Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost zaostajanje menstruacije

zaostajanje menstruacije

Pozdravljena,
velik dejavnik, ki vpliva na zaostajanje menstruacije je tudi stres. Seveda pa je možno, da si noseča, saj so tudi v predsemenski tekočini prisotna semenčeca.
Priporočam ti, da narediš test nosečnosti da boš mirnejša, v nadalje pa uporabi zaščito.

vse dobro,

Gabrijela Ploj, mag.psihologije, prof. Moderatorka foruma Mladi in Adolescenca http://med.over.net/forum5/list.php?393 in Mladi, ljubezen in spolnost http://med.over.