Najdi forum

življenje brez otrok.

Po mojem mnenju je vsekakor oseba, ki se z aotroka ne odloči, iz katerih koli razlogov, veliko bolj odgovorna, kot marsikateri straši – roko na srce – ki si otroke omislijo le zato “ker se to spodobi, so toliko stari ,,, itd”.
Če v sebi določeni pač tega klica po otrocih (še) nimajo, je vsekakor bolje, da se zato ne odločijo. Malo strpnosti do drugačnih no.
Konec koncev tudi Svetlana Makarovič o otrocih lepega mnenja nima, so pa njena otroška dela vredna vse pozornosti.

Tudi sama imam raje pse kot otroke. Stara sem 27 let, partnerja imam 4 leta, skupaj se imava noro dobro in niti enkrat še nisem pomislila na to, da bi imela froca, kaj šele, da bi si to želela.

In res ne razumem ljudi, ki druge posiljujejo s tem, kako da so otroci luškani in da jih enostavno moraš imeti rad. Ne, hvala. In pika. In če imate otroke, jih imejte zase, ne pa da še drugim grenijo življenje.

A lahko grem prosim 1x v življenju v miru na sladoled brez tega, da bi se mi pri treh sosednjih mizah froci drli na uho? Ne morem. A si lahko v Križankah v miru ogledam predstavo Briljantina, ki stane 30 evrov? Ne morem. Ker poleg mene sedita očka in mamica, vsak s svojim pamžem v naročju. Ta pamža cel večer(naj povem, da je bila predstava od 21 do 23.30 ure, kar nikakor ni primerno za 5 letnega froca) tečnarita, cvilita, se zvijata, komentirata, sprašujeta,….. pa še bi lahko naštevala.
A lahko 1x v življenju v miru ležim na plaži ali ob bazenu, ne da bi mi froci skoz skakali po brisači in me špricali z vodo? A lahko grem 1x v življenju na sprehod s psom, ne da bi se vsakih 100 metrov vame vpikovala mati s svojim nevzgojenim frocem, ki hoče božat mojega psa? Kupi si svojega, mojega ne moreš božat. Hvala lepa. Pa bom tukaj končala.

Ljudje smo si različni. Eni smo taki, drugi drugačni. Za mene niso normalni tisti, ki imajo 5 frocov, za druge nisem normalna jaz, ki si ne želim niti enega. Nikoli ne bomo prišli skupaj, zato vas prosim, da nehate vsiljevati lastna mnenja. Če se nekdo odloči, da ne bo imel otrok, to njegovo odločitev pač spoštujte in se ne obremenjujte s tem kakšen človek pa se za kaj takega sploh lahko odloči.

Aja, pa še to. Morda se sliši grozno, ampak večina majhnih otrok je grdih. In sprijaznite se že enkrat s tem. Lepi so samo vam, ker so vaši in vam morejo bit lepi. Objektivno lepih otrok pa je dejansko izjemno malo.

O, to pa ni res, da so vsi otroci grdi (če se izrazim s tvojimi besedami), ko se rodijo. Moje dete je imelo zelo lepo kožo, napeto, svetlo,… tako, da obstajajo tudi izjem. : )))

Sem pocukrana, ne? ; )))

Raje imam psa uživaj in se zabavaj z ali brez grdih stvorov, ok?! : ))

Do kratkega stika prihaja, ker nekatere tukaj mislite, da je otrok največje bogastvo, ki se lahko zgodi človeku in največja dobrobit za partnerja. Zato otrok ne more biti grd (o tem smo se prepirali pred časom), ne more biti nebodigatreba, enostavno treba ga je ljubiti in se nad njim raznežiti. Tisti, ki ne delijo vaših občutkov, so za vas nevredni besede človek, ne razumete jih, o njih mislite, da so sebični in slabe osebe. Ker ne zmorejo imeti radi tistega, kar imate vi najrajši – vaših otrok.:) Prepričani ste, da jim nekaj manjka, da nekaj zamujajo, da niso celotna osebnost, če nimajo otrok. Če pa si jih niti ne želijo, ker menijo, da so otroci tečna grda bitja, pa je sploh ogenj v strehi.

