Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Zobozdravnik v celju

Zobozdravnik v celju

Spoštovana moderatorka…

Zanima me ali je običajno, da bele plombe potemnijo.
Prav tako pa me zanima kako mora biti pravilno narejen stik med plombo in zdravim delom zoba.

Zadnje vprašanje pa je na temo kamna. Zakaj nastaja črni kamen, kljub rednemu in pravilnemu umivanju zob?

Hvala in lp iz Celja.

Pozdravljeni,

novejši materiali za izdelavo belih plomb naj bi ob pravilnem rokovanju in izdelavi plomb ohranili prvotno barvo. Se pa dostikrat zabarvajo robovi plomb; torej stik med zobom in plombo zaradi nalaganja barvil različnih bakterij v ustni flori. Temu se žal ne da izogniti. Se pa flora preko življenja lahko tudi spreminja, tako da lahko zabarvanja izginejo. V ambulantah vam nudimo nežno odstranjevanje teh zabarvanj s takoimenovanim peskanjem.
Zobni kamen nastaja pri različnih ljudeh različno; odvisno od metabolizma. Nekateri so žal nagnjeni k povečanemu nalaganju trdih zobnih oblog.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni!

Skoraj celo življenje sem imel isto zobozdravnico, ki je šla v pokoj. Prestavil sem se k Wahibi Raidu v Celje. Pri njem sem bil že 3x. Morem povedati, da nad njim nisem najbolj navdušen. Vedno se zdi odsoten, o stanju mojih zob se morem pogovarjati s sestro. Včeraj sem imel čiščenje zobnega kamna, na obeh lokih. Vendar, imam danes na določenih zobeh, še kar bele robove. Imam tudi močan zobobol levo zgoraj, najverjetneje zaradi umika dlesni. Bil sem pri njem v Celju, vendar mi je takoj predlagal zdravljenje v njegovi zasebni samoplačniški ambulanti v Vojniku. Še zdaj ne vem, kaj je z mojim zobom/dlesnim. Kaj naj naredim?

Pozdravljeni,

žal brez pregleda ne morem soditi. Lahko pa mirno izberete drugega zobozdravnika, če sedanjemu ne zaupate.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

lep pozdrav,

sem iz koroške in sem šla zdirat modrostne zobe k dr. žganku…glede na to da imam probleme z dlesni sem ga to tudi vprašala, kako bi jaz to rešila…ker nisem bila najbolj sposobna poslušat tisti trenutek, sem si zapomnila samo to, da njegova žena dela nekaj v tej smeri…
sedaj pa malo iščem po netu in nikakor ne najdem kaj, da bi izvedela kje dela ali vsaj telefon za kakšne informacije…
mi lahko kdo tukaj da kakšno informacijo

hvala
Silva

Mene pa zanima ena stvar.Imam težave s sinovim strahom pred zobozdravniki(imela sva nekaj slabih izkušenj z njimi).Za lajšanje strahu so nama priporočali psihološko pripravo na posege ki pa so se zelo obnesli.Trenutna otroška zobozdravnica nama je dala napotnico za odstranitev dveh zobov(carries profunda 36 in 46).
Ali mi lahko nekdo predlaga kam naj ga peljem v Celju?Bojim se namreč da bo po puljenju strah še večji in ga ne bom več dobila na zobozdravniški stol.
Hvala za predloge!

Mene pa zanima ena stvar.Imam težave s sinovim strahom pred zobozdravniki(imela sva nekaj slabih izkušenj z njimi).Za lajšanje strahu so nama priporočali psihološko pripravo na posege ki pa so se zelo obnesli.Trenutna otroška zobozdravnica nama je dala napotnico za odstranitev dveh zobov(carries profunda 36 in 46).
Ali mi lahko nekdo predlaga kam naj ga peljem v Celju?Bojim se namreč da bo po puljenju strah še večji in ga ne bom več dobila na zobozdravniški stol.

samo v bolnišnico ne ker delajo s tabo kot po tekočem traku…

Verjetno sem prepozna, ampak morda pa vseeno komu pomagam…
po daljsem casu se je v Lasko vrnil dr. Leljak. Ima koncesijsko ambulanto tam, kjer je prej delala dr. Sunajkova…sportna dvorana Tri lilije, Pozenelova 22.
Vem, da vpisuje nove paciente, ker ima tudi Facebook profil, kjer vabi k vpisu.

Jst sem kot osnovnosolka hodila k njemu, cela familija smo pri njemu sedaj in moram napisati, da celo moj 3-letni necak pridno odpira usta pri njemu…pa ni noben angelcek ;-))) vsaj, kar se umivanja zobk tice…

Tako, da jst ga priporocam. Ful sem zadovoljna.

Živjo,

Mene zanima, ali kdo pozna kakšno dobro ustno higieničarko v Celju ali bližnji okolici?

