Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zdravila

zdravila

pozdravljeni

jemljem controloc zaradi nsar, sicer samo po potrebi. je narobe, če vzamem controloc in jem komaj čez nekaj ur ter še čez nekaj ur pa vzamem nsar? ali pa mora biti obvezno obrok po pol urah po controlocu, potem pa še takoj treba nsar vzeti?

imam artrozo v več sklepih in so bolečine pozimi precej hujše. zanima me, če je boljše, da se v zimskem obdobju nsar jemlje cel čas, vsak dan? pravijo, da včasih nsar potrebuje več tednov ali mesecev, preden začne redno delovati….
za to imam ibuprofen 600 mg. 2x na dan je to dovolj jemati ali pa treba obvezno na vsakih 6 ur?

lepo prosik za nasvete. hvala, lp

Controloc je najučinkovitejši na tešče in če jeste kasneje ali pa sploh ne, ni nič narobe, za nsar pa je neposrednega draženja manj, če je v želodcu takrat hrana on če ga torej vzamete, še preden se izprazni
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

kdaj pa moram ob vsem tem vzeti eisensulfat, kar moram 2x dnevno jemati? predvsem za prvo tableto me zanima kdaj jo vzeti. lahko skupaj s nsar?

Pozdravljeni, lahko

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na to mi še niste odgovorili:

imam artrozo v več sklepih in so bolečine pozimi precej hujše. zanima me, če je boljše, da se v zimskem obdobju nsar jemlje cel čas, vsak dan? pravijo, da včasih nsar potrebuje več tednov ali mesecev, preden začne redno delovati….
za to imam ibuprofen 600 mg. 2x na dan je to dovolj jemati ali pa treba obvezno na vsakih 6-8 ur?

pa še to, kar zanima soseda: dolgoletna zloraba tramala lahko kaj vpliva na ščitnico?

hvala, lp

Učinek na ščitnico mi ni poznan in ni opisan niti v dokumentaciji zdravila
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pri degenerativnih spremembah gre bolj za blaženje bolečin kot kaj drugega in če ni težac, ne vidim potrebe po jemanju celo zimo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

gre se tud za vnetja.

zakaj pa po tem pravijo,d a je včasih potrebno kar 3 mesece, da nsar sploh redno prime?

odgovor ste dali, a ni teksta….

Kdo so uni eni ki to pravijo?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

farmacevti-3 mesece. v navodlih pa pšiše več kot 14 dni. torej kdo mi zdaj laže?

Kaj si predstavljate pod “prime”? Če vas boli glava vam prime v eni uri…

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

cel čas je govora o bolečinah pri artrozi. in ja, tako so mi rekli drugi strokovnjaki, da pri teh bolečinah nsarji potrebujejo več časa, da primejo=začenjo delovati=učinkovati protibolečinsko. za galvobol pa prime takoj, definitivno pa ne pomaga takoj pri teh osteobolečinah.

eh…

Protibolečinsko prično delovati v -/+ 1 uri praviloma, če so v obliko tablet

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close