Najdi forum

Spoštovani,

Pred dobrim tednom sem padla s kolesom. Sprva sem mislila, da gre za le močnejši udarec ali morda zvin. Noga ni mocno zatekla, lahko sem jo obremenila. Nogo sem hladila z ledenimi obkladki.

Ker je noga naslednji dan otekla, sem obiskala zdravnika.Rtg : vidna faktura zunanjega maleola v  visini sindezmoze s premikom odlomkov za približno 2mm. Zaradi stanja mehkih tkiv se ne odločijo za operacijo ampak  dokolensko  gips longeto.Sedaj sem 1 teden strogo ležala ( samo na WC sem šla s pomočjo bergel)z dvignjeno nogo, ki sem jo večkrat na dan hladila. Noga me ne boli

Kaj lahko pričakujem na prvem pregledu, ki ga imam 9 dan po ugotovljenim zlomu?

Kakšno bo nadaljne zdravljenje? Po koliko časa se lahko gleženj prične ponovno obremenjevati?

Hvala za vse odgovore.

Tita

 

Spoštovani,

na kontrolnem pregledu bodo opravili kontrolni RTG goleni, kjer se bo ocenilo stanje celjenja oz. eventuelni premik kosti. Glede na to bo odločeno o nadaljni terapiji (mavec za skupno 4-6 tednov ali operacija).

V kolikor se bodo odločili za mavec, bodo nogo na novo zamavčili,  vendar tako, da boste na nogo lahko stopili. Celjenje kosti traja cca 4-6 tednov, nato boste mavec lahko odstranili. Vmes bodo redne kontrole.

V primeru potrebe po operaciji bo rehabilitacija potekala približno podobno, le da ne boste nosili mavca. Nekaj časa boste potrebovali bergle.

Upam, da sem vam nekoliko olajšala čas do čakanja na kontrolo! 🙂

Lep pozdrav

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

New Report

Close