno nazaj držala zaradi cerkvenih norm in je šele kasneje pokazala.

Glede terapije. Tole me kar malo raspizdi, nekateri ne poznate situacije ampak si drznete pametovati. Na terapiji sem bil dva cikla do konca. In prinesla mi je spoznanje da mi nitreba delati stvari ki so mi odvratne samo zato da drugim ustrezam. Ali pa vi razumete terapijo kot pranje možganov da potem voljno delaš tisto kar ti drugi rečejo? Potem povejte kje je taka terapija na voljo.

Ko sem začel brskati po tem forumu sem bil kar presenečen kako je ženskam ki se v javnosti delajo fine, seks pomemben (potrebneži in pohotneži naj bi bili pa izključno moški). Po forumu se pa pritožujejo da je seksa premalo, da bi partnerja zapustile zaradi preslabega seksa, itd. Obup. Zapustiti partnerja zaradi premalo seksa? Ja kaj pa druge stvari pri partnerju??? A ljubezen = sex???

Ne vem, meni se seks zdi bolj nekaj grdega nekaj kar partnerja žali in zlorablja. Tešitev lastnih potreb na partnerju, to mi je nagnusno. Ko pogledam koga (žensko ali moškega) in pomislim da redno seksa, se mi taka oseba prav zagnusi. jaz moje žene ne morem zlorabljat na tak način. Se mi upira.

Ko si enkrat v nekem dolgotrajnem razmerju in imaš otroke se mi zdi sex nekaj nepotrebnega. S partnerjem se lahko čustveno povežeš tudi na druge načine ampak eni brez sexa očitno tega ne znajo??? Kaj ste živali da ne znate brez teh živalskih nagonov?

Pričakoval sem da me bo moja žena po tem ko otroci malo odrastejo pustila pri miru s temi nagnusnimi traparijami. Hudo mi je, da zaradi neumnega seksa propada zveza, a je sex res tako pomemben za vezo ali kaj? Ampak vprašam pa tole. Recimo da bi vaš partner hotel da delate nekaj kar vam je nagnusno in vas žali njemu pa bi bilo to super in bi bil nesrečen če ve tega ne bi počele. Bi vztrajale z njim? Kako bi gledale vašega partnerja če bi vztrajal pri svojih packarijah?

Še ena možnost je. Hormonsko neravnovesje, velja preveriti pri osebnem zdravniku.

New Report

Close