Najdi forum

Imam živahno 16-mesečno hčerko, ki ima zunaj 12 zobkov. Problem je v tem, da mi ne pusti, da ji zobke umivam. Ko vidi zobno ščetko, se sicer razveseli in si sama tudi zelo rada “šari” po ustih, ko pa ji hočem jaz malo bolj resno ščetkati zobke, usta zapre. Tudi če mi uspe zobno ščetko “stlačiti” v usta, le-ta ostajajo napol zaprta, tako da ne morem nič opraviti. Prosila bi starše, ki imajo podobne izkušnje, če mi lahko dajo kakšen nasvet, ki je pomagal.

tudi pri nas je podobno, zato sem postavila vprašanje na zobozdravniškem forumu (dr. hrvoje) in si lahko preberete odgovor. lp.

Pri nas pomaga to, da si tudi jaz zraven umivam zobke, da sinu dovolim, da mi “jih umiva”.
Izmislili smo si tudi, da ga bo miška (plišasta) opazovala, če si dobro umiva zobke in bo prinesla darilo. Seveda je včasih zjutraj zraven njegove miške puding, palčke – nekaj, kar bi tako ali tako dobil, a to, da “mu je miška prinesla”, ga motivira pri umivanju. NE vem, kako bo pri vaši starosti, če že toliko razume, da bo delovalo.

New Report

Close