Spoštovani,
ko prebiram vaše komentarje ne morem, da nebi še sama dodala svojo izkušnjo. Mojemu možu je dr Žgank pred leti pulil modrosnike, mož je bil zadovoljen s posegom, takrat je dr. Žgank delal še na oddelku SB Celje.
Pred časom se je preselil v svojo zasebno ordinacijo, ki se nahaja v starem predelu Celje-center-Dental Art.
Moja osebna izkušnja pa je prava oderuška in mazaška zgodba. Na zobu-kotniku sem želela le menjati zalivko, ker sem ugotovila, da se mi je nakaj let stara bela zalivka začela krušiti.
Odpravila sem se v ambulanto dr. Žganka- Dental Art, po nasvet in se strinjala, da zob sanira.
Tukaj se kalvarija začne. Potrebno je izpostavit, da so bili posegi samoplačniški, da mi ni izdajal računa, nakar ga sedaj ne morem odškodninsko ovadit.
Sam poseg je trajal vsakič le rekordno dolgo deset minut, kar je nedopustno s vidika doslednosti sanacije samega zoba in stol že zapistiš.
Po vsakem posegu so nastale neznosne bolečine, ki so trajale po pet dni, nato mi je odprl se sosednji kotnik, ker je menil, da je le ta razlog za bolečine in nato oba zoba mazaško nekajkrat servisiral: odprl je korenine, pokrtačil kanale ročno, opral s fiziološko raztopino, pokril z gazo in z začasno namestil mehak capast mavec. Ta postopek je vsak teden ponavljal in zaračunaval 186 eur.
Naknadno se je po temeljitem pregledu pri drugem čeljustnem kirurgu ugotovilo, da noben zob ni bil deležen zdravila, da korenine niso bile povrtane in očiščene čeprav mi je zdravilo in poseg zaračunal.
S protibolečinskimi injekcijami, ki sem jih prejela pri vsakem obisku/posegu, to pomeni na vsakih cca pet dni, mi je poškodoval bezgavke, kar rezultira kot oreh veliko otrdlino in po mesecu še vedno otopel jezik in okvara govora.
Rezultat vsega pa je, da je prvi saniran kotnik v tem procesu povsem uničil in gre na izruvanje, drugi saniran kotnik pa nam je v drugi ordinaciji na Železnikovi v MB uspelo rešiti.
Povzetek: uničil dva zoba kotnika, pokasiral cca več kot 1000 eur. Razumem, da ima mlado ženo in okusno opremljen interier ordinacije, kar pa pacientu ne odtehta, ko izgubi poleg srca največji zaklad in to je zdrav zob. Njegove osebnostne lastnosti bi lahko opredelila kot enega poglavitnih grehov, ki se glasi požrešnost le po zaslužku. Za profesionalen odnos podprt s strokovnim znanjem pa je povsem pozabil. Mlada žena zaslepi še tako starega konja.

Spoštovana, Kocevarjeva

Poznam zasebnega zobozdravnika dr. Jože Pungeršek iz Celja. Ima tudi mlado ženo, pa vendar svoj poklic opravlja profesionalno, nebi rekel, da je vedno mlada žena tista, ki bi lahko vplivala na profesionalnost. Ta je odvisna od osebe do osebe, koliko se podredi, da vplivajo drugi na njega. Slej ko prej tak izgubi kar veliko strank na račun neprofesionalnosti. Mogoče dr. Žgank obvlada puljenje do potankosti, zdravljenje mu ne gre najbolje od rok, ne vem, ne poznam ga dovolj.

Lp,

Spoštovani g. “Mnenje”,
sem opazila, da je ob vas dregnila zavedena “mlada žena”, ki v omenjenem problemu ni omembe vredna, je le navedena pikantna informacija. Bistvo problema je načrtno zavajanje pacienta o poteku zdravljenja, oderuško zaračunavanje storitev in neprofesionalen odnos do stroke, kamor se zobozdravnik Žgank tudi spada.

Pozdravljeni! Zanima me ali ima kdo izkusnje z zobozdravnikom RAID WAHIBI? Ali ima koncesijo in pa kje v zd se nahaja njegova ordinacija?
Sem iz okolice Celja in iscem zobarja.
LP

Zdravo! Moj zobozdravnik je WAHIBI RAID in morem reči,da sem zaenkrat zadovoljna z njim. Nahaja se v ZD Celje po stopnicah čisto navrh in naravnost čez vrata,po hodniku desno do konca,na levi strani so vrata njegove ordinacije. Moj prejšnji zobozdravnik je bil Strniša Zoran,ki pa nisem bila ravno zadovoljna z njim,zato sem poiskala drugega. Naj povem,da imam iz otroštva strah pred zobozdravnikom,ki ga pa pri dr. Wahibi uspešno premagujem. Po moje še ima kaj prostora za kakšnega novega pacijenta. Zobke potrebujemo celo življenje….

Se strinjam z mnenjem o Jože Žganku.
Meni je uničil dva zoba,
in to z nasmehom.
pa brez racuna.
Ko sem mu rekla – boli me zob, ni hotel sploh odpirati kar je delal.
Upam da mu crknejo vse zobje
Denarja je vzel okoli 500 eur – vse skupaj.
In sistematsko ne zdravil.
10 Min -100 eur
Mislim da bo zrelo za kaksno tozbo pocasi.
Sem od vec ljudi slisala da ima ta nacin.
Rece da imas slabe zobje, ne zdravi, ne siri in ne cisti korenine, le zapre zob….. in to mi je delal 2 leti, pokvarjenost ena, kako sploh se lahko dela, kreten en.nimam besed. Bolecine v zobjeh imam 2 leti, zobje resujem endodontsko ker se vec ne da drugace.
Zgank pa je ponavljam skodljiv.
Ima se kdo taksne izkusnje?
lp
Dolgo sem razmisljala, ali naj pisem. Pa veste, sedaj ko moram se ukvarjati z vsem tem kar je g Zgank tako virtuozno zasral mi zmanjkuje lepih besed.:-(

Zanima me, ali obstaja totalna spodnja proteza v kovinski izvedbi (vizilki) in kdo v Celju jo naredi.

Pozdravljeni,

kovinska totalna spodnja proteza ne obstaja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Dobra zobozdravnica v Celju je tudi dr.Tina Fabjan – podjetje Medical Fabjan.

Živijo!

Prosim za kakšen nasvet, kateri zobozdravnik v Celju je dober in sprejema nove paciente. Prosim pomagajte z lastnimi izkušnjami. Hvala!

Lp

New Report

Close