Najdi forum

Odgovor na objavo uporabnika
skoraj-ločena, 03.01.2022 ob 13:45

Hja, ta korona čas nam ni samo nadel mask, ampak je poskrbel, da so nekaterim ljudem maske padle. Tudi sama se še vedno na nek način soočam s šokom, ko sem ugotovila, da je mož po 12letih zveze (in treh letih, odkar mi je obljubil večno zvestobo) in treh otrocih ugotovil, da je vzgojiteljica najinih otrok njegova ‘sorodna duša’ in si želi svoje življenje nadaljevati z njo. Nekaj mesecev sem se borila za naju, ampak ves čas je imel figo v žepu in se samo naučil bolje skrivati svojo afero. Sedaj je to to, pred božičem se je odselil, jaz pa sem z otroci ostala v hiši, ki sva jo skupaj zgradila.

Če sem iskrena, sedaj si želim samo nekaj časa zase, se rešiti vloge žrtve, ponovno spoznati sebe, poskusiti nove stvari , obiskati nove kraje, se podati v nove dogodivščine (za katere prej ni bilo časa ali energije). In VEM, da bo nekega dne tudi zame na vrata potrkala tista prava iskrena ljubezen-saj nepoboljšljivo verjamem vanjo! Morda sedaj še ni zrel čas za to, saj imam še veliko odprtih ran in razmišljam sama pri sebi, kaj bi tako ranjena sploh lahko ponudila svojemu bodočemu partnerju.

Sprašuješ se, katera bi imela ločenca? Kaj pa je narobe z ločenci? Saj nisi sam kriv, da si ločen… nisi sam nič narobe naredil. Kaj naj pa rečem jaz? Ločenka s tremi otroci (pa še kakšno leto starejša od tebe)? A to pomeni, da sem za na odpad in je mojega življenja konec?? Vseeno, če tako razmislim, je bolje da nimam ob sebi nekoga, ki me ne zna ceniti, ni hvaležen za vse, kar sem zanj storila in ljubiti tako, kot si zaslužim.

Sedaj si se zagotovo nekaj naučil iz pretekle boleče izkušnje. Naj bi nekje od 2 do 6 let prebolevali to travmatično izkušnjo (ja, takšne izkušnje so travmatične, saj globoko načnejo našo samopodobo in lastno vrednost). Prav je, da si našel šport in ostale aktivnosti, samo naj to ne bo pobeg pred tem, da bi ubežal lastnim čustvom in bolečini. Vseeno jih moraš predelati, drugače ne bodo minila in tako ne boš mogel naprej. Rešiti se moraš žalosti, jeze, razočaranj in odpustiti-pa ne zaradi nje, ampak zaradi sebe, da te ne razžre od znotraj(ja vem, teorija je eno, kako to izvesti v praksi pa še ne vem-ti sporočim, ko mi bo uspelo). Morda si do sedaj ugotovil tudi kaj hočeš v odnosu in boš vedel kaj iskati. Naredi si seznam lastnosti, za katere želiš, da jih ima tvoja bodoča partnerka (potem pa v glavi premisli, ali jih imaš ti tudi!).

Nekje je ena, ki ti bo podarila svoje srce in bo z ljubeznijo čuvala tudi tvojega-če/ko ji ga boš imel pogum podariti.

Srečno <3

skoraj ločena, šele sedaj sem opazila, da manjka del pri zgoraj poslanem…

torej, če boš videla tole, se mi lahko prosim javiš na ZS.

Hvala,

T.

Že od daleč se vidi problem človeka. On želi žensko za razplod in ne ženske, ki jo bo ljubil zaradi nje samo. Zamisli si, da dobiš popolno žensko in ne bo morala imeti otrok/ne bo hotela otrok. Mislim, da je to morda videla tudi bivša. Tega se partnerji najbolj bojimo. Da smo samo sredstvo, ne pa cilj za dosego sreče. Vso srečo pri iskanju partnerja, če Vam le iz oči ne bo sijala ta potreba po razplodu. Ker vam bodo ženske bežale od vas ali pa boste dobili eno, ki se bo po enem mesecu nasadila in pustila. Vi pa boste sami z preživnino, plus vas na koncu ne bo nobena hotela, ker že imate prtljago. Najprej se zamislite, kaj želite od prave ženske, da vam ona da kot osebnost, šele nato si ustvarjati cilje za naprej. Preskakujete, ker ste panični. Več škode kot koristi. Srečno. Obstaja več vidikov življenja. Pojdite se izobraževati v tujino, da se na vlečete svežega in ne tradicionalnega zraka.

