Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina zdravila – žolč

zdravila – žolč

Spoštovani!

Ker imam močne težave zaradi zatekanja žolča v želodec sem spraševala za razna zdravila iz tujine, pa mi je znanka povedala da že več let uživa zdravila
CHOLECYSMOM – kapsule. To so menda neka nemška zdravila pa ne vem če so res za preprečitev moje nevšečnosti oz. zakaj služijo.

Vkolikor vam je poznano vas vljudno prosim za vaše mnenje.

Hvala

Spoštovani!

Žal jih ne poznam pod tem imenom, zato bi vas prosil, da prepišete gnerično ime (kaj vsebujejo) in bi mogoče lahko kaj povedal.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Prosim da mi obrazložite kaj pomenijo izrazi. Sem namreč dobila izvid gastroskpije, pa me zanima.,

Antralna sluznica.
Blaga atrofija.
Fibrozirani folikli.
Fibroza, ki razmika osnovno gradnjo. Predvsem brazgotinjenje, izginevanje gradnje.
Interstinalna metaplazija II. stopnje kompletnega tipa.
Hipertrofija in hiperplazija foveol.
Znaki hudega refluksa.

s spoštovanjem!

Spoštovani!

Za zdravila, ki sem spraševala sem slišala samo da pomagajo pri teh nevšečnostih, da obnavljajo jetra in ostale organe.

Prosim svetujte mi ali vam je poznano kakšno zdravilo, ki bi ta rufluks – vračanje žolča v želodec odpravilo.

Hvala!

Spoštovani!

Antralna sluznica: sluznica zgornjega dela želodca, kjer pride vanj požiralnik,
Blaga atrofija: sluznični epitel (povrhnjica) je nekoliko znižan, manjše število celic in zato se izloča manj zaščitnih sokov,
Fibrozirani folikli, Fibroza, ki razmika osnovno gradnjo. Predvsem brazgotinjenje, izginevanje gradnje: gre za spremembe na delih sluznice, ki se nekako brazgotini.
Intestinalna metaplazija II. stopnje kompletnega tipa: gre za spremembe sluznice, ki izgublja lastnosti želodčne sluznice zaradi hudega vnetja (pod vplivom alkalnega žolča, zato bo potrebo intenzivno zdravljenje)
Hipertrofija in hiperplazija foveol: spremljajoče spremembe na delu sluznice.
Znaki hudega refluksa: žolča

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Na obnovo jeter vplivajo predvsem vitamini iz skupine B in ni važno, v katerem preparatu so. Zdravi ljudje jih dobimo dovolj z mešano prehrano.

Nekaj zdravil vpliva na to, a imajo tudi možne neželene stranske učinke, zato je prav, da se o njih pogovorite z vašim zdravnikom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close