Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina !!!ZELO NUJNO!!! o zajcu

!!!ZELO NUJNO!!! o zajcu

S punco imava pritlikavega zajca (samico!) ene 3 mesece in do zdaj nama ni delala vecjih problemov, ampak zdaj nama pa pocenja cudne stvari. Kadarkoli ji pospraviva kletko, po 30 min raztrga papir na koscke in vse spravi v hiso (tudi seno), vcasih celo koga od naju tud popraska al pa ugrizne, na momente ji pa zapase in se skoz pusti bozati.
Obcutek imava da je zdaj cas za gonenje in to njeno nenavadno vedenje povezujema tudi s tem, zato bi bilo zelo dobrodoslo ce bi nama kdo tu ki je imel podobne izkusnje oz. se spozna na zajce na forumu odgovoril in nama svetoval kaj in kako naprej.

Vnaprej hvala za vse vase odgovore!!!

LP

Zacela je biti teritorialna… Moja je tudi taka… Imela je ze mladice, vendar za njih ni znala skrbeti… Futrala sem jih na roko…
Se vedno je zelo teritorialna. V svoji kletki je ziv hudic, ce das roko not. Tudi ce jo nahranis… Ce jo pa vzames ven in jo das na tla v dnevni sobi ali na vrt je pa vse v redu… Koco si je prisvojila zase in samo zase!
Ne mores narediti nic…

veliko crklanja ji bo pomagalo…

Lep pozdrav!

Tudi jaz imam doma zajčico,ki se je tako začela obnašat šele pred enim letom.Stara je 7 let in jaz sem mislila,da je to mogoče starost,pa čeprav je še na srečo zdrava.Ni nikoli imela mladičkov.
Si pa vedno strže papir,ko ji ga zamenjam in si naredi gnezdece,začela pa je tudi z prednimi tačkami skakat vame,tako,da jo včasih sploh ne prepoznam.Taka napadalna je,no kot sem že napisala zadnje leto.

Lep dan …

Živjo!

Moj zeko je tudi to počel oz. še vedno počne, strga papir, pa če imaš roko v njegovi kletki… te bo tko lepo ugriznu… Jaz po eni strani štekam, tudi jaz ne bi hotla da mi kdo stika po moji hiški. Samo pazi,da ko ji kaj daješ v kletko, da je ali ni zraven (je kje spuščen) ali pa jo zamoti,pa nahitro daj not. Veliko jo crkljaj ko je spuščena, pa igraj se z njo, naj ima kak predmet, ki bo njen in se z njo igraj, tako bo postala zelo navezana nate in z agresivnostjo verjetno ne boš imela problemov (ko je spuščena,da se razumemo), drugače pa pazi, ko je v kletki!

lp

Se pravi da bo skoz taka, zdaj si je zacela se kocine pulit in jih nosit v hisko, itak pa je po mojem zdaj cas menjavanja dlak, sam da si jih sama puli mi pa ni jasno.

Kdaj se obnašajo čudno, če so pod stresom – imate mogoče še kako živalco doma, mucko ali kužka -> to bi znal biti razlog. Zeko mora imeti mir, ne sme se bati, ker potem ne ve kaj naj sam s sabo. Kolegica je imela zajčka in psičko, pa je zeko nonstop “napadal” kužka, skakal vanjo ipd.

Ne ne, nimamo nobene druge zivalce, ma cisti svoj mir, ostane sama v prostoru in začne trgat papir, če pa odpremo kletko da gre vn, pa včasih nardi krog in gre spet nazaj v kletko in nadaljuje s svojim pocetjem.

Jp, sliši se kot zajček… Nč skrbet, to počnejo čisto vsi – trganje papirja ipd. (v mojem rpimeru tudi tapete,liste umetne rože…), za puljenje dlak pa ne vem…

Moj zadnje čase ne trga toliko papirja – ko je zunaj – ma eno copato, na kateri je našit en mali plišast kuža in se z njim igra. Poskusi s tem, najdi kako igračo malo pa jo drži v roki da jo povoha potem ji jo pa dej, bo sama mal skakala okrog. Radi imajo pa tudi žogice, kako teniško,jo potem okol “brcajo” :))

Upam, da je blo kaj v pomoč!

lp

Ne, ne bo vedno taka. Če si puli dlako, to pomeni, da si pripravlja gnezdo za mladiče. Lahko je navidezno breja (ja, tako kot psice). Tudi moja zajklja je imela en tak “napad”. Ponoči je v kletko zvlekla vse plišaste igračke, kar jih je dobila, vse papričke, oblikovala lepo gnezdo, populila dlako…. Kot da bi se pripravljala na kotenje.

Takrat sem ji pobrala vse igrače, zamenjala steljo, razdrla gnezdo in vse je bilo po starem. Navidezno breja ni bila nikoli več-vse se je dogajalo lansko leto oktobra, ko je bila stara cca. 6 mesecev.

Lp jana

jaz mam doma zajkljo staro eno leto ki je bila breja (tokrat prvič). Pred enim tednom je skotila vendar ni hotela mladičev in jih je zavrgla tako da si poginili in me zanima zakaj je zavrgla mladiče?

Ste se jih dotikali?

jaz tud mela zajcka 😉 se obnasu cist normalno, v kletko je veckrat povabu tud nasega macka pol sta pa skup spala… da sm ga mela zase sm mogla piskote ponujat – albert kekse;) 12 let sm ga mela, se vedno boleca tema zame….

Tina kok lepo!!!

Ancch pri prvem leglu se velikokrat zgodi da samica mladiče zavrže.

Zajci imajo pač čudna obdobja. Sploh v obdobju spolnega odraščanja lahko postanejo zelo napadalni ter popolnoma neobvladljivi(še posebaj samice).

Odgovor na objavo uporabnika
zajc, 02.06.2004 ob 20:06

S punco imava pritlikavega zajca (samico!) ene 3 mesece in do zdaj nama ni delala vecjih problemov, ampak zdaj nama pa pocenja cudne stvari. Kadarkoli ji pospraviva kletko, po 30 min raztrga papir na koscke in vse spravi v hiso (tudi seno), vcasih celo koga od naju tud popraska al pa ugrizne, na momente ji pa zapase in se skoz pusti bozati.
Obcutek imava da je zdaj cas za gonenje in to njeno nenavadno vedenje povezujema tudi s tem, zato bi bilo zelo dobrodoslo ce bi nama kdo tu ki je imel podobne izkusnje oz. se spozna na zajce na forumu odgovoril in nama svetoval kaj in kako naprej.

Vnaprej hvala za vse vase odgovore!!!

LP

Moj zajec si kar naprej puli dlako in ko je nehala puliti dlako je kar padla iz stopnic

Objava čaka odobritev

Moj zajec si kar naprej puli dlako in ko je nehala puliti dlako je kar padla iz stopnic 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

New Report

Close