Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija zažgani čepki?

zažgani čepki?

Pozdravljeni, sem moški, 29 let. Pred okoli 6. meseci sem šel na okulistični pregled, kjer mi je “okulist” pregledal oči. Med drugim mi je z zelo močno lučko svetil v oči (menda je gledal živce?). Pri tem so se mi začele oči solziti in piskalo mi je v ušesih. Dejal je, da sem pač občutljive sorte.

Od takrat naprej, ko pri normalni svetlobi zaprem oči in pogledam skrajno levo ali skrajno desno, pred seboj vidim “temno piko” veliko cca. četrtino celega vidnega polja.

Zanima me, če bom imel te posledice celo življenje in zakaj je prišlo do tega, zdravljenje verjetno ni možno?

V naprej hvala in lep pozdrav.

Skoraj sigurna sem, da omenjene težave niso zaradi pregleda in da je samo težava nastopila sočasno. Res pa je da se pri piki, ki pleše pred očesom ne da kaj dosti pomagati in lahko sama od sebe izgine ali pa se na to navadite. Seveda pa je potrebno pregledati očesno ozadje in izključiti, da ne gre za kaj drugega.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close