1. Bivše še niti slučajno nisi prebolel, če praviš, da si čustveno še vedno navezan nanjo

2. Ko boš bivšo prebolel čustveno potem je šele čas za kakršenkoli nov korak z novo osebo

3. Pri 34 pač nikakor nisi prestar za imet otroke. Tudi če boš z novo partnerko počakal, da bosta recimo 2-3 leta v vezi boš še vedno star 4o let, pa recimo, da bo ona malo mlajša, imata še vedno več kot dovolj časa za ustvarit družino (tukaj samo kompliciraš po nepotrebnem).

Spravi se k sebi, potem pa naprej. Veliko čudobitih punc je zunaj, ko bo prišel pravi čas in ko boš prebolel in predelal svojo preteklost potem bo šlo pa tudi na tem področju v pravo smer.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6834, 11.06.2022 ob 10:24

Že od daleč se vidi problem človeka. On želi žensko za razplod in ne ženske, ki jo bo ljubil zaradi nje samo. Zamisli si, da dobiš popolno žensko in ne bo morala imeti otrok/ne bo hotela otrok. Mislim, da je to morda videla tudi bivša. Tega se partnerji najbolj bojimo. Da smo samo sredstvo, ne pa cilj za dosego sreče. Vso srečo pri iskanju partnerja, če Vam le iz oči ne bo sijala ta potreba po razplodu. Ker vam bodo ženske bežale od vas ali pa boste dobili eno, ki se bo po enem mesecu nasadila in pustila. Vi pa boste sami z preživnino, plus vas na koncu ne bo nobena hotela, ker že imate prtljago. Najprej se zamislite, kaj želite od prave ženske, da vam ona da kot osebnost, šele nato si ustvarjati cilje za naprej. Preskakujete, ker ste panični. Več škode kot koristi. Srečno. Obstaja več vidikov življenja. Pojdite se izobraževati v tujino, da se na vlečete svežega in ne tradicionalnega zraka.

 

Se vidi da nažalost ne razumeš ali pa nisi prebral.

Niti malo to ni res. Svojo ženo sem ljubil na polno. V njej nisem videl nobenega cilja.

Kot par sva imela cilj da bi imela otroke. Oba. Brezveze debatirati naprej.

 

Ostalim pa lahko sporočim da je situacija nespremenjena. Dve leti sta mimo, jaz pa se žal še nisem premaknil naprej. Zadeva je lažja in očitno sem vsaj delno prebolel, ampak na zmenku pa nisem bil niti enem. Sploh ne vem kako naj splezam iz luknje.

 

Lep pozdrav vsem

Nič ni narobe, če si ločen. Kot ženska ti lahko povem, da mene to niti najmanj nebi motilo. Bolj pomembno je, kakšen človek si in kako se bosta ujela s tvojo bodočo partnerko. Sama imam za sabo prevaro partnerja pred nekaj leti in skoraj ločitev in če bi se takrat ločila (ali pa morda kdaj v prihodnje), bi si tudi sama najverjetneje poiskala ločenega moškega. Tako da kar pogumno naprej, naj te tvoj formalni status ne skrbi. Delaj na sebi, imej se rad, bodi aktiven in slej ko prej bo prišla mimo ta prava;) Drži se in srečno!

No pa da še jaz z vami delim svojo izkušnjo. Po 40 letih zakona je na smučanju, kjer sva bila mimogrede oba, spoznal prijateljico in po enem tedu že hodi k njej. Mislim, da takrat, ko ima ona čas. Pa se vam zdi, da je vredno žalovati za takim človekom.Ni. Ni lahko. Od tega je minilo komaj 2 meseca A upajmo. Ni tako temne  ga oblaka, da za njim nebi posijalo sonce.

New Report

Close