Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže zlom zunanjega maleola

zlom zunanjega maleola

Pozdravljeni!
6.8. sem si zlomila zunanji maleol. Bila sem operirana, imam dva vijaka. Sledilo je 4 tedne longete, potem še 3 tedne mavca. V torek so mi odstranili mavec, sedaj ima še za tri tedne longeto. Longeto naj bi večkrat na dan odvila in razgibavala nogo.Noga je kar trda, prisotna je tudi kar močna oteklina. Nogo migam gor in dol, jo namakam v toplih kopelih. Pomagam si tudi z elastičnim trakom, da vlečem nogo k sebi. Kakšne vaje še lahko delam? Glede fizioterapije naj bi se pogovarjali komaj čez tri tedne ob ponovni kontroli.
Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljena!

Dobro je, da imate čim večkrat nogo dvignjeno nad nivo srca in pa koleno pri temu ne sme biti iztegnjeno.

Kar se razgibavanja tiče, ga je dobro izvajati vsako uro, ko ne spite in sicer 20 ponovitev: gor/dol, inverzija/everzija in kroženje ter krčenje in iztegovanje prstov. Vsako vajo ponovite 20 krat v eno smer in 20 krat v drugo smer.

Hvala za vaš odgovor. Zanima me še sledeče. ali lahko z nogo krožim v gležnju???
lp

Ja.

New Report

Close