Najdi forum

želja po horsu…

Bravo »Ghost 77« upam da bo »clipclip« verjela tvojim besedam, da občutek svobode, ko vzameš drogo ni večen, da si z drogo zgolj suženj, ujetnik ipd. Ni kaj dodati.

Žalostno je, da so na tržišču vsakomur dostopne knjige kot so zgoraj omenjene. »Clip clip« žal nisi edina, ki je takšno knjigo »narobe« razumela, interpretirala, strinjam se, da je takšna literatura propaganda za drogiranje in bedno življenje.. Kljub temu, da si bednega življenja nihče ne želi. Očitno si se že kot majhna punčka sama sebi zdela tako nevredna, da si kaj boljšega v življenju ne zaslužiš.
Sovraštvo do sebe je predpogoj, da nekdo poseže po drogi. Zakaj in od kje pri tebi taka mržnja do same sebe. To veš le ti.
Kako lahko rečeš, da te fant varuje kot princesko, če ti je ponudil drogo? Oseba, ki te ima resnično rada ti kaj takega ne bi naredila.
Bulimija, nato droga. Stara si 22 let in škoda je, da bi se vrtela v tem krogu dalje, bila vsak trenutek na trnjih kdaj te bo kaj premamilo. Predolgo se že vleče celotna tvoja zgodba. Naredi temu konec. Potrebno se je spopasti sama s seboj, se spoznati, se spremeniti toda sama ob fantu narkomanu je nemogoče.
Spet začeti verjeti vase, se imeti rada in se spoštovati so stvari, ki se v tem trenutku verjetno zdijo nedosegljive. Svetujem ti, da resno razmisliš o vključitvi v kakšen program za odvisnike. Če se odločiš me pokliči na spodnjo telefonsko številko.
Želim ti polnega življenja brez omame. Daj življenju priložnost.

»Ghostu« pa čestitam, da vztraja v treznem življenju. Bravo, le tako naprej!

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Bravo »Ghost 77« upam da bo »clipclip« verjela tvojim besedam, da občutek svobode, ko vzameš drogo ni večen, da si z drogo zgolj suženj, ujetnik ipd. Ni kaj dodati.

Žalostno je, da so na tržišču vsakomur dostopne knjige kot so zgoraj omenjene. »Clip clip« žal nisi edina, ki je takšno knjigo »narobe« razumela, interpretirala, strinjam se, da je takšna literatura propaganda za drogiranje in bedno življenje.. Kljub temu, da si bednega življenja nihče ne želi. Očitno si se že kot majhna punčka sama sebi zdela tako nevredna, da si kaj boljšega v življenju ne zaslužiš.
Sovraštvo do sebe je predpogoj, da nekdo poseže po drogi. Zakaj in od kje pri tebi taka mržnja do same sebe. To veš le ti.
Kako lahko rečeš, da te fant varuje kot princesko, če ti je ponudil drogo? Oseba, ki te ima resnično rada ti kaj takega ne bi naredila.
Bulimija, nato droga. Stara si 22 let in škoda je, da bi se vrtela v tem krogu dalje, bila vsak trenutek na trnjih kdaj te bo kaj premamilo. Predolgo se že vleče celotna tvoja zgodba. Naredi temu konec. Potrebno se je spopasti sama s seboj, se spoznati, se spremeniti toda sama ob fantu narkomanu je nemogoče.
Spet začeti verjeti vase, se imeti rada in se spoštovati so stvari, ki se v tem trenutku verjetno zdijo nedosegljive. Svetujem ti, da resno razmisliš o vključitvi v kakšen program za odvisnike. Če se odločiš me pokliči na spodnjo telefonsko številko.
Želim ti polnega življenja brez omame. Daj življenju priložnost.

»Ghostu« pa čestitam, da vztraja v treznem življenju. Bravo, le tako naprej!

