Najdi forum

že 3 mesece ne spim


Zakaj ne bi probala CBD, industrijska konoplja je zdravilna in pomirja, ni psihotropna in ne moreš se predozirat. Do sedaj niso ugotovili nobenih škodljivih posledic. Tudi konopljin čaj pomaga do boljšega spanca.[/quote]

Zato, ker mi ne pomagajo. Jemala sem jih en mesec….vmes (po navodilih) celo vzela močnejše. Popolnoma nič. Tudi smolo sem poskusila (samo 14 dni). Nič. No, sedaj boš najbrž rekla, da je 14 dni premalo ;).[/quote]
Takole se zmeniva, če želiš. Piši mi na mail [email protected], ti bom poslala konopljin čaj. Moja prijateljica pravi, da po čaju, ki ga spije zvečer, spi kot dojenček. Ne bom trdila, da nisi jemala dovolj časa CBD, ampak je tudi pomembno kdaj ga vzameš. Če ga vzameš prepozno, te lahko celo poživi in spet ne moreš zaspati.

Da. Že dalj časa. Kakšno leto in pol. Ukrepam nič. Vse skupaj spravim na noč 3 ure spanja, pa večkrat tudi nič.

Pojdi do zdravnika. Če bodo vsi izvidi BP, ti bo verjetno dal napotnico za nevrologa – v Ljubljani na UKC imajo ambulanto, kjer se ukvarjajo z motnjami spanja.

Zato, ker mi ne pomagajo. Jemala sem jih en mesec….vmes (po navodilih) celo vzela močnejše. Popolnoma nič. Tudi smolo sem poskusila (samo 14 dni). Nič. No, sedaj boš najbrž rekla, da je 14 dni premalo ;).[/quote]
Takole se zmeniva, če želiš. Piši mi na mail [email protected], ti bom poslala konopljin čaj. Moja prijateljica pravi, da po čaju, ki ga spije zvečer, spi kot dojenček. Ne bom trdila, da nisi jemala dovolj časa CBD, ampak je tudi pomembno kdaj ga vzameš. Če ga vzameš prepozno, te lahko celo poživi in spet ne moreš zaspati.[/quote]

Tudi meni ni nič pomagalo. Jaz sem jemala zjutraj t.j. dopoldan. Ne reci sedaj, da je prezgodaj in ni več učinka ;). Čaj je brez veze, tudi močne kapljice niso pomagale. Smolo mi je odstopila znanka, ker je zaradi ne efekta prenehala prej. Sem jo jemala dober teden…brez kakršne koli razlike.
Nekdo piše zgoraj o Persenu. Mogoče ga bom kupila za spremembo.

jemlješ mogoče kakšne kontracepcijske tablete..meni se je to dogajalo 10 let nazaj..kar naenkrat nisem mogla več spat..in se pri tem še tako trudila, da bi zaspala, da sem se po 5x na noč spotila..pa nisem zaspala več kot za 15 minut..šla zdravniku..nisem spala že 2 meseca.. nevrolog mi je dal xanax, ki sem ga jedla 1 mesec..po tem sem sicer spala, ampak je rekel, da 1 mesec, več pa ne smem , da ne bom postala odvisna..no potem sem sama začela ugotavljati kako in kaj, ker sem hotela spat…in prišla do kontracepcijskih tabletk..sem jih tisti trenutek nehala jemat in čez 7 dni sem že spala kot dojenček, od takrat ni bilo več problemov…sem potem na internetu našla forum, kjer so se pogovarjale o stranskih učinkih teh tabletk in ogromno jih je imelo problem z spanjem.

Tudi jaz že dalj časa ne spim, naj ti splošna zdravnica napiše recept za Mirzaten (je antidepresiv), vzameš ga samo zvečer pred spanjem. Meni je zelo pomagal in sem po njem spala, medtem sem probala že skoraj vse, pa ni bilo učinka.

Ce je: apneja/apnea?

Nekaj možnosti so ti že napisali predhodni. Morda je res stres, zdravila… Lahko imaš v svojem vsakdanu veliko stika s hormonskimi motilci (kozmetika, hrana, embalirana voda, plastika, nepotrebni preparati za stanovanje – polni kemikalij).

