Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zlomljena ključnica

zlomljena ključnica

Pred dvemi dnevi sem si pri padcu z motorjem zlomil ključnico (akromioklavikularna sindezmoza), oz. se je le ta ‘odlimala’ pri levem ramenskem sklepu. V bolnišnici so mi namestili oprt (v obliki št.8) ter dali napotek, da naj za vajo počasi dvigujem obe roki nad glavo. To vajo tudi izvajam in pri tem ne čutim praktično nobene bolečine (če si levo roko dvignem s pomočjo desne, sicer vaje sploh ne morem narediti zaradi bolečine). Nekoliko nenavadno se mi zdi premikati roki, med tem ko imam zlomljeno ključnico.

Vprašanje:
-Ali sem si pravilno interpretiral navodila, ki sem jih dobil, kajti želim si čim hitrejšega okrevanja?
– V kolikšnem času je normalno pričakovat zrast zlomljenih kosti, če so le te pravilno nameščene?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Božidar

Pri tej poškodbi ne gre za pravi zlom ključnice, temveč sta se razmaknili dve kosti (ključnica in lopatica). Redno je treba izvajati vaje, ki ste jih dobili, in hoditi na zategovanje oprti. Koliko časa bo to trajalo, boste sproti dobivali navodila pri lečečem zdravniku (preko računalnika je to težko napovedovati).

New Report

Close