Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina ženitveni oglas – pudeljček išče ženo

ženitveni oglas – pudeljček išče ženo

Sem postaven toy pudeljček, črne barve. Ime mi je Žak in ker me ravno razganjajo najstniška leta (2 leti), bi rad spoznal mično gospodično za skupno zabavo. Priznam, da mi kariera ni ravno na prvem mestu, saj sem na edinem lepotnem tekmovanju podlegel tremi in odpovedal na celi črti. To ne pomeni, da sem neumen, sem pa nekoliko sramežljiv v javnosti (kmečki fant pač). Seveda pa je najbolj pomembno moje veliko srce, ki ga bom podaril samo eni.
Prosti čas najraje preživim v družbi mojih žogic, kar pomeni, da sem rojen fuzbaler, metalec kugle in lovilec ameriškega nogometa. Bil sem tudi v vrtcu, kjer so me naučili vsaj nekaj osnov bontona. Poleg žongliranja pa uživam tudi v najedanju živcev mojega sostanovalca shih-tzuja.
Trenutno stanujem na Gorenjskem. Vse interesentke se mi javite na ta post!

Oooo, upam, da se bo javila kakšna lepotička!! :-))

Eno vprašanje (iz čistega firbca) – zakaj pa so se lastniki tega postavnega kužka odločili, da bo njihov fant postal oče? Bi radi obdržali kakšnega talentiranega potomca?

Pri naši hiši imamo tudi same fante, pa še nisem našla vzroka, da bi ponudila svojega samca za parjenje (sem pa zavrnila dve psički). Saj po eni strani mi je žal, ker imam čudovitega samca in bi zelo zelo rada imela njegovega sina ali hči (ali oba :-)). Pa se to ne bo zgodilo… je že v letih, pa še primerne psičke ni… in dobrih novih lastnikov primanjkuje… psov je pa že tako preveč…

Zato me zanima, iz kakšnih vzrokov se lastniki odločajo za “ženitne ponudbe” – tega je kar veliko po oglasih.

PS: Ali ima kuža vzrejno dovoljenje?

Tudi mi smo pri teh vrstah ženitev novi. Imeli smo že kar nekaj pudeljčkov, vendar nihče ni imel rodovnika.
Zadnjega – Žaka – smo kupili pri zelo prijaznih vzrejnikih, ki so nam nekako namignili, da bi radi videli, da bi Žako enkrat postal očka. Glede na to, kako zelo dolgo smo iskali črnega samčka, smo se odločili, da zakaj pa ne bi poskusili tudi to in drugim olajšali iskanje teh bučmanov. In priznam, s samčki je lažje se za to odločiti, po drugi strani pa zamujaš čudoviti svet pasjih malčkov. Čeprav bi mi potem gotovo meli vseh 4,5,6 … ;-D No ja, nič pa še ni odločeno … iščemo kako hudo bejbo 😀
Ohranjanje talenta pa tako ali tako, hahaha. In ja, je ponosni lastnik vzrejnega dovoljenja.

A tako, hvala za odgovor!
Toy pudeljčkov je pa verjetno res malo… Čudno, pa tako luškani kužki.
Veliko sreče pri iskanju ženice. Pa sporočite, ko bodo mladički!!!

Vzrejno dovoljenje? lp

kaj hočeš reči?

Ts, ts, Tanja! 😉
Površno bereš – je napisal, da je ponosni lastnik vzrejnega dovoljenja.

heheh, čisto novopečeni lastnik dovoljenja, zato je tako ponosen … sedaj pa išče lupco 😀

Se opravicujem! Res sem povrsno prebrala! Sem malo obcutljiva na kodrcke brez rodovnika! 🙁
Ste mogoce poskusili najti psicko preko pasemskega kluba?

Zaku zelim eno krasno punco in cim boljse lastnike za mladicke! lp

A je Žak res toy ali je pritlikavi pudelj? Sprašujem zato, ker je sicer super naključje, da je bilo istega leta na črko Ž poimenovano leglo pritlikavih in toy pudljev.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Yo, mislim, da poznaš našega Žakota. Ne dam pa roke v ogenj, kot kaj je ocenjen .. mali je, pa radi ga mamo ;-D Pa bi ga meli, tut če bi bil velik ;-D

Ja, če je od družine Vidmar, potem je nečak moje pokojne Šie (sinček od Ši). In posledično je seveda pritlikavi, razen, če je bil na spodnji meji po višini in je bil razporejen med toy-e.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

jajaja, smo v žlahti 😀 Sem skos mislila, da ja toy in pritlikavi isto … amaterji pač. Poznaš mogoče kako bejbo? Žako že trenira na povštru, hehehe.
Aja, še to me zanima: kdaj se psi parijo? Al to kar skos odvisno pač od psa, potreb (hahah) ali je kaj pogojeno s kakim letnim časom? Da ne bom butasto izpadla pa čisto v nepravem času iskala žankico. Glede teh zadev smo popolni laiki :-S

pokojne Šie???? Al sem kaj pomešala, al ste jo na “naši” razstavi še imeli?

mm1, živjo!

