Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Znamke leč in tekočin – razlike

Znamke leč in tekočin – razlike

Pozdravljeni!
Na Vaši spletni strani sem poskušala naštudirati katere leče in tekočino naj izberem, pa ne pridem do konca…
Najpre sem uporabljala Cibine (bila zelo zadovoljna, le iz očesa sem jih težko jemala), nato sem pri Vas vzela Johnsonove (ne zdijo se mi tako udobne, predvsem rob leč se preveč čuti). Zdaj pa me zanima, ali naj za naprej vzamem Zeissove, Bausch & Lomb ali Cibine? Je med temi morda kakšna ključna razlika, ki bi bila odločilna za nakup? Ali gre zgolj za produkte različnih firm, ki temeljijo k istim ciljem in so si zelo podobni?
Kako pa je s tekočinami za čiščenje? Ali tiste, ki nimajo napisano, da ne dražijo oči so dejansko bolj agresivne?
Glede na to, da moja vprašanja terjajo bolj natančne odgovore, Vam bom zanje zelo hvaležna.
LP od Mete

Hvala za vprašanje in se oproščam zaradi poznega odgovora, saj so bile med.over.net strani v prenovi.

To je sicer najtrše vprašanje, ki ga večkrat dobim zastavljenega. Ker imam tako pestro ponudbo kontaktnih leč, seveda ne morem zagovarjat samo enih, (to lahko opazite pri optikah, ki imajo samo eno ali dvojno vrst leč – ter odgovorijo na takšno vprašanje “naše so najboljše”).

Torej izkušnje kažejo takole, da nekaterim ustrezajo ene, drugim druge, kar je seveda odvisno od samih oči.

Tudi pri tekočinah je enako kot pri lečah in se je težko zanašat na to, kar je zapisano na embalaži.

Prosim, če me pokličete, da bova izmenjala izkušnje in vam mogoče kaj svetujem.

Lp.

Jaz že dve leti uporabljam mehke leče Bausch&Lomb in z njim še nikoli nisem imela težav, lahko jih je vstaviti v oko in dobiti ven, roba leče se ne čuti, pa tekočina istega proizvajalca je tudi super. Še posebno mi je všeč, ker jo lahko uporabljam za čiščenje leč, shranjevanje leč, pa če mi slučajno kaj v oko pade ali pa imam oko suho jo uporabljam tudi kot kapljice za oči.

Leče me motijo le, če jih dam v utrujeno oko (po noči brez spanja ali kaj podobnega), a to gotovo ni odvisno od proizvajalca ampak od leč na splošno.

Poskusi pa potem prosim povej, kakšen občutek imaš s temi lečami!
LP

New Report

Close