Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Železo (hemoglobin)

Železo (hemoglobin)

Spoštovani dr.

Leta 2015 sem bil dvakrat zavrnjen kot krvodajalec zaradi prevelike koncentracije hemoglobina. Nato sem leta 2017 spet šel na krvodajalsko akcijo, hemoglobin je bil takrat na meji 174. Kri so mi vzeli, so mi pa svetovali naj grem preverit, zakaj tako velik hemoglobin. Opravljeb UZ trebušnih organov, opravljena krvna analiza železa v krvi vse bp. Lansko leto sem dvakrat daroval kri hemoglobin je bil normalen, prav tako letos spomladi. Včeraj je bil ponovno previsok 187, zakaj taka nihanja? Kri so ni vzeli normalno. So pa spet opozorili, naj opazujem nihanja hemoglobina. Star sem 30 let in sem in nikoli ni bilo ugotovljeno povečanje hemoglobina ali karkoli drugega kar bi kazalo na poslabšanje krvi. Nihče v družini nima problemov, pa smo štirje krvodajalci. Sem športnik 6x na teden, ne kadim. Kaj svetujete?

Hvala, lepo pozdravljeni

Hišji hemoglobin je največkrat zaradi večjih potreb po kisiku, pa naj bo to življenje na veliki nadmorski višini, kajenje, bolezni pljuč, pa kupa drugih razlogov. Predlagam posvet z osebnim zdravnikom
lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close