Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pritisk na sapnik in občasne bolečine pri požiranju

Pritisk na sapnik in občasne bolečine pri požiranju

Pozdravljeni,

že nekaj mesecev opažam nekaj simptomov, pa jih ne znam povezati.
Naj povem, da imam zgodovino bulimije, občasno enkrat do dvakrat na leto ob obremenitvah se vedno bruham nekaj tednov. Nazadnje decembra, ko se mi je posledično vnelo . Bil je pekoč občutek in bolečine pri poziranju, kar sem sicer povezovala sprva z neko virozo. Občasno oz  zvečer ob ležanju so prihajali nekakšni poki, kot da poči mehurček. Neke ekstra sluzi oz ni bilo. Od decembra do sedaj je vec obdobij, ko se stanje poslabsa, kljub temu, da od januarja ne bruham več. Hkrati ze vec kot en mesec opažam nekakšen pritisk na sapnik, ki ni vedno prisoten. Je vse skupaj povezano?

Kakšnih pastil nisem jemala, tudi z domačimi pripravki ala med se nisem poskusila.

Verjetno bo potreben orl pregled oz kaj mi svetujete?

Najlepša hvala za vas čas in prijaznost

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

 

lahko gre za

– kemično draženje sluznice z refluksom želodčne vsebine (kisline in encima pepsina)

– poškodbe sluznice zaradi bulimije (odrgnine, opraskanine)

– preveliko napetost vratnih mišic ali mišic požiralnika

– motnje delovanja ščitnice

Svetujem vam RTG požiralnika s kontrastnim sredstvom in ezofago -gastroskopijo, potem na koncu pa še ORL pregled.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close