Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija zdravilo concor

zdravilo concor

Spoštovana,

V primeru opustitve zdravljenja s propranolom je zahtevano postopno zmanjševanje vendar, ker bi nadaljevali naprej s Concorjem, takojšnja zamenjava ne bi smela biti problem. Namesto Propranolola vzamete Concor in nadaljujete s Concorjem. Vsekakor priporočam posvet z zdravnikom, ki vam je predpisal oba zdravila (??) glede doziranja. Concor v odmerkih 5-10 mg je približno enako učinkovit kot Propranolol v odmerkih 40-80 mg.

LP

Odgovor na objavo uporabnika
Me5, 02.02.2023 ob 02:06

Pozdravljeni,

sama zaradi hudih napadov hitrega bitja srca z ogromno ekstrasistolami  (naj bi šlo za psihični izvor, saj so bili vsi izvidi UZ srca, ščitnice, krvi, EKGjev bp) jemljem Propranolol 40 mg (četrtinko tableta po potrebi) in Helex za umiritev tesnobe začela pa naj bi še z antidepresivi Zoloft. Propranolol mi napad hitro umiri, vendar mi utrip nato zelo pade. Iz pribl. 130 na minuto med napadom, na okrog 55 utripov po delovanju zdravila. Ali je tak padec normalen? Če vzamem še Helex, mi utrip pade na pri. 50. Bojim se, da bo ob jemanju Zolofta utrip še nižji. Ali je ta kombinacija zdravil sploh ustrezna oz. združljiva? Sedaj se namreč obremenjujem še s tem, da bi lahko bil ta utrip prenizek in sem v začaranem krogu napadov hitrega utripa in skrbi zaradi prenizkega. Čakam na pregled pri kardiologu, vendar me zanima ali bi bilo smiselno razmisliti o menjavi Propranolola za Concor. Osebna zdravnica mi je namreč predpisala oboje in rekla, naj sama ugotovim, katero zdravilo mi bolj ustreza. Najrajši bi jemala nekaj vsakodnevno, da se napadom vnaprej izognem, vendar kljub priporočilu zdravnice, naj vzamem zjutraj 10 mg Propranolola preventivno tega ne upam, saj se bojim, da bo ob normalnem utripu okoli 70 na minuto, padec utripa prevelik. Hvala za mnenje.

Po mojih izkušnjah, previdno z Helexom, da ne razvijete odvisnosti, potem boste v problemu. Po Helexu se odvisnost začne razvijati po četrtem tednu rednega jemanja. Priporočam vam lahko hrano in zmerno telesno vadbo. Tisti del, psihičnega izvora, le rešujte. Za takšne probleme ne obstaja čudežna tabletka, sploh pa ne Zoloft.

New Report

Close