Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Zdravila – injekcije

Zdravila – injekcije

oj!

jaz sem na Rebifu, malo več kot leto dni in tudi mislim tako kot je rekla ulabula: zdravila jemljem redno, kakor koli že, prepričana sem, da pomagajo. Jasno, tudi jaz moram zmeraj vzet lekadol, stranskih učinkov pa ni več :):)
V torek sem ravno začela z neko dieto, bomo videli, kako bo….:)

Lp, Anita

Jaz imam diagnozo postavljeno že približno 8 let, ves ta čas sem brez zdravil, edino ob enem hudem zagonu pred nekaj leti, sem hodila 3 dni na infuzije v bolnišnico.

Sprva sem imela zagone na nekaj mesecev, vedno ob večjih stresih, potem sem pa spremenila način življenja in si napore razporedila drugače, tako da so se potem zagoni umirili na 1x letno, trenutno sem že preko 2 leti brez zagona in kakršnihkoli težav, mogoče že celo dlje. Nehala sem pit kavo, nehala sem jest živila, ki vsebujejo aspartam, nehala sem jemat vsa zdravila, vključno z lekadoli ob glavobolih. Nehala sem se sekirat za vsako stvar in živim v prepričanju, da bo vse okej. In vse tudi je okej.

Sama se za zdravila enostavno ne morem odločit. Če postavim na tehtnico brezskrbno in povsem neomejeno življenje ta trenutek in mogoče daljše življenje z manj težavami dolgoročno, se mi vseeno zdi to, da danes živim bolj kakovostno več vredno. To, da grem mirno lahko potovat po Indiji in Afriki, da grem lahko na Camino po Španiji, kjer 900km prehodiš in vse kar rabiš tovoriš na hrbtu v največji vročini, brez skrbi, da mi bo po injekcijah slabo oz. da potrebujem s sabo vlačit še hladilno torbo za njih. To, da lahko tudi mesece in mesece pozabim na bolezen, ker nimam težav, v kolikor bi si pa morala dajat injekcije, pa temu ne bi bilo tako. Meni je to več vredno.
Zdravila bodo že počakala. Čeprav sem vedno bolj prepričana, da jih sploh nikoli ne bom potrebovala.

Je pa to seveda moja izkušnja in povsem podpiram tiste, ki ste se odločili drugače. Vedno nam najbolj pomaga prav tisto, v kar najbolj verjamemo. Eni verjamejo v zdravila, eni pa sami vase.

Sončen pozdrav!

Pozdrav vsem.

Da se predstavim. Tukaj sem nov in ja, šok na šok. Diagnoza MS. Kaj več mi ne povedo, ker sem še na samem začetku diagnosticiranja.
Ja, sedaj imam nek zagon, hodim težko in počasi. Vročina me pobije in traja zdaj slab teden.
Kako je z vašimi izkušnjami glede zagonov, kdaj izzvenijo, če sploh?

Zanima me, kako je z zdravljenjem in kvaliteto življenja, želim si biti samostojen še naprej in biti športno aktiven, kot sem bil do sedaj.

Prosil bi za kontakt dr. Sente Frol.

Že vnaprej hvala
lp

Že 15 let boleham za MS.5 let si dajem beta feron.10 let nisem vedela da sem bolna.
Nebodite prevec pametni pojdite na beta feron kakor hitro le morete.
Če bi šla jaz na beta feron pravi čas mi bolezen pravzagotovo nebi tako napredovala.
Po zadnjem hudem poslabšanju sem le šla na BF.
Pred 5leti sem normalno hodila,smučala in se ukvarjala s športom.
Sedaj tega ne zmorem več samo zato ,ker sem prepozno verjela zdravnikom.

Pozdravljeni!

V celoti se pridružujem mnenju Mateje!!! MS so mi “odkrili” pred cca. letom in pol. Sploh ni bilo niti na začetku vprašanje, ali bom šla na injekcije, ali ne. Jasno, da sem šla in zaenkrat mi ni žal. Sem Rebifovka, zaenkrat še nisem imela nobenega zagona….in upam, da tako tudi ostane. Jaz pač verjamem v to stvar (injekcije) in to je to!
lep dan vsem

Anita

Pozdravljeni.

