Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni zdravilo FOSTER

zdravilo FOSTER

Dober dan,
po okužbi lahko kašelj traja dolgo časa, tudi 3 mesece. Očitno je problem v tem, da imate še vnetje v sinusih in gnoj zateka zadaj po žrelu ter draži na kašelj. Ob tem, kar ste napisala, bi predlagal nekaj dni v nos vkapavati Operil kapljice 3 ali 4 krat na dan, da se sinusi odprejo in se gnoj izprazni.
Med okužbo ne delamo testov za astmo, ker je v tem času test lahko lažno pozitiven. Pa saj nimate težav, da bi vas dušilo, kar je značilnost astme, a ne?
LP
MK

Najlepša hvala za odgovor in pomiritev.
Dušilo me ni še nikoli v življenju, je pa res da se vedno po bolezni še kak teden počutim zadihano in zasopihano. Nato to samo izgine. V tem mesecu sem seveda – ko me nos in kašelj nista preveč jezila, normalno hodila tudi v hrib, sem se pa vseeno mnogo bolj zasopihala. Ta diagnoza me je zares začudila, sta pa bila zdravnik in pulmolog mnenja, da ni normalno da tako dolgo kašljam. Pulmolog je rekel tudi da so pljuča na RTG polna zraka in so rebra vodoravno potekajoča. Vzela bom vaš nasvet in uporabila Operil, ter do konca pojedla Sumamed, nato pa bom videla kakšno bo stanje.
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!
Pred časom sem vam pisala v zvezi z na novo postavljeno diagnozo astma. Po vašem nasvetu sem pojedla Sumamed, ki mi ga je predpisal pulmolog in prenehala z uporabo zdravila Foster. Po 1 tednu sem bila na istem – sopihanje ob hoji v hrib, kašljanje ob govorjenju in težave predvsem v službi. Zato sem Foster ponovno uvedla. Po nekaj dneh je bilo stanje veliko bolje in Od takrat nimam težav. Glede na to, da mi Foster očitno pomaga, menite, da je torej diagnoza astma pravilna? Ali je v tem primeru uporaba inhalatorja doživljenska?
Najlepša hvala za odgovor in lep dan.

Dober dan,
so izjeme, ampak astma je ponavadi trajna bolezen.
LP
MK

Objava čaka odobritev

Dober dan,

blaga astma in 4 vdihi Foster na dan pa ne gredo skupaj. Dajte nazaj do zdravnika stopiti, da ugotovita, koliko terapije res potrebujete.

Grgranje in izpljuniti je treba po tem, ko končate inhalacije. Če vzamete skupaj dva vdiha, pogrgrate po drugem vdihu.

Če z astmo nimate nič težav, bi bilo odmerek Fosterja za razpoloviti, torej 2×1. Vsekakor pa se djate čimprej posvetovati z vašim zdravnikom.

LP

MK

Objava čaka odobritev

New Report

Close