Najdi forum

znaki nosečnosti

Ne vem, če ta tema že obstaja,…Če ja, pol mi povejte naslov, da si bom tam pogledala.
No, pa saj naslov pove vse, kar me zanima 🙂

Malo pobrska tudi pri dr. Pušenjaku našla boš vse kaj te zanima.

Lep dan Tanja**

Tanja**, vem, kakšni so zanki iz medicinskega stališča, če me razumeš. Ampak zanimajo me vaše izkušnje. Tam mi bo pisalo jutranja slabost, ….Nekatere ženske pa tega sploh ne občutijo…

Ko sem ugibala, ali sem noseča, sem imela ves čas v mislih to, kar mi je povedala prijateljica o svoji nosečnosti: napne se ti trebuh in je čisto trd. Zato sem si prve tedne nosečnosti vedno tipala trebuh, ali je že trd. Pa je bil res! Do sedmega, osmega tedna mi ni bilo čisto nič slabo, potem sem pa vse “not prinesla”, tako da sem bila dvakrat v bolnici na infuziji. No, pa pri vseh ni tako hudo. Bolele so me tudi dojke, postale so precej napete. Ves čas sem bila lačna, morala sem jesti na vsaki dve uri ali še pogosteje, ker mi je strašno krulilo po želodcu. Aja, pa jokala sem za vsako malenkost, česar drugače ne počnem. Kaj več z začetka nosečnosti se pa ne spomnim.

LP,

Tinka

Tinka, kako to misliš trd trebuh? Si sigurna, da ga tudi prej nisi mela trdega. Jaz nisem bla nikoli na to pozorna, ma sem si zdaj šla ga potipat in je trd. ???
Še neki me zanima. Kaj pa izcedek? Kakšne je med nosečnostjo? Tak, kot ob ovulaciji? Obilnejši? Ga ni?

Sama sem to zaslutila. Ženski občutek. Ženski instinkt, ki ga imamo predstavnice nežnejšega spola.
Poleg tistih tipičnih znakov – sama sem opazila samo izostanek menstruacije.

Predvsem pa, kot sem že rekla, občutek. In ko sem naredila test, sem ugotovila, da me občutek zopet ni pustil na cedilu.
Morda bi tudi vi prisluhnili svojemu instinktu, kaj vam bo povedal, pod pogojem, da niste preveč obremenjeni z željami in upanji…

Uf, zelo ste redkobesedne 🙂 . Pa bi res rada veela, kako ste občutile nosečnost. Sama ne vem, ali sem noseča, ali ne. čez dva tedna izvem. Saj sem že pri temi”splav” napisala, kako je blo, atko da sem še vedno v negotovosti.
V glavnem, jaz bi stalno neki jedla. Nabolj mi tekne zvečetr in to kaki mehki sirčki, tisti za namazat. Te jem kar tako, brez kruha. Po moje sem se že ful zredila zarad tega. 🙂

Jaz prvic, ko sem bila noseca , sploh do polnega tretjega meseca nisem imela pojma, da sem noseca.Menstruacije sem imela ze prej na tri , stiri, tudi pet mesecev, tako, da se zaradi tega sploh nisem sekirala.Bolelo me ni nic, slabo mi tudi ni bilo.Tako, da sem bila ze v zacetku cetrtega meseca, ko sem prisla h ginekologu.Drugic pa so me takoj zacele boleti prsi, drugih znakov pa spet nisem imela.Edino strasno so mi disale in pasale pomarance.Pa sem potem takoj posumila in ko sem cez en teden naredila test, jwe bila crtica zelo tanka, ampak JE BILA.Na moje in mozevo veselje.Moj moz kar ni mogel verjeti, da sem takoj zanosila, tako, da sem naredila kar tri teste, da sem ga zares prepricala.Komaj pri tretjem testu je bila modra crtica zares debela.Drugace pa mi ni bilo nikoli slabo.Sem pa imela v drugi nosecnosti ogromno problemov od nenehnega krcenja maternice , do krcev v nogah, do vnetja ledvic, do dveh angin.Cela groza.Sploh se ne smem spomniti, koliko tezav me je pestilo.Doma sem bila celo drugo nosecnost, medtem ko pri prvi nisem imela sluzbe in zato nic stresa zaradi bolniske.
.Zato pa bo tretjic boljse : )

Lp Mojca

Mogoče sem malo nerodno povedala – bolj napet kot ponavadi – v tem smislu trd.

