Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika zobozdravnik in račun

zobozdravnik in račun

Dajmo se malo razpisati o tem, kateri zobar vam je po storitvi izdal račun. In kako je s predračunom? Glede na to, da so to lahko katastrofalni zneski lahko 10.000 – 20.000 eur za protetiko. In ali kdo ve, zakaj so zobarji oproščeni DDVja???????
Napišite vaše izkušnje. Je imel kdo težave z reklamacijami, kajti brez računa ne moreš reklamirati storitve.

Pozdravljeni,

vaše sporočilo očitno ni namenjeno temu forumu, a objavljam ta vaš mali izliv besa, ker ste mi vseeno malček stopili na žulj:
1. mislim, da večina zobozdravnikov po zadnji 3-letni plejadi davkarije izdaja račune. Pa da si ne boste mislili, ker naše storitve ne vsebujejo DDV-ja, je profit pri delu na črno omejen na ca. 3%. Za ta drobiž ne bi nihče nastavljal glave. Pri neizdajanju računov gre predvsem zato, da smo mi diplomanti medicinske fakultete in ne ekonomisti. Prisiljeni smo voditi neka podjetja, kar z našo stroko nima zveze in nam je vsak papir le dodaten nepotreben balast. To je moje mnenje iz prve roke….
2. naše storitve so oproščene DDV, da imate vi pacienti cenejše storitve. Mi plačujemo DDV za ves material in vsako storitev, od čistilnega servisa do elektrike, ta DDV pa ne moremo kompenzirati s storitvami, ki jih zaračunamo vam
3. reklamacija naših storitev se ne izvaja na podlagi računa, saj nismo neka anonimna trgovina, naš odnos s pacienti je oseben in na podlagi dobrega poznavanja ust in osebe, ki pri nas preživi kar nekaj ur, je reklamacija na osebni ravni. Tudi ta informacija je iz prve roke.

LP in morda preusmerite vaš bes na tisto ustanovo, ki reže pogačo in ne na delilce kosov,
Andreja

Spoštovani,
to pismo ni bilo namenjeno vam, saj sem mnenja, da če ste kot strokovnjak izpostavljeni na forumu si takih neumnosti ne morete privoščiti.

1. mislim, da večina zobozdravnikov po zadnji 3-letni plejadi davkarije izdaja račune. Pa da si ne boste mislili, ker naše storitve ne vsebujejo DDV-ja, je profit pri delu na črno omejen na ca. 3%. Za ta drobiž ne bi nihče nastavljal glave. Pri neizdajanju računov gre predvsem zato, da smo mi diplomanti medicinske fakultete in ne ekonomisti. Prisiljeni smo voditi neka podjetja, kar z našo stroko nima zveze in nam je vsak papir le dodaten nepotreben balast. To je moje mnenje iz prve roke..
To , da ste diplomanti med. fak.in ne ekonomisti je izgovor za lase privlečen. Kaj pa potem ostali profili? Trgovci, šivilje, frizerji,….. a ti pa so usposobljeni? In delajo za veliko manj kot pa vi. Ne, ti nimajo tako močno ščitenega hrbta kot ga imate zobozdravniki, ki ste diplomirali na medicinski fakulteti…. In ker se na vaše storitve pacienti ne spoznamo, je pač tako.
In vam je vsak papir nepotreben balast?? A ja??????? Pa kje vi živite? Potem bi pa lahko bili prostovoljci, pa boste res lahko delali brez papirjev!!!

2. naše storitve so oproščene DDV, da imate vi pacienti cenejše storitve. Mi plačujemo DDV za ves material in vsako storitev, od čistilnega servisa do elektrike, ta DDV pa ne moremo kompenzirati s storitvami, ki jih zaračunamo vam
A da imamo mi cenejše storitve? Pa menda ne mislite resno!

3. reklamacija naših storitev se ne izvaja na podlagi računa, saj nismo neka anonimna trgovina, naš odnos s pacienti je oseben in na podlagi dobrega poznavanja ust in osebe, ki pri nas preživi kar nekaj ur, je reklamacija na osebni ravni. Tudi ta informacija je iz prve roke.
Vsaka reklamacija se lahko izterja izključno na podlagi izdanega računa. To veste tudi vi, ki ste diplomirali na medicinski fakulteti. Ničkolikokrat je vsaka reklamacija samo in izključno za ponovno plačilo. Pa čeprav ste zafušali zobozdravniki, ki ste diplomirali na medicinski fakulteti.
In glede pogače….. Veliko ljudi misli, da je protetika draga zaradi zobnih tehnikov, a ste žal najbolj požrešni vi, ki ste diplomirali na medicinski fakulteti. Za to pa ne rabite ekonomskega faksa? Kaj bi bilo šele če bi ga imeli 🙂

Naj še enkrat povem , da to res ne velja za vse zobozdravnike, velja pa za večino tistih, ki so diplomirali na medicinski fakulteti.
Upam, da bi boste upali objaviti moje pismo.

Pravite, da s težka izdajate račune, ker niste s tega področja. Ampak sprivatizirati ste se pa hitro in uspešno znali!
Samo toliko, ker sem za svoje zobe plačal res veliko.

New Report

Close