Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Zarastline v maternici

Zarastline v maternici

Spoštovani,

po carskem rezu in kasneje abraziji zaradi zaostanka so se naredile v maternici zarastline. 2/3 maternice bi naj bile v zarastlinah, ponovno sem naročena na histeroskopijo pri zdravnici, ki je ‘specializirana’ za odstranjevanje le-teh. Zanima me, ali bom, če bodo s histeroskopijo uspešno odstranili zarastline, se imela moznosti za zanositev. Ter ali bo v tem primeru zelo povečano tveganje za PAS-prirasceno posteljico.

Spoštovani,

Če bodo razrešili zarastline, boste lahko zanosili. Povečano tveganje za placento accreto pa je povezano z različnimi posegi na maternici ne le z Ashermannovim sindromom.

Vse dobro!

doc. dr. Tanja Burnik Papler, dr. med., vodja Centra za zdravljenje neplodnosti, Bolnišnica Postojna *** [email protected] *** Tel: 05/7000 720.

New Report

Close