Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Zatrdlina v nosečnosti

Zatrdlina v nosečnosti

Pozdravljeni.

Stara sem 30 let in sem v 38 tednu svoje prve nosečnosti.

Čez dva dni imam pregled pri ginekologu kjer bom težavo omenila ampak me vseeno zelo zanima vaše mnenje, saj me skrbi.

Pred petimi dnevi se mi je na desni dojki ob kolobarju pojavila rdečina v velikosti recimo kovanca za 2 eur in boleča trda, nepremakljiva zatrdlina pod to rdečino. Od takrat mesto občasno malo grejem in masiram. V upanju da je to nek zamašen mlečni vod, čeprav mi še ne izteka mleko, le na bradavici opažam bele pikice. Bolečina se je do sedaj zmanjšala, rdečina je tudi manjša, zatrdlina pa vstraja in me skrbi.

Kaj bi to po vašem mnenju lahko bilo? Ali so zamašeni mlečni vodi trdi in nepremakljivi na otip? Ali so sploh mogoči v nosečnosti?

Najlepša hvala in lep pozdrav.

V tem obdobju ste že verjetno bila na posvetu pri ginekologu. Predvidevam, da je opravil klinični pregled,  saj le tako lažje oceni za kakšno težavo bi lahko šlo. Najverjetneje gre res za zamašen mlečni vod, tudi, če še niste rodila je to možno. Zamašen mlečni vod lahko tudi otrdi, ponavadi je vidna tudi rdečina in prisotna je bolečina. Masiranje pod vročo vodo bi vam moralo pri tem pomagati, da se vod odmaši, da ne pride do mastitisa.

V upanju, da so vaše težave že prešle vas prav lepo pozdravljam in vam želim vse dobro,

Spoštovani.

Sporočam stanje, tudi za vse tiste, ki imajo mogoce podobno tezavo.

Na pregledu so bili enakega mnenja, da gre verjetno za mlecni vod, ampak so rekli, da bomo bulico spremljali po porodu.

V 39 tednu sem rodila zdravega fantka, ki je v enem dnevu to bulico izsesal ven. Res je sli za mlecni vod. 🙂

Hvala vam za odgovor in lep pozdrav!

Super , me veseli, da je temu res tako. Uživajte v materinstvu, veliko zdravja vam želim, lepe praznike ter vse dobro v prihodnje.

New Report

Close