Najdi forum

zdravila

Spoštovani,
pred kratkim sem imela konbtrolo pri pulmologu, ki mi je poleg spirive in symbicorta prvič predpisal še tablete singulair (1 zvečer). Ker tablet do sedaj še nisem imela, me zanima ali jih je treba jemati ves čas (ko pojem prvo škato, pokličem osebnega zdravnika za nov recept – kot pri prvih dveh zdravlih, ki jih moram jemati ves čas) ali pojem le teh 28 tabelet, kolikor jih je v škatli in konec?! Pulmologa sem pozabila vprašati …
Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni,
Karolina

Spoštovana,

imate zanimivo kombinacijo zdravil.
Spiriva je namenjena izključno bolnikom s KOPB.
Singulair je-po drugi strani-zdravilo, ki ga predpisujemo izključno bolnikom z astmo.
Symbicort pa je zdravilo tako za KOPB kot za astmo.
Po zdravilih, ki so vam jih predpisali sklepam, da imate KOPB in astmo. Kombinacijo bolezni, ki ni niti tako redka.
Zanima vas koliko časa naj prejemate Singulair.
Singulair je preprečevalno zdravilo-z njim zmanjšujemo astmatsko vnetje ter s tem blažimo astmo. Zmanjšujemo tako trenutne simptome astme, kot preprečujemo njena poslabšanja. Kar pomeni, da je potrebno Singulair prejemati podaljšano. Vsekakor ne 28 dni in ga nato prekiniti. To ni antibiotik, ki pozdravi vnetje in ga nato ne potreujemo več!
Seveda je odločitev koliko časa naj traja zdravljenje s Singulair-jem v rokah vašega izbranega zdravnika (ali pulmologa). Načeloma pa naj traja tako imenovani “terapevtski poizkus” s tem zdravilom vsaj 3 mesece.

lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

Spoštovani,

hvala za odhovor. In ja – imam astmo in KOPB (emfizem).

Lepo pozdravljeni,
Karolina

New Report

Close