Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost zdravljenje neplodnosti – izvid ultrazvoka

zdravljenje neplodnosti – izvid ultrazvoka

Pozdravljeni,

s partnerjem sva v postopku zdravljena za neplodnost. Načeloma je z nama vse ok, samo pri meni so Junija na laparoskopiji odkrili endometriozo 1. stopnje.

Zdaj sem dobila izvide ultrazvoka iz Mariborske klinike, in nič ne razumem, pregled  ( kjer bomo dorekli postopek naprej / ivf ) imava šele Janurja, pa me zanima, če bi mi znali razvozljati izvid? Se je moja endometrioza že vrnila? Kakšne možnosti zanositve potem sploh imava? Trudiva se že dve leti in pol.

 

Uterus je v avf, meri 81x42x54 mm.

cervix s tanko sluznico, ehografsko b.p

miometrij je v zadnji steni nehomogen, hiperohogen.

zadnja stena je nekoliko debelejša, možna adenomioza.

endometrij meri 6,9 mm, brez fokalnih lezij.

desni ovarij leži na tipičnem mestu, meri 34 x 22 mm, z dominantnim foliklom 17 mm, afc 13

levi ovarij meri 38 x 23 mm z anehogeno cistično strukturo 18×20 mm s cistico z gostejšo vsebino, premera 10 mm (endometrioza i.o) afc 10

v cd je malo proste tekočine

rv septum je prost

douglas je prost

ovarija sta mobilna.

kavum je minimalno obokan, svod je spuščen za 3 mm, b.p.

 

pregled je bil na 10 dan cikla. Vsi ostali najini izvidi so vredu.

 

Najlepa hvala za pomoč*

Spoštovani,

iz UZ izvida je razvidno, da je sum na manjši endometriom  levega jajčnika. Imate pa dobro rezervo jajčnikov, kar je zelo dobro. Endometriomi, ki so manjši od 5 cm, sicer lahko zmanjšajo možnost spontane zanositve, ne vplivajo na uspešnost postopkov umetne oploditve.

Tako kar z optimizmom v postopek umetne oploditve.

mag. Mili Lomšek Vidmar, dr. med.,spec. gin. in porod.

Ginekologija Ljubljana *** Informacije in naročanje na pregled na T: 041 622 342 ali E: [email protected] ***

New Report

Close