Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Znaki MS

Znaki MS

Spoštovani, prosim, da mi nekdo opiše, kakšni so začetni znaki MS; poleg tega bi zares rada izvedela, s katerimi preiskavami točno definirajo MS ( je to CT, MR, kaj na krvi …???? )
Če CT glave ne pokaže nič, je smiselno opraviti še MR glave ? Imam težave z dvojnim vidom ( pa ni dvojni vid, pri okulistu vse b.p. – pri pogledu v desno se mi slika podvoji, kot bi nastalo nekakšna izguba ravnotežja za očmi in kar nekja čsasa traja, da sliko sestavim nazaj v normalo).
Res hvala za odgovor – pravkar sem bila na CT in vse je normalno.

Pozdravljena.
Lahko ti naštejem znake MS, kaj več pa o tem ne bi vedela…
splošna oslabelost, moten vid, boleče obračanje očesnega zrkla, tresavica, motena koordinacija gibov, neenakomerna hoja,…Bolezen pa poteka v epizodah, katerim sledi remisija(ko akutnih znakov ne vidimo).
Lep pozdrav.

diagnozo ti postavijo z punkcijo( odvzemom likvorja) in z magnetno resonanco

Lahko samo z magnetno resonanco?

verjetno ja vendar skoraj vedno najprej naredijo punkcijo in šele potem MR

Včasih je tudi obratno. Se pravi najprej MR in potem punkcija (tako je bilo pri meni). Nekje sem prebrala, da je v likvorju pomembna vsebnost imunoglobalinov (igg). Izražena je z indeksom (število med 0 in 1). Pri 90% bolnikov z MS je ta indeks visok. Moj je bil 0,98, tako da sem si na nek način že sama “postavila diagnozo” (mogoče je sicer velika napaka, da sem zdaj to napisala). Kljub temu, pa še nimam potrjene diagnoze MS, ampak zaenkrat samo demielinizacija, ki pa je eden od glavnih znakov MS. Diagnozo potem postavijo po večkratnih pregledih, če ni takoj popolnoma očitno. Tako dejansko lahko vidijo, kake spremembe se dogajajo v možganih. To pa pomeni predvsem večkrat na MR in morda, preiskave potencialov (vidni, slušni, somatosenzorični …).

Še to: če ti angleščina ni tuja, si lahko nekaj več o MS in o preiskavah prebereš na http://www.labtestsonline.org/understanding/conditions/autoimmune.html

o preiskavah evociranih potencialov pa na straneh kliničnega centra, natančneje na:
http://www.kclj.si/ikn/Informacije/Info_za.htm

Rafaela, kako si opravila? Si šla na preiskave in kaj so ti ugotovili?

rešitve najdete lahko tudi na
http://www.sreca1.com/zdravje.htm

ne oklevajte in poglejte.
miljoni ljudi na svetu si je že pomagalo

ni bla, bla
vse dobro
Iztok

zanima me ali pri MS je kakšen dan da si čist ok. ali se ti vsak dan kaj dogaja od simptomov

So dnevi, ko si čist OK – in teh ni tako malo, kot se zdi, če bereš tele poste.
Vse je v najlepšem redu, si čisto normalen človek, tako kot vsi ostali, le da se občasno pojavijo kakšne težave. Kar pa ne pomeni, da smo potem čist na psu. Tudi vsakega zdravega človeka bolezen malenkost “ohromi”, mu ne pusti, da bi delal vse tako, kot bi si želel.
Simptomi so pa taki, da ne moreš vsega pripisati MS.
Zase vem, da sem na začetku kar za precej stvari krivila MS, pa to v resnici ni bilo. Je bila samo preobremenjenost, podhranjenost, premalo spanja,…
MS ima veliko obrazov, to je res, ni pa vse MS, kar se nam dogaja.

Lp, Tina

Tina2 zanima me še če lahko imaš pri MS HKRATI NA DAN PO VEČ SIMPTOMOV

Seveda lahko, če se na večih mestih v možganih pojavi aktivna lezija.
Vendar pa ne delaj panike, ker ni vse tako črno, kot na prvi pogled deluje.

Pamet v roke, pa nasmeh na usta pa je vse v redu – se da zglihat 🙂

Ali se z Mr brez kontrasta vidi Ms?

New Report

Close