Morda bi mi kdo od starejših “rebifovcev” želel odgovoriti, ali se ob jemanju zdravila zmanjšajo simptomi bolezni. Sama imam MS 7 let, vendar sem do lani imela res mir. Takrat pa se je začelo in sedaj težko hodim (ne zmorem več kot 200 m), bolijo me noge, predvsem desna mi dela težave. Zakrči se in funkcionira po svoje. V ponedeljek grem na 1. aplikacijo Rebifa 44, česar se niti ne bojim, bolj me zanima, ali zdravljenje vpliva tudi kaj na izboljšanje stanja.

Zdaj imajo menda neke fine aplikatorje…upam, da ne bo prehudo.

Kakšne izkušnje imate ostali, ki ste že na zdravilu? Ali naj res že prej vzamem kakšen lekadol ali kaj drugega, da so stranski učinki blažji?

Kako ravnate izkušeni?

Za vsak odgovor bom zelo hvaležna.

Maša

Kontakt dr.Sente Frol je na 015224312. Ona je moja nevrologinja, in je zelo super.

Dobre rezultate brez stranskih učinkov so dale kapljice MMS. Pojdina spletno stran MMS- Jim Humble ali me kontaktirajte na mail:[email protected]

Pozdravleni zanima me če ima kdo isto diagnozo kot jaz?
Imam namreč murbos chrom in sem bila že operirana.Pred letom so mi pa še ogotovili MS.Zanima me kako črevesje prenaša Betaferon. L.p. Jožica

Zdravo

ali ima kdo od vas podobne težave kot jaz- z mokrenjem, in sicer pogostim uriniranjem? se dobi kakšno zdravilo?

Pozdravljeni.
Mene pa zanima, kako je s tistimi, ki so imeli pregled oz. ultrazvok vratnih žil, o čemer se zadnje čase precej govori. Poznate koga, ki je šel na operacijo vratnih žil in kakšno je stanje po operaciji?
Mož ima sicer diagnozo MS že več, kot 10 let in se mu je stanje v zadnjih dveh letih precej poslabšalo, sploh pri hoji.
Lp

pozdravljeni,

14.2. bom začel tdravljenje z Rebifom. zanima me kakšne so vaše izkušnje? stranski učinki? kako hitro začne rebif učinkovati na telo?
vesel bom vsakega odgovora.
lp, Tom

Meni so pripisali inekcije Copaxonom, ki naj bi jih jemala. Mene pa zanima če kdo ve ali to pliva kaj na nosečnost in podobno? Če kdo jemlje te inekcije naj mi pove prosim ali mu/ji pomagajo ali ne. Jaz imam multiplo sklerozo v mali obliki – je še začetna pa mi miruje…tak da zaenkrat ni problemov – moram reči..Moje težave so bile pa pred 8meseci : omrtvičenje po desni strani (del glave,roka, noga)..Na komisiji so bili: prof.dr. Anton Mesec dr. med., prim.mag. Mojca Kambič Budkovič, dr.med., doc. dr. Uroš Rot, dr. med. PROSIM ZA NASVET!

Jaz sem v času nosečnosti prekinila z Betaferonom in je bilo vse O.K.

lp tery

Ena24, obrni se na dr.Sento Frol, vprašaj jo za mnenje. Je zelo prijazna.

Moja mama jemlje Copaxone že dobro leto, v tem času pa je imela že 3 zagone. Pogovarjala sm se z njeno nevrologinjo, ki je rekla da inekcije začnejo delovat šele čez 6 mesecev pravi učinki pa so vidni šele čez 2,5 let.

Lp

Mene zanima ena stvar. Sestra je dobila diagnozo MS februarja letos.
Sedaj jo pa najbolj skrbi, da se ne bo mogla zdraviti z Rebifom, ker ima bacil na vodi.
(pravi, da ima vnet mehur in ledvice)
Ima kdo podobne izkušnje? Kakšen nasvet?
Bom res hvaležna za vsak odgovor.

Hvala

Evo, po dolgem času se spet javljam. Na Copaxonu sem od 2006, rodila 2007, od 2006 nobenega zagona.

Vljudno vas prosim, da mi poveste, kako pogosto je potrebno onjecirati Copaxone? Hvala in lep pozdrav,

Nataša

Lp mene zanima ce gdo ve ali imajo tablete isti ucinek kot inekcije

New Report

Close