Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? zibelka

zibelka

Rada bi izvedela od čimveč mamic, ali mi priporočajo
zibelko, ali naj kupim samo posteljico. Kmalu bom namvreč
rodila, in mnogi mi pravijo, da zibelka razvaja otroka.
Hvala za vse odgovore.

Draga Marjana !
Za zacetek si lahko zapomnite to, da dojencka ne morete razvaditi.Vse te cence, da otrok joce, ker je razvajen, ne drzijo.Otrok joce zato, ker je to edini nacin, da nam posreduje svoje zelje, da je lacen ali pokakan ali si zeli mamicine blizine, saj je konec koncev bil devet mesecev samo z mamico in se je v njej pocutil varno.
Glede zibelke pa, mi je nismo imeli, saj jo po moje otrok prehitro preraste in je glede tega boljsa posteljica, ki vas bo zdrzala malo dalj.Glede razvajanja pa lahko mirne duse kupite zibelko, saj ga z njo ne boste razvadili

Lep pozdrav, Mojca

Dober dan. To je moje mnenje. ( tudi sama sem noseča). Najprej bi rada povedala,da ne poslušajte preveč drugih ljudi, mam, saj nova znanja odkrivajo, da to kar vedo naše babice ne drži vedno pa čeprav so prej sto let to verjeli( včasih je njihov nasvet seveda nadvse dobrodošel, a ne vedno!) Najprej želim povedati, da v prvih nekaj mesecih otroka ne moremo razvaditi ( kot bo rekla kaka mama) ker on našo bližino in pestovanje enostavno potrebuje. Glede zibelke- otroku na začetku večji občutek varnosti nudi zibelka ali košek , ker sta manjša, vendar pa se otrok res lahko navadi, da bo zaspal ob zibanju, kar ga kasneje težje odvadiš. Glede tega je veliko boljši košek, vendar je žal to lahko tudi veliko finančno breme, zato moramo starši včasih presoditi kaj si lahko privoščimo in kaj ne. Če je v zmožnostih bi jaz najprej kupila košek,nato posteljico. Veliko sreče, veselja in zdravlja vam in vašemu otročiču

New Report

Close