Najdi forum

zlom stegnenice

17- letni sin je imel konec februarja prometno nesrečo z motorjem. Med drugim je imel zlomljeno stegnenico. Še isti dan je bil operiran- diagnoza fractura femoris dex. Potek operacije: rez. Zelo trda kostnina. S težavo vstopajo., milimeter po milimeter v stegnenični kanal v kombinaciji s povrtavanjem zgornjega dela. Na koncu dosežejo, da uspejo vstaviti vodilno žico skozi celotni kanal v dveh projekcijah. Nato povrtajo na 11 mm celotni stegnenični kanal. Vstavijo 10 mm žebelj, zaprejo z nekaj manevri, zaklenejo na vseh projekcijah. Drenirajo in zapirajo po plasteh.

Zlom se je zacelil, sin je bil tudi v zdravilišču v Olimju. Po zdravilišču kontrola. Na kontrolo je bil naročen spet v avgustu sedaj mu je kirurg dejal, da verjetno žeblja ne bi odstranili, ker je precej zarastlo. Naročil ga je spet na kontrolo ćez 1 leto.
Zanima me vaše mnenje – ali je dobro za otroka, če bi žebelj ostal v nogi?
Ali bi bilo dobro žebelj odstraniti, saj je od vstavitve minilo pet in pol mesecev – predvidena je bila odstranitev od 8 mesecev do 10 po poškodbi.

Že vnaprej hvala za vaše mnenje, ki ga zelo cenim, saj ste sina vi že operirali po rokometni poškodbi kolena pred dvema letoma.

Spoštovani,

z ozirom na mladost priporočam odstranitev žeblja, vendar šele po preteku enega leta od poškodbe.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Imela sem zlom stegnenice in operacijo, kjer so mi vstavili daljše železo v kost.

Prejšnji teden sem imela kontrolo. Kost se lepo celi in nogo lahko bremenim za 30 kg.
Pozabila pa sem vprašati kako je s fragminom. Do kdaj ga moram jemati? Zdaj je mimo 5 tednov.oziroma 38dni.

Hvala.

Pozdravljeni,

priporočam prejemanje ali samodajanje do preteka 6 tednov od operacije.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close