Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Zometa in puljenje zoba

Zometa in puljenje zoba

Spoštovani.
Sem bolnik s krvnim rakom-deseminiranim plazmocitomom. Pred letom in pol sem imel presaditev matičnih celic. Dve leti, do februarja 2019, sem prejemal Zometo proti osteoporozi. Pred tednom dni, mi je zobozdravnik izpulil 5. desno spodaj. Po posegu sem začel jemati Amoksiklav 500/125 mg. Do včeraj je bilo vse v redu, potem pa so se v predelu izpuljenega zoba začele pojavljati močne bolečine. Pripominjam še, da mi je konec februarja zobozdravnik izpulil v istem predelu sedmico, po posegu sem jemal enake antibiotike in v tem primeru nisem imel nobenih težav. Kaj mi svetujete?

Pozdravljeni,

morda bi bilo dobro iti na posvet k spec. oralne kirurgije, zaradi možnih zapletov po ekstrakciji zaradi vaše terapije osteoporoze. Morda gre le za vnetje ektrakcijske rane. Vsekakor bi bile potrebne kontrole po posegu.

Srečno.

PS: v naši ambulanti je na voljo tudi terapija z laserjem, tj. biomodulacija , ki pospeši celjenje ran in zmanjša možnost komplikacij.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Zometa contains the active ingredient zoledronic acid bisphosphonate, which belongs to the group and factors that act on bones. It is an osteoclast inhibitor.

 

The selective filter effect of bisphosphonates on bone on our high-stress basis with bone has been resolved, but the official organ of analysis for inhibition of osteoclast activity remains unclear. . Within the limits of animal studies, zoledronic acid inhibits digestion without adversely affecting bone formation, chemistry or underlying properties. Refer to the following articles for more information: https://thuocdactri247.com/thuoc-zometa-la-gi-co-tac-dung-nhu-nao/

New Report

Close