Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija zaskrbljena mamica in očka

zaskrbljena mamica in očka

Spoštovani!
Pred mesecem dni sem po 16 urah zelo težkega poroda rodila sina,težkega 3.340 kg ter 49 cm dolgega,čigar življenje je viselo na nitki;tako da so se na koncu odločili za vakum.Včeraj smo imeli kontrolo,in je vse v redu(delali so uv glave,in kontrolirali njegovo gibanje),drugi teden pa imava eeg,za katerega mi je pediatrinja povedala,da otroka uspavajo,in mu na glavio namestijo kot neko čelado.Lepo vas prosim,če mi kaj več lahko poveste o tem postopku,s čim ga uspavajo,ali je to lahko nevarno,….resnično Vas prosim,če mi lahko poveste,kako in kaj,saj smo resnično dosti pretrpeli in prejokali zaradi tega,kar bi lahko bilo in zato smo še vedno prestrašeni…Hvaležna bom za vsako Vašo informacijo.
Lep večer še naprej!
Tina

Spoštovana TinaK in oči,
razumem vajino skrb in ljubezen ob vsem tem, kar ste vsi trije že dali skozi. Razumljivo je tudi, da vsak dih in vsak gib še posebej skrbno spremljate in želite obvarovati dečka vsega hudega.
To, da je ultrazvoj glavice v redu in da je gibanje v redu, je zelo dober napovedni znak. Sedaj pa želijo še s preiskavo EEG (elektroencefalogram) ugotoviti, ali res možgani delujejo v redu. Torej z UZ vidimo možgane, EEG pa nam pokaže zapise možganskih valov (lahko bi rekli EKG za možgane) in ker je to že zelo stara metoda, so pediatrični nevrologi zelo zelo usposobljeni, da iz teh zapisov ugotovijo, kako možgani delujejo, ali je kje kakšno dogajanje, ki bi nakazovalo npr. možgansko poškodbo ali hipoksijo – pomanjkanje kisika med porodom.

Dečka bodo uspavali s sirupom, ki ga dobijo vsi mali otroci za takšne potrebe in po katerem zaspijo (eni prej, drugi kasneje). Nataknejo mu čepico z elektrodami (povsem enako kot za EKG) in snemajo možganske valove. Čepica je zato, ker je primerna za otroško glavico. Če bi lepili elektrode na glavico, bi to bilo zelo zamudno in natančno delo, v tem času pa bi se otrok morda celo prebudil, pa bi morali spet na novo začeti. Snemanje je potrebno v spanju, morda tudi med prebujanjem.

Sirup kloralhidrat maksimalno učinkuje po 60-90 minutah in njegov učinek traja 4-6 ur.

Želim vam vse dobro, najprej pa povsem normalne izvide.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Draga tina K
Ne skrbi nič, ker ta preiskava ni nič huda.
Moj sinko je imel 3 mesece, ko sva šla na eeg. Moj sinko je nedonošenček, rodila sem v 34-tem tednu in tudi ni imel dovolj kisika v maternici tako, da samo bog je dal srečo, da sem dobila popadke in v petih urah rodila.
Tudi mi smo imeli UZ. glavice. Samo pri nas je bil izvid pri EEG-ju zelo slab. Nato smo naredili ponovno kontrolo in zopet ni bil vredu izvid, nato smo ponovili zopet EEG, in hvala bogu v tretje gre rado smo prejeli izvide, da je stanje sedaj bp. Sedaj je z sinom vse vredu, normalno se razvija in zelo brihten fantek je.

Želim vam, da se konča z bp. in lep pozdrav
Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Spoštovana Doroteja,
srečala sem vas že na forumu “nedonošenčki”, čestitam vam za vso skrb in tople misli, ki jih delite drugim mamicam, ki so v ravno takih stiskah.
Ker je moja nedonošenka (26.tedenska) že 19 let stara, popolnoma razumem, kaj dajete skozi.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

navezala se bom kar na zgornjo temo.. zanima me, ali je lahko sin en dan po prejemu kloralhidrata cepljen proti ošpicam, mumpsu in rdečkam.
Ali se kloralhidrat v 24 urah izloči iz telesa?

Hvala.

Lahko.
Razpolovna doba kloralhidrata je 8-11 ur, torej se bo 24 ur pa zaužitju izločil z urinom iz telesa.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close