Vesna Pečelin
univ.dipl.soc.del

Zavod Pelikan Karitas
Litijska c.24
Ljubljana

Pomoč zasvojenim in njihovim staršem,
Obravnava in oskrba oseb z dvojno diagnozo (odvisnost in duševna bolezen, motnja), vključitev v komuno- Skupnost Srečanje, preventiva, skupine za starše

051 339 725
01/548 03 63
01/ 548 02 85 in 01/548 02 86

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Pozdravljeni!

Letos hodim v 4.letnik gimazije in za maturitetno nalogo sem si izbrala temo o metadonskem programu.

Informacij o tem je zelo malo zato bi vse prosila za pomoč.

Prav tako, bi pri 2.delu naloge potrebovala mnenje odvisnikov/bivših odvisnnikov o metadonu. Anonimnost je zagotovljena!

moj mail za vse, ki bi mi lahko na kakšenkoli način pomagali [email protected]

Jaz sem še vedno mnenja. Vsak sam poseže po drogah in to nam je nazorno opisala TJASSA. Pri 15 letih pa že moraš vedet i realno razmišljat, sploh pa v teh časih ko poznajo najstniki podrobno delovanje in posledice drogiranja. In ravno pred takimi moramo paziti mlajše otročke, da ne bi prišlo do zlorabljanj le-teh. Zato sem še vedno mnenja, da bi vse narkomane (mehka droga ali trda droga) morali spakirati na kak oddaljen osamljen otok, kot so nekoč gobavce, samo na tak način bi lahko izkoreninili te reči. Ne pa da jim daje država še zastonj metadon in druga zdravila in zapravlja denar za njih, ko pa greš po zdravilo za malega bolnega otroka, moraš pa zdravilo plačat.
Seveda bi vsem tem narkomanom začasno morali odvzeti možnost spočetja otrok, ker se ve da se ti narkomani parijo s kom pač pride, saj sploh ne vedo kaj delajo in taki NE SMEJO imeti otrok.
Tako nekako bi bilo treba z njimi pol bi pa vidla punca pri 15 letih ali bi še sanjala in bi jo vzburjal pogled kar bi videla…

ahhh tema je ze stara,in tjassa je ze na heroinu. Ubogica ni mela casa niti odpisat,niti se komur zahvalit za vzpodbudne besede
Brutalno povedano ampak takih mi ni žal. Danes,jutri bodo naši otroci gledali dzankije,in glej ga zlomka,še kakšnemu % otrok bo to všeč. Žal mi je takega otroka ki tako razmišlja

