Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zmanjšano delovanje trebušne slinavke

Zmanjšano delovanje trebušne slinavke

Zanima me kakšni so postopki za ugotavljanje zmanjšanega delovanja trebušne slinavke? Hčerka ima namreč že skoraj 1,5 leta 100% brezglutensko dieto – celiakija, vendar se stanje (teža, višina) še vedno ne izboljšujeta, zato zdravnik išče dodatne vzroke. Zelo bom vesela vašega odgovora.

Pregleda se delovanje encimov pankreasa (amilaza, lipaza) in gleda prebavljenost hrane v blatu. Ob sumu na cistično fibrozo se naredi iontoforeza (test potenja). Skrtatka, preiskave se delajo usmerjeno, glede na klinični sum in ne na splošno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Vprašanje sem postavila zelo laično, zato me verjetno niste razumela. Zanima me, kako poteka postopek pregleda delovanja encimov pankreasa? Je to test na podlagi odvzema krvi, skratka kako izgleda ta pregled?
prebavljenost hrane v blatu – ta del mi je jasen
iontoforeza (test potenja) – sem bila seznanjena s postopkom

Pregled krvi in pregled blata na prebavljenost.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kje se da samoplacnisko test potenja?(iontoforeza)

 

Kolikor vem, samo na Pedaitrični kliniki z napotnico ob utemeljenem sumu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close