Lahko je vzrok tudi v premalo zatemnjeni spalnici (probaj skoraj povsem zatemnit), lahko tudi hrup (včasih občutljive posameznike motijo pri spanju že polnilci za telefon, tv v spalnici… čeprav so naprave skoraj neslišne. Možgani jih vseeno lahko zaznavajo), hrup od zunaj, na katerega si se morda že adaptirala, pa vseeno zopet ne paše tvojim čutilom, mikroklima (temperatura, vlažnost zraka, prepih…).

Če hodiš zelo pozno spat, imaš morda lahko moten cirkadiani ritem in porušeno ravnovesje noč-dan.
Pobrskaj malo še o sindromu bolnih stavb.

Želim ti, da okriješ in odkrižaš motilca, ter se pošteno naspiš.

Saj če glava boli, tudi ni vidno, pa je lahko kup vzrokov. Povej dr., če že tolk časa traja in če navajaš težke mišice, noge. Te bo zraven še kaj povprašal. Al pa vprašaj tu na forumu Družinska medicina, saj dr. odgovarja.

Sem ena od tistih, ki zaspijo, spijo 2-3 ure , se zbudijo in potem do jutra nič več. Mleko, med, kamilice včasih malo pomagajo. Malo: zaspim po 2 urah, sicer bi kasneje ?
Persena še nisem probala. Ker je naraven, bom poskusila. Baje je sedaj še nek močnejši (ne forte)? Kateri, kako se imenuje ?[/quote]

Saj veste kako pravijo; Stara baba, dolga noč.[/quote]

Če je pa dec star, je pa še dan dolg

Ni OK, da meniš, da nisi za k zdravniku, ker nič ne pokaže. Ne moreš vedeti, pojdi in boste videli.

Sicer pa poskusi spraviti svoj dan v nek normalen ritem, pojdi na en dolg sprehod ali neko telovadbo popoldne, zvečer se umiri, morda malo pomeditiraj, in poskusi, če bo šlo.

Jaz sem imela probleme z nespečnostjo zaradi stresa, med drugim sem se zbujala tudi zaradi močnih krčev v nogah. Vse iz (pod)zavesti. Ko sem določene stvari poštimala, se je tudi spanje uredilo.

“pojma nimam”

tako, da psiho lahko takoj odpišem. Stalno se zbujam, ampak samo za sekundo, da se zavem. občutek ponoči je pa ves čas tak čuden, še najbližje tistemu, ko zboliš. Težke noge, mišice… in to že 3 mesece!!!!

Ja če pa to ni huda depresija, kaj pa je potem drugega, razen izgorelost v službi? To drugo ja, izgorelost. Kronično si utrujena! Nekaj delaš v življenju proti sebi, kar te izčrpava! Pazi se dobro, kronična utrujenost in fizična in psihična izgorelost pa res vodita v hudo depresijo. Žal je taka kronična nespečnost znak depresije. Ali bi se dalo skrajšati, zmanjšati tvoje delo in odgovornosti? Nujno! Prav tako od danes naprej začni vsak dan 1 uro pred spanjem hoditi : hodi 1 uro hitro, da se zadihaš in utrudiš, SAJ PREZRAČENI MOŽGANI ponoči niso pod stresom in boš spala normalno. Ne sodi, preden ne poskusiš, začni danes in poročaj veselo novico, da globoko spiš! Kaj pa ščitnica? Pojdi na pregled!

Tudi jaz imam težave s spanjem. Ščitnico (kri) so mi pregledali pred dvema letoma. Takrat je bilo vse normalno. Se je v dveh latih spremenilo, najbrž? Česa konlretno pa manjka, oz. je preveč, da je posledica nespečnost?

a imaš kaj v mislih? Ker jst pojma nimam, kaj bi lahko bilo….[/quote]

Ščitnica.

Tudi jaz imam težave s spanjem. Ščitnico (kri) so mi pregledali pred dvema letoma. Takrat je bilo vse normalno. Se je v dveh latih spremenilo, najbrž? Česa konlretno pa manjka, oz. je preveč, da je posledica nespečnost?[/quote]

Ni nujno, da je ščitnica.

Ščitnica ni, saj so mi jo pregledali zadnjič na pregledu krvi. Kriza, res. Danes mi noge obupno trzajo. Morda bi bilo res pametno k zdravniku.

Nabavi si xanax. Pa se pomirjena bos.

New Report

Close