da punca ne vem kako je z tabo sedaj…ali si res zavila v slepo ulico ali si si priznala da si v trenutni stiski oz. težkem obdobju življenja ter poslušala kak pameten nasvet ki so ti ga navedli spodaj,sploh vesno ki sem jo osebno poznal saj sem bil na njihovem zavodu in dolga leta v komuni. In to ne 1x…3x ! Najbolj obžalujem trenutek ko sem prvič poskusil h (čeprav mi je tisti trenutek ugajal). Od tedaj imam občutek kot da bi imel demona v sebi ki me vleče in vedno znova premaga ves moj razum, voljo, ljubezen do življenja in bljižnjih da si zrihtam svojo porcijo iz srca rečeno najbolj osovražene snovi z katero sem imel in še kar imam opravka v svojem življenju, kljub dolgoletnimi boji proti njej. Res ti iz srca in z prošnjo rečem…počakaj malo, pogovori se z prijatelji (ne z tistimi ki kadijo travo ali strokovnjakom). Če si pa že okusila h pa pojdi čim prej na kako terapijo, verjemi mi da si ravno v taki fazi življenja ki bo minilo in boš kmalu dobila popolnoma druge vrednote in smisel ter se ti bo celoten pogled na drogiranje spremenil. Samo prosim te ne naredi si tega saj tako bo to obdobje trajalo vse tvoje življenje, ki bo samo širilo brezno, obup nad samo seboj ter depresijo…res dobenemu živemu bitju ne privoščim muk povezanimi z drogo…saj fizične so mile v primerjavi z psihičnimi. Malo kdaj sem jokal v mojem življenju, a takrat ko sem si priznal kdo sem in kaj sem ter da mi kljub tolikim neuspelim poskusi še vedno premaga prekleti prah sem se zjokal nad samim sabo da še danes čutim pritisk v prsih. Res imej se rada in ljubi življenje ki ga imaš, saj je mogoče edino ki si ga kadarkoli imela možnost čutiti in živeti, zato si ne pusti da bi večino tega življenja trpela. Že tako je v življenju veliko težkih trenutkov, kakršnega imaš trenutno,,,da si ga pa zapečatiš z h-jem. Ni vredno verjemi mi! Čisto nič ne boš dobila v tem življenju, kvečjemu izgubila vse kar danes poznaš in dobila samo nenehno manično hrepenenje po drogi. Mlada si še imaš še časa, bodi ponosna na to kar si, čeprav si naredila napako a je zelo dobro da si jo za začetek delila vsaj tu in dobila nekaj odgovorov. Jaz sam tega nisem naredil. Po pravici povedano sem h odvračal in podobno kot nekateri tu zaničeval uživalce ter se čudil kako le lahko sežejo po čim podobnim da jim tako uniči življenje saj sem h poskusil pri 22ih letih. Do tedaj sem le občasno kadil travo. Pri 18ih sem rahlo exspirementiral z exstaziji in kokainom, ter normalno živel svoje življenje (končana s.šola, redno delo, še svoje podjetje sem imel s katerim sem tista leta imel kar dosti uspeha, punco, svoje stanovanje… itd…) A sem ravno v tistem obdobju padel v podobne težava, skratka obdobje tesnobe In ker sem mislil da lahko drogo kontroliram (vsaj do tedaj sem jo). Nekaj prijateljev, ki sem jih poznal saj prihajam iz manjšega naselja so že pri mojih 14 letih uživali h in me ni mikal vse do tedaj. A tistega prvega večera ne bom pozabil nikdar, kot da bi se rokoval z demonom…še spomnim se ko sem stopil pred ogledalo in se mi je iz zavesti nekako vizualno rahlo, bolj bledo izrisala lobanja na mestu mojega obraza. Od tedaj naprej pol leta normalno naprej in spet. v roku leta dni sem bil odvisen, po drugem zdravljenju sem bil klin ali čist 2 leti in spet..res kot da bi za to življenje prodal svojo dušo. Vsi so zgubili vero vame in zaupanje, s tem je nastal tudi najtežji del saj sem ostal čisto sam, družina je izgubila vero vame in sem se odaljil od njih saj sem jim povzročal samo trplenje. prijatelji isto..narkomanske prijatelji pa itak ne moraš tako imenovati saj bi ti vsak za 5€ oz za ščepec prahu obrnil hrbet. To je najtežji del zgodbe verjemi…da ostaneš sam….edini prijatel ti je demonski h. Na dolgo sem se razpisal, upam da si prebrala mojo zgodbo in kaj lahko delim z tabo ter upam da ti bo kaj pomagala pri usodni odločitvi v katero se podajaš….a tudi če si se se hitro odloči da prenehaš…saj mlajši ko si lažje je. Jaz sem vedno mislil da sem močna in samozavestna oseba in sem prvič posegel ravno iz tega mnenja in sem tudi poznal nekaj ljudi ki so ga poskusili le nekajkrat v življenju in jim ni pustil nikakršnih posledic. A to so res izredni in izredno redki primeri. Ne pusti si te napake katero verjemi da boš obžalovala iz dna duše in srca….res to ti je najbljižnja primerjava osebnega pekla….imej se rada…uživaj v malih stvareh…kakšen čar je že samo da lahko vidiš barve…minilo te bo verjemi. oprosti za tak razpis a ti želim da rešiš nekaj v kar si edino lahko 100% na tem svetu v tvoje življenje. čao

Dragi Narkoman, tvoje pričevanje me je ganilo do srca. Imela sem fanta, ki je prav tako padel v droge in je danes na zdravljenju v komuni. Zanima me, kako je s tabo sedaj, glede na to, da si bil že 2x na zdravljenju – kje in koliko časa si bil, predvsem pa to, zakaj si se prvič vrnil nazaj na drogo. Kako zdaj premaguješ vsakdan in kako ti uspeva ostati clean? Ali si ti tudi tam našel vero? Najlepša hvala za odgovor.