Še nekaj: celo nosečnost in še nekaj časa potem nisem prenesla smokija, zdaj ga spet veselo jem. Še bolj kot prej so mi smrdele cigarete (sama nisem nikoli kadila) in drugi močnejši vonji.

Še preden sem vedela, da sem noseča sem ogromno jedla: meso, krompir, čips,… vse česar prej nisem nikoli jedla v takšnih količinah. Takrat pa mi je zelo teknilo. Tudi jaz sem imela že čisto na začetku “napihnjen” trebuh in nabrekle prsi (kot pred menstruacijo). Pa na spodnji desni strani trebuha sem kratek čas čutila bolečino (pravijo, da oplojeno jajčece takrat potuje v maternico). Sicer pa sem nosečnost že kar nekako pričakovala in sem se zato podrobneje opazovala. Tudi razpoloženje se mi je spremenilo: postala sem bolj čustvena in še nekaj: dolge kodraste lase sem si ostrigla čisto na kratko…
Lep pozdrav.

Andrea

tudi mene nekaj zanima ali lahko nosečnost občutiš pred prihodom menstruacije jaz naj bi jo dobila čez sedem dni vendar imam boleče prsi veliko hodim lulat in apetit gromozanski l.p

menstruacije nimam mesec in pol drugac tud zamuja sam ne tko dolgo,slabo mi je in trije testi so bili pozitivni vendar druga crtica je bila slabse vidna kaj to pomeni

Pri meni je blo takole:

en dan me je ščipalo v jajčnikih, kot pred menstruacijo, drug pa čisto nič. In tko se je dogajalo en tedn. Pa prsi so me res bolele. Nism pa imela nobene slabosti…

neucakana če ti zamuja in je bil test pozitiven, potem si noseča 🙂 Čestitke!

vedela sem že predno sem naredila test. pač, instinkt… ženski občutek. pred to izostalo menstruacijo pa sem čutila rahlo bolečino in ščipanjev predelu maternice… podobno kot med menstruacijo, samo da pač krvi ni bilo in tak občutek slabosti, kokr da si nekaj slabega pojedel. drugače pa nisem mela slabsti niti nekih drugih tipičnih nosečniških znakov, le meso mi sploh ni dišalo, najbolj so mi teknila jabolka.
srečno!

sem v 11 tednu nosecnosti in me zanima ce je normalno da mam napihnjen trebuh in kdaj bo res viden trebuh,je moja prva nosecnost

oj a mogoc ves ce je normalno da je napihnjen trebuh in kdaj o res viden trebuh,sem noseca 11 tednov

Najbolje, da taka vprašanja postavljaš na forumu dr. Pušenjaka, ali pa svojemu ginekologu, itak moraš met pregled zdej enkrat, če ga že nisi imela… Napihnjen trebuh jaz nisem imela, trebuh se mi je pa kar kmalu začel videti, recimo pa, da je to pri vseh ženskah različno, nekaterim se začne poznati šele v 5. mesecu, nekaterim pa že v 2.
Lp in srečno!

Js sm preprosto vedla da sem noseča, ker so mi močno začeli smrdet cigareti, pa sicer ne kadim, imela sem napet trebuh in čuden občutek v ustih.Potem je izostala še menstruacija in sem bila prepričana, pa je šlo v prvo!
Najbolj zanimivo pa je da ko sem delala test je bila črtica v sekundi ful modra, široka, mislim sem pričakovala da se bo slabše vidlo in bom še vedno v dvomih tako pa takoj.

imela sem spolni odnos pred dvema tednoma in ne obcutim nic,to pomeni da nisem noseca?

New Report

Close