Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija znaki hiperaktivnosti

znaki hiperaktivnosti

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšni so znaki hiperaktivnosti otroka, zanimajo me pa tisti najbolj zgodnji. Na kaj moram biti pozorna?

Pozdravljeni, Majda,
na splošno tega ni mogoče reči, saj se znaki razlikujejo glede na starost otroka. Hiperaktiven triletnik je različen od hiperaktivnega šestletnika.
Napišite, prosim, starost otroka.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni še enkrat!

Saj ne mislim, da bo naš dojenček (9 mesecev) hiperaktiven, čeprav je dosti živahen, o tej bolezni (če to je bolezen) sem razmišljala tako, na splošno. Če mogoče obstajajo kakšni tipični znaki oziroma simptomi, ki bi v bodoče nakazovali hiperaktivnost. Npr. kričeč jok že od rojstva, zahtevnost, nepotrepežljivost, … Razmišljam v pravi smeri?

Spoštovana Majda,
hiperaktiven otrok je nemiren, aktiven, počne veliko stvari, vendar ima kratko koncentracijo, je stikljiv, pri vsaki stvari se ustavi, zanimanja pa nima in se takoj obrne k drugi stvari (mnogo staršev misli, da so izredno radovedni, v resnici pa ne zdržijo pri enem opravilu dlje časa). Vendar 9 mesečnik normalno nima nobene koncentracije, saj zdrži pri eni stvari morda 5 minut, če pa se tako obnaša 3 letnik, je to neobičajno.
To ni bolezen sama po sebi, pač pa je običajno posledica ali stanje pač. Velikokrat imajo hiperaktivni otroci težave v šoli, brez pomoči in pravilnega usmerjnja največje po 5. razredu (ker nimajo pozornosti in koncentracije).

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

pozdravljeni,

imam problem pri svoji 5 mesecni puncki in se zelo bojim da bo razvila hiperaktivnost pz adhd.

Od rojstva namrec je zelo aktivna. Konstantno brca in se sploh je mora umiriti, tudi spi bolj malo. Zaradi tega ima (po mojem mnenju) tudi bolj nizko tezo, trenutno 6100g.

Opazam npr da se sploh ne mora umiriti oz to traja res dolgo, zelo veliko brca, zelo je obcutljiva na drazljaje, tudi morov refleks se vedno ni cisto izginil, ko joka (to sicer ne pogosto ker je pac ne pustim) se prav dere (kriči), rabi veliko pozornosti. Motoricno sicer je precej hitra, obracat se je zacela pri treh mesecih ze, sedaj ze rahlo pivotira.. Zamoti se sama zelo za kratek cas, par minut potem pa ze klice (s kriki) da jo moram vzigniti. Zaspi samo v spalnici v tisini, v vozicku npr redko ker jo vse zmoti… Rahlo tudi hodi v ekstenzijo ki pa jo s handlingom res popravljamo.
Rojena je bila par dni cez rok, porod je bil zelo dolg in koncal se je z vakuumom, agpar 9,10,10, zlatencna ni bila nic.

Ali je lahko vakuum pustil kaksne posledice ki bi bakazovale na poskodbe mozganov in da se zato ne mora umiriti? med nosecnostjo je bilo vse bp, res pa je da sem bila jaz zelo aktivna (sportno predvsem ce je kaksna povezava).

Kdaj se to da diagnosticirati in ali bi morala kaj omeniti pediatru?

Lp

V tej starosti takih motenj ni mogoče opredeliti, je pa dobro, da so zabeležene, če bi se kasneje znaki stopnjevali. Seveda povejte otrokovi pediatrinji.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close