Zdaj pa vem, kateri frajer je to. Moška kopija moje srčice 🙂

Bejbe ne poznam, se bom pa malo pozanimala. A ste se že kaj obrnili ma KZS oz. na Klub ljubiteljev pudljev?
Kontakt:
KLUB LJUBITELJEV PUDLJEV SLOVENIJE
Naslov kluba: Gregorčičeva 1, 1293 Šmarje-Sap
Predsednica: JUDITA PETAN, Telefon: 03/705 70 00, GSM: 041/671 210
Podpredsednica: Antonieta Korbar, tel.: 04/5862 003
Družabna srečanja so vsako drugo soboto v mesecu ob 16. uri v Restavraciji Hotela Park Tabor, Tabor 9, Ljubljana.
Klub ima tudi svojo stran na internetu:
Žak bo pripravljen, ko bo bejba v “tapravih” dneh. To pa ni odvisno od letnega časa, tako da…
Aja, pa le glejte, da zberete pogum za še kakšno razstavo. Prva je vedno bolj tako tako, ker imate tudi sami tremo, ste živčni in to prenašate na psa. Žak pa je krasen kuža, tako da… upam, da ga boste še kdaj peljali 😉

Lp, Yo

p.s. Da, žal Šie nimam več že malo več kot en mesec 🙁 Smo imeli poškodbo kolka…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Boga Šia no. Ste potem nabavili kakega novega scrklanca že? Mi smo Žakota po enem mesecu brez 2 peskotov iskali že kar mal panično. Je ful manjkal še en scrkljanec. Aha, hvala za namig, vendar kakor vem je ga. Petanova, ki je bila na pregledu rekla, da bodo že oni sami poklicali, če bodo našli kako bejbo, pa so Vidmarji rekli, da naj sami mal kje povprašamo. Nikakor pa ne gori voda.
Z razstavo bo pa težka, ker je poleg psa obupala tudi mami. Sem pa mislila, da bo na vzrejnem kaj drugače, pa mi je Žako na vrh glave zlezel (ne pretiravam, dobesedno se mi je v lase zafrenklal), tko da sem mogla iti čisto stran, da ga je lahko una izmerla. Bo tut brez nagrad dober, hehe.

Aja, tam so nam vzeli rodovnik … kdaj ga dobimo nazaj?

marusa, živjo!

Novega ljubljenčka nismo kupovali, ker imam doma še 2 psa (1 je še mladič), 1 mačko in 1 budro, tako da je kar dovolj.
Petanova te zelo verjetno ne bo klicala, najbolje, da malo poiščete kar sami. Mogoče bi dali oglas še na forum revije Mojpes (če tam nisi član, mi lahko pošlješ podatke, pa oddam oglas jaz (kontakt, vzrejna ocena ipd.). Poskusi z oglasom v Kinologu, morda še kje na netu.
To, da so vam vzeli rodovnik je napaka, ki se pojavlja non-stop. Tega pravzaprav ne smejo delati, tako da imate vso pravico poklicati in zahtevati rodovnik TAKOJ! nazaj. Ali vzrejni kartonček že imate? Če ne, zahtevajte še tega.

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ja tam so vsem vzeli rodovnik, dali so nam samo tisti zapisnik pregleda. Vse ostalo naj bi dobili po pošti, pa še nič ni prišlo, čeprav je bil pregled 26. septembra. A to pol kar Petanovi zatežim?
Bom poskusila oddati na mojpes, drugače pa bom tebe prosila 😀

marusa, če je to bilo konec septembra, potem še ni tako dolgo, včasih se zavleče mesece in mesece. Če tega nočeš, se obesi na tlf. in ji npr. naloži, da potrebuješ rodovnik zaradi prijave na novembrsko razstavo v Ljubljani. Vem, da papirje dostikrat poberejo, pa jih po pravilih ne bi smeli!!! (tudi meni so jih pri škotih).

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Yo, kaj je to budra??

New Report

Close