Zakaj vas prazaprav to tako muči? Jaz se čisto zlahka sprijaznim s tem, da so za nekatere ljudi lahko moji otroci sitni, zoprni, tečni, nesimpatični. In da niso pravi balzam za vse okrog mene.

Ženska je povedala samo to, da ne mara otrok, so ji nesimpatični teroristi in da jih ne misli imeti. A je koga posiljevala s tem, zakaj imate ve otroke? A je rekla, da je edino pametno in zveličavno ne imeti otrok in da smo vse, ki jih imamo butaste, egocentrične babe samo zato, ker imamo otroke? Ni. Zakaj torej tak revolt? Ker se ji zdijo grdi? Hehehe, in kaj potem?

Mah, pustimo to, pa dejmo rajši kakšen seznam za na morje napisat, tega že dolgo ni bilo…. : ))))

Nihče tukaj nikogar ne posiljuje,da mora imeti otroke,vsak se odloča jih bo imel,nebo imel ali koliko jih bo imel,pač po svojih zmožnostih,finančnih in drugačnih,večina je napisala,da so jim otroci v veselje,ampak da nimajo nič proti tistim,ki si jih pač ne želijo ali jih nimajo,naj nam pa razsvetljenka ne vsiljuje svojega razsvetljenega,đambo mambo mnenja,kako je naš planet prenaseljen,to vsi vemo,da je in kako njena visokost razsvetljena od vseh božanstev neskončnega vesolja,dela v dobro človeštva in vseh nas,ker se ni odločila za otroke,ma koga briga v končni fazi zakaj jih nimaš ali zakaj jih neboš imela,tvoja stvar,tvoja izbira..
zdej pa hitro v knjižnico poslanka vseh bogov in kraljica med razsvetlenimi,ki sediš na prestolu višjih duhovnih sfer,pa knjigo v roke z naslovom,le zakaj dojenček pride zguban na svet..

-Kje sem napisala, da so vsi otroci grdi?
-Kje sem napisala, da so grdi, ko se rodijo? Grdi namreč postanejo pri približno 6 mesecih.
-A to, da ima nekdo svetlo, napeto in lepo kožo, pomeni, da ni grd?

Mi, ki nimamo frocev, tud seznama za na morje ne rabimo in rajši ta čas porabimo za kaj bolj pametnega.

Aja, pa pazi, da ne dobiš sladkorne:)

frca, prepričana sem, da so tvoji otroci zelo prijetni ljudje, in da bi uživala v njihovi družbi.

Ampak vidiš, ti si to čisto drugače povedala kot “rajši imam pse”. Samo za to se gre. Mislim, da večina tukaj razume, da nekaterim pač ni do otrok in da je potem tudi najbolj prav, da se ne odločijo za njih. Samo njen način komuniciranja je pa precej globoko padel z njenih “poduhovljenih višav”.

Moja znanka se je odločila da ne bo imela otrok. Tako naj bi se lepše imela z možem.
quote]

Ce je samo znanka, mogoce sploh ne poznas cele zgodbe. Mogoce pa otrok ne moreta imet. In zato vsakemu ki ima pet minut casa prevec in se vtika kdaj bodo trije pove raje da jih noce kot da jih ne moreta imet.

Ampak vidiš, ti si to čisto drugače povedala kot “rajši imam pse”. Samo za to se gre. Mislim, da večina tukaj razume, da nekaterim pač ni do otrok in da je potem tudi najbolj prav, da se ne odločijo za njih. Samo njen način komuniciranja je pa precej globoko padel z njenih “poduhovljenih višav”.[/quote]

Vsak človek ima svoj način kominiciranja. Eni so direktni in ne izbirajo besed ter lahko s tem koga tudi prizadenejo, drugi pa pač povejo na malce lepši način oziroma bolj zavito v celofan, kar pa zna včasih izpadit tudi malce hinavsko.

Sama osebno imam rajši irektne ljudi.

Hehehe, zna bit da res. Moj 16-letnik je zadnjič s hudim odporom prijel v roke novorojenčka od prijateljev, ko smo šli na obisk k njim. Mu ga je prijateljica ene 15 min vsiljevala v naročje, na koncu ga je le prijel in potem nesrečno čakal, kdaj mu ga bodo vzeli z naročja.:)))

Raje imam psa, Ok, otrok ne maraš, seznama tudi ne, kaj pa pivo?