Ne vem če še bereš tjassa., ampak jaz sem bila ista kot clipclip. Še sem. Sem pa 11.maja 2012 rodila lepo zdravo hčerico 🙂 Mislim da nadaljno čvekanje ni potrebno. Se zdravim… No pa sej so ti že vse povedli, če si hotla si že dobila iskano 😉

Naravnost ti povem, da si zaslužiš trdo roko. Potem bi tvoja zmedena glava začela normalno misliti.

Lp

Oprosti, SOVRAŽNIK NARKOMANOV – lepo in prav da poveš svoje mnenje, vendar si pomislil da bi se nekomu tebi bljižnjih zgodilo kaj takšnega? Najbrž ne.
Bila sem zasvojena in zasvojena sem rodila zasvojeno punčko. In ne, nisem zanosila s komerkoli – s svojim partnerjem. In ne vem zakaj misliš da se narkomani devajo dol s “komerkoli”? Misliš za denar?
Za denar se prodajajo tudi nenarkomani, in tudi oni kdaj zanosijo, čeprav nočejo – zato pa obstaja splav, čeprav sem jaz nasprotnica le-tega, nekateri niso in se za to odločijo kot za najbolj ugodno rešitev zanje in za otroka, nekateri spet dajo raje otroka v rejništvo, saj je to odločitev vsakega posamezno. In odločitev vsakega posamezno je kaj naredi s svojim telesom, s svojim življenjem.
LP

danes smo 15.7.2015. kaj se je torej zgodilo

Mislim da odrasli ljudje pri pomoči mladostnikom glede substanc izbirajo napačno pot. Enkrat sem gledal en film, kjer so obupani starši odvisnikov sprejeli odločitev, da bojo sami poizkusili snovi, ki jih jemljejo njihove hčerke in sinovi. Rezultati so bili nepresenetljivi. Priznali so, da so te stvari zelo dobre. Priznanje je po mojem mnenju hitrejša pot k resnici kot prepovedi in omejitve. Sam sem preizkusil hors, vendar prvič šele po tridesetem letu in z vedenjem da vanj ne bom zapadel, ker ne bi hotel razočarati staršev in ker nasploh nočem živeti takega življenjskega stila. Zadeva mi ni bila všeč, bilo mi je slabo, naslednji dan sem bruhal, bil sem otopel in brez čustev. A na svoji izkušnji ne morem posploševati! Če meni ni bil všeč, še ne pomeni da nekomu ta otopelost ne bo pomagala pri lajšanju duševnih bolečin ali travm in da ne bo čutil ugodja. Tudi ni res da ga enkrat probaš in si notri. Notri si-podobno kot z zdravili pomirjevali-če bi ga jemal, govorim napamet, pomoje kakšen teden vsak dan zapored. Do prvih znakov odtegnitve mislim. Zatorej je objektivno tako da eksperimentiranje ja, če človek ve kaj hoče v življenju in če ve da se bo ustavil. Drugače pa je lahko zelo nevarno in seveda uničuje življenja. Ljudje imamo tudi drugačen okus, drugačen živčni sistem. Enemu bo ustrezal sedativen učinek marihuane in jo bo kadil vsak dan, drugemu bo bolj ustrezal dvig in evforični učinki plesnih drog, a jih bo jemal le na kakšnem rojstem dnevu in žurih parkrat na leto. Katera snov je torej bolj nevarna, trava vsak dan ki ne spada pod trde snovi, ali klasificirane trde plesne zadeve parkrat na leto? Oidgovor je zelo enostaven. Poznam veliko kadilcev trave +1o let in lahko rečem da imajo hude kognitivne težave. Punci bi svetoval previdnost in da bi najprej razčistila sama s seboj in sprejela morebitne posledice.

jaz sm bla ista.. in kaj sem zdej 18 letna đankurka na horsu in beli… stran od tega punca

Danes smo leta 2022. Verjetno ni več živa.

New Report

Close