Najdi forum

Življenje kot nekoč

hvala. se strinjam

10k? kaj dela ? 😂moj ma nekje 3k v službi plus dodatno zasluži še khm kaj pa vem. 1000€? cirka. problem je v tem,da meni navkljub temu,da ima on dovolj denarja za oba,ni za biti doma. Pa čeprav zaslužim samo slabih 900€ .Doma se počutim brezkoristno,gospodinjskih del ne cenim,to je nekaj kar mora biti opravljeno s strani mene in partnerja. Če lahko jaz hodim v službo in kasneje kuham,lahko rudi on. Pač ni problem denar,problem je,da mi ni do tega,da sem finančno odvisna od njega in,da se doma četudi cel dan delam počutim brezkoristno,bedno.

Glede na to, da ni pripravljen sprejemati kompromisov in da nimate urejenih odnosov z njegovimi starši ( gospodovalna tašča in tast, domnevam, da vaš partner ob konfliktih ne stopi na vašo stran in se podreja staršem) se jaz na vašem mestu za tak korak ne bi odločila. Še posebej, če radi opravljate svoje delo. Moti me to, da vaš partner očitno vidi samo svoje želje, vaših pa ne.

Nikoli se ne bi odpovedala svoji finančni neodvisnosti. Prvič zato ker nisem oseba, da bi igrala služkinjo doma. Tako kot prinašanje denarja domov, so pri nas gospodinjska dela skupna.

    Drugic videla že preveč takih primerov ki so se končali slabo. Ali je žena morala prositi za vsak cent, ali pa je prišlo do velikih zakonskih težav in ker ni imela nobene finance podlage, moža zaradi tega ni upala zapustiti.

Čisto ok je če je zaupanje in ostane ženska doma in skrbi za družino. Toda, misliti je treba dolgoročno. Problem nastane ob ločitvi, če si mož najde drugo,moral bi vzdrževati 2 družini. Ali  huje, da mož umre in ženska ostane sama z otroci brez financ, tako kot moja sodelavka in je morala pri 45letih v sluzbo In še nekaj. Kaj pa pokojnina čez mnogo let? Vem da marsikdo misli, Ah kje je še to. Pa vendar. Ali hočete ostati na starost brez penzije oz.z  bagatelo? V razmislek tistim ženskam, ki razmišljajo da bi ostale doma.

New Report

Close