Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Estetsko zobozdravstvo Zdravljenje zoba

Zdravljenje zoba

Tudi ko ti da injekcijo, čutiš, ko zadene živc. Malo špikne, nič hudega, a začutiš.

Bi rekla, da kar precej sadistično. 🙁 Se bom naslednjič bolj razpištolila.. če ne pa res menjala ordinacijo.

Rule 34

….sem prehitro oddala. Torej, popaj, zamenjaj zobarja, ker je ali hudoben, ali nesposoben.

Ko je meni zobarca to delala z injekcijami, takrat nič bolelo, pol pa skoz kr neki. Pol sem šla k oralnemu, naredil stvar, nikoli več težav.
Tko da take stvari zaupam oralnim.
In tudi drži, da zobje lahko povzročijo marsikaj. Dohtarji iščejo vzroke, pol se pa ugotovi, da v ustno votlino ne gledajo dobro, čeprav jih stokrat opzoriš.

Preveč USA filmov gledaš.
[/quote]

Kar povprašaj malo, kako vplivajo te stvari na organizem, srce, glavo itd.. Bolj kot to, da je zob mrtev, še ne bi znal bit problem, bolj to, da so bili spodaj procesi, s katerimi se noben ni ukvarjal, če človek ni ravno zatekel v ustih ali mu ni ravno tekel ven gnoj. So pa procesi našli pač svojo pot, ki so se plazili po organizmu.
Tako da to sploh ni noben muvie, ampak reanost, ki se lahko zgodi.

Preveč USA filmov gledaš.
[/quote]

Včasih je realnost dosti bolj kruta kot pa ti tvoji filmi..

Ne glede narave planiranega posega, Vam vaš zobozdravnik vedno lahko da anestezijo in omogoči popolnoma neboleč poseg. Pri zdravljenju zob najprej odstranimo živec, to pa vedno naredimo v anesteziji.

Verjamem ja. Zna se zavleči. Meni zobar ni hotel zapreti zoba, dokler se ni videlo na sliki (rentgenski), da je vse zdravo in to je trajalo kar nekaj časa po odstranitvi živca. Res pa je, da sem predolgo čakala z obiskom pri zobarju, zato je bilo potem tudi zdravljenje dolgotrajno. Od tedaj dalje grem takoj k zobarju,… res pa je, da samoplačniško, ker so prvič zobarjev ni, ki bi jemali, drugič pa zato, ker te da šele na seznam in tretjič, plačati moraš v obeh primerih.
[/quote]

To pač ni res, da plačaš v obeh primerih. Kolegica je za zdravljenje plačala 500 evrov, jaz pa sem ga imela – na zavarovalnico.

Meni je zobozdravnik zdravil zob dva meseca (igle, zdravilo, strojno čiščenje zobnih kanalov…).
Sedaj, (dve leti je od takrat) pa me ta isti zob še vedno boli, zobozdravnik pa pravi, da je na sliki vse v najlepšem redu…
Drugi zobozdravnik je pa rekel , da bo v redu šele, ko bo zob odstranjen, ker je mrtev zob največje leglo bakterij!
[/quote]

Tudi meni je moja zobozdravnica trdila, da je nemogoče, da me zob boli, ker je vse spucala, ampak po vztrajanju, da me res boli, je odkrila še tretji kanal. Menda precej skrit in v neobičajnem položaju. Zdaj je ok, ko mi je še tega spucala.
Tako, da bi jaz v tem primeru res šla naredit še kako 3D sliko, tam se menda vse vidi, pa naj preverijo, če imaš še kak kanal v katerem te zob matra.

Za avtorja – jaz sem prvič prosila za injekcijo, ko sem imela neznosne bolečine in sem rekla, da naj mi da anestezijo, drugače naj pa zob kar zruva, ker tako boli. In po injekciji je bilo wau – ni bolelo čisto nič. Tista bolečina, ko je injekcija spustila, ni bila nič v primerjavi z bolečim zobom. Mi pa potem tekom zdravljenja injekcije niso več dali, pa bolelo tudi ni.

New Report

Close