Ampak vidiš, ti si to čisto drugače povedala kot “rajši imam pse”. Samo za to se gre. Mislim, da večina tukaj razume, da nekaterim pač ni do otrok in da je potem tudi najbolj prav, da se ne odločijo za njih. Samo njen način komuniciranja je pa precej globoko padel z njenih “poduhovljenih višav”.[/quote]

Vsak človek ima svoj način kominiciranja. Eni so direktni in ne izbirajo besed ter lahko s tem koga tudi prizadenejo, drugi pa pač povejo na malce lepši način oziroma bolj zavito v celofan, kar pa zna včasih izpadit tudi malce hinavsko.

Sama osebno imam rajši irektne ljudi.[/quote]

poglej eno je biti direkten,drugo pa je propagirati sebe kot razsvetljenca in mene močno iritirajo vsi ti razsvetljenci,blagor nam,vsak dan jih je več,svet pa vse bolj v dreku.. mi grejo na živce u nulo .

samo en komentar: če so lahko otroci sončki, srčki, lubčki… so lahko tudi stvori. moram reči, da mi grejo vsi našteti izrazi močno na živce. otrok je otrok – ni sonček in ni srček in ni stvorček. je otrok. pika.
in definitivno jih bom imela. otroke. (pa tudi psa, ampak to je off-topic)

Uf, res sem že vse pobrklala, ah, grem od tuki….epiloga k tej temi itak ne bo.

Ajde, predlagam, da vzamemo svoje froce (po možnosti tiste bolj sitne in zoprne) s seboj in povabimo s sabo “raje imam psa”, pa ruknemo ene par pirov. Potem gremo me ostale bejbe na šoping pa na pedikuro in manikuro, “raje imam psa” pa ostane sama z vsemi froci za ene par ur.:)))

Če se ji ne bo sfrkljalo, bo gotovo postala močnejša, hehehe.

Z marsičem se zelo strinjam s teboj (pa imam otroke).

Tudi meni grejo na jetra otroc, ki mi uničujejo predstave v Operi, pa otroc za sosednjimi mizami v lokalih (enkrat mi je eden celo hotel en kalamar vzet iz krožnika, starša pa nič), pa deroči otroc v trgovinah, čakalnicah zdravstvenih domov ……………. ne, narobe sem rekla, če prav pomislim, mi grejo na jetra STARŠI TEH OTROK, ki ne znajo svoje otroke primerno vzgojiti. In ki mislijo, da so sami na svetu – oni in njihovi otroci. In tako sem včeraj v knjižnici lahko poslušala mater z otročkom, bila je sicer kao na sosednjem oddelku a kot da bi stala ob meni, s takim glasom je razlagala svojemu “sončku”: “nooo, katero knjigico bova vzela, aaaa?kaj če bi kakšno o čarovnici? Joooj, pa poglej, tukaj je ena zeloooo lepa pravljica o palčku, a čva to? ” itn itn Sem mislila, da se mi bo kar zmešalo. In enak stres doživljam v trgovinah.

Zato, a lahko res ena prošnja – Drage matere, a se lahko z normalnim, nezafnanim, na sobni jakosti uravnanim glasom pogovarjate s svojim otrokom na javnim prostorih? Prosim, res. Poglejte namreč okoli, videle boste, da smo še ostali tam in če bi se vsi tako drli in glasno debatirali, bi bil kaos.

Ja, otroci niso krivi. So le odsev bolj ali manj uspešne vzgoje svojih staršev.

Ste se pa dale sprovocirati tej “raje imam psa”. Samo poglejte koliko ogledov in odgovorov, pa še ni konec dneva…
Namen je bil dosežen.

Uf, ko sem prišla nazaj, bi me kmal kap. Kaj ste se razpričale!!!

Jaz pa sem spraševala o partnerskem odnosu – če bi bil po vašem kaj boljši (slabši) če ne bi imeli otrok.

O tem je bilo bolj malo.

Vidim pa da tu vsako temo nekdo zasvinja in to verjetno namenoma.

Če imaš raje pse je edina sreča da še teh nimaš in si vsaj toliko pametna da nimaš otrok. Meni zaradi tega apriori nisi slaba. Me pa moti tvoje izrazoslovje. Ali res tako grdo razmišljaš ali pa samo provociraš tu gor.

New Report

Close