Najdi forum

Že nekajkrat sem naredila solato iz zeljnate glave, vendar mi nikoli popolnoma ne uspe. rada bi, da bi bilo zelje hkrati mehko, vendar se vedno čvrsto.
Ali mi lahko svetujete, kako se naredi.
Hvala!!!

Če želiš, da je zeljnata solata zares dobra, moraš kupiti pravo zeljnato glavo. Tiste, ki jih prodajajo v trgovinah, to že niso. Dobiš pa jo na trgu, rečeš kakšni branjevki, da rabiš glavo za solato, če boš naletela na pravo, bo točno vedela kaj iščeš. To so takšne s tanjšimi in mehkejšimi listi, da jih lahko ločiš med seboj in lepo zviješ, na tanko narežeš, potem pa samo še preliv, in boš videla, da je tudi okus drugačen kot pa iz tistih trdih listov.

lp in dober tek.

če boš kej hodila po glavni tržnici pet k tisti blond tamladi, ki prodaja zelje, repo…tam imajo že narezano zelje in zapakirano…pa samo narediš solato in njam…….

Praviloma je potrebno zelje namočiti. Pri nas ga najprej naribamo ali narežemo, potem pa ga za 1 uro namočimo v vodo. Zelje se tako napne (količinsko ga je skoraj za 50% več) in je mehko, vendar še vedno čvrsto.

Namakati pa ga je potrebno zato, ker se zelje drugače napne v želodcu in od tu imajo potem ljudje težave, da jih po zelju napenja.

Mi pa zmešamo v zelje še vroč kuhan krompir in je vse mehko. Ampak ta nasvet od Lotos se mi zdi še boljši, sploh zaradi tiščanja.

še en nasvet: narezano zelje posoli. nekaj časta pusti stati, potem pa z rokami močno pregneti. stiskaj, da joj! potem samo še zabeli. zelje bo mehko, tudi če je bila glava sicer bolj trda (zeljna glava seveda.-)))

LP

Po nasvetu kuharja, ki vedno naredi dobro zeljno solato: ko zelje naribaš, ga takoj posoli, vlij gor olje ali kis in pusti stati. Vmes probaj in dodaj, kar manjka. Sem probala in to drži.
LP

New Report

Close