Najdi forum

Zatekanje nog

Pozdravljeni, ze nekaj let se ubadam s problemom zatekanja telesa (seveda je to vidno predvsem na nogah in rokah). Ugotovila sem, da je zatekanje se izrazitejse, ko se mi poveca krvni pretok (šport, savna, sonce, vrocina, kozarec vina..). Je precej motece kajti noge postanejo tezke, koza me kar zateguje. Zatecejo cele noge (nad koleni, meča…), prsti na rokah (prstani me zacnejo tiscati). Poskusila sem ze z limfnimi masazami vendar ni vecjega ucinka. Stara sem 30 let..kaj bi lahko bil vzrok mojim tezavam? kako si lahko pomagam? 🙁 Hvala za odgovore ze v naprej.

Pozdravljena!

Verjetno gre za sistemsko težavo in žal ne lokalno, ki bi se dalo pomagati s fizioterapevtskimi tehnikami. Lahko je samo pač slabše odzivno tkivo venskih oziroma limfnih na spremembe v okolju, kar je lahko prirojena stvar. Kolikor se noro sliši…morda bi bilo za poskusiti, da naredite vsaj 10 dnevni izlet v kraj/e, kjer je nadmorska višina vsaj 2000 m (Cusco v Peruju, Mehika) oziroma na smučanje, kjer se žile adaptirajo na nadmorsko višino…morda bo potem kaj bolje tudi na naši nadmorski višini…

New Report

Close