Najdi forum

Zobozdravniku?

Pozdravljeni!

Stara sem 23 let, pri zobozdravniku pa sem bila nazadnje še v osnovni šoli, ko so bili pregledi nujni.Plombe nimam nobene, pa mislim, da luknje tudi ne.Kolikor sem slišala luknjica izgleda takšna črna pikica, teh pa nimam.Imam še kar močne in zdrave zobe, vendar sem pa občutljiva na hladne reči.Naprimer kakšno jabolko, če je le malo bolj hladno.Zobje me še nikoli niso boleli, razen takrat, ko mi je rastel modrostni zob.
Zanima me, zakaj sem občutljiva na hladno in kako se tega znebiti?
(K zobozdravniku me pa ne vleče preveč, kajti vsi, ki so šli k zobozdravniku, morajo tja tudi neprestano hoditi in kar naenkrat jih začnejo boleti tudi tisti zobje, ki so bili prej zdravi in jih nikoli niso boleli.:)

Lep pozdrav!
Manja

Spoštovana Manja,

ko sem prebrala vaše pismo,sem se kar malo zamislila nad vtisom,ki ga dajemo zobozdravniki.:)
Kar se tiče kariesa imate prav,ponavadi izgleda kot črna pikica,kar pa lahko velikokrat daje lažen vtis o nepomembnosti te spremembe.Karies se namreč zelo specifično širi in je pod “pikico” lahko že kar velika “luknja” ( oblika piramide ) – mogoče so to tisti zobje,ki so bili prej zdravi,pa potem začnejo boleti :).
Vzrokov za občutljivost na hladno je kar nekaj.Lahko imate karies v medzobnih prostorih,ki ga s protstim očesom težko opazite,lahko pa imate le nekoliko razgaljeno zobno korenino,ki je bolj občutljiva na toplotne spremembe.
Glede na vaša leta in to,da ste osnovno šolo zaključili pred slabimi 10 leti,potem bi bil že skrajni čas,da stopite do zobozdravnika.
Skoraj 100 % pa vam lahko zagotovim,da ne “vrtamo” zob,ker nam je dolgčas,ampak,ker jih je potrebno popraviti.
Lepo pozdravljeni!

New Report

Close