Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina želodčna kislina

želodčna kislina

Možu se stalno izloča želodčna kislina in se mu dviga v požiralnik. Bil je na gastroskopiji in so mu ugotovili refliks oz. oslabljeno mišico zapiralko. Dobil je tablete digenol po katerih pa je imel bolečine v predelu ledvic in je moral jemanje prekiniti. Dijeta mu ne pomaga. Na dan poje tudi po 5 do 6 Rupurutov oz. podobnih zdravil.
Splošni zdravnik mu je predpisal tablete Ortanol, ko jih je jemal je bilo čisto uredu, ko pa je končal je bilo zopet vse po starem. Koliko časa lahko jemlje Ortanol. Ali je mogoče Ranital 150 mg boljši. Kaj predlagate vi glede zdravljenja oziroma nadaljnih preiskav. Ne mine dan da ne bi imel težav.
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Po eno tableto ortanola ali ranitala lahko jemlje praktično neomejeno dolgo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Lep pozdrav!
Težave imam kar nekaj časa. Zanima me, kaj lahko jem in česa ne.
Ponoči se zbujam. Začne me zebsti, nato pa mi začne srce močno razbijati.
Zanima me, če je to povezano z želodcem.
Pojavljati pa so se mi začele tudi bolečine v mišicah.

Spoštovani!

Nekoliko nejasno razumem vaše vprašanje. Ali imate bolečine v želodcu…?

Ostali znaki nekako ne sodijo k želodcu, prej so odraz tesnobe. Mogoče bi povedali še kaj več o vaših težavah?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Na gastroskopiji sem dobil sledeči izvid.

V želodcu ogromno vlecljive vsebine katere PH je 7. V antralnem in prepiloričnem delu je sluznica močno vneta, inflaira, brez kakih defektov.

Kaj je ta vsebina, ker nimam nikakršnega apetika in tudi jesti ne morem. Mi gre vseskozi na bruhanje in v želodcu čutim vročino. Ali smem želodec pregrevati s toploto.

Hvala

Branko

Spoštovani!

Ta vsebina je verjetno posledica jemanja zdravil proti kislini, zato imate tudi tako visok pH, ki je običajno okoli 2.

Vneta sluznica pa je tista, ki vam povzroča bolečine. To, da ni defektov, pomeni, da nimate rane (razjede oz. ulkusa). Če vam godi, lahko trebuh grejete. Po zdravljenju se vam bo povrnil tudi tek.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni

Ker tudi sam jem zdravila proti kislini, me zanima katera zdravila zvišujejo pH.
Ali so to zdravila, ki nevtralizirajo (rupurut, gastal) ali tista, ki jo preprečujejo (ranital, ortanol)?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Dušan

Spoštovani!

Oboja. Ena tako, da kislino vežejo, druga pa tako, da se je manj sprošča. V obeh primerih je manj kisline in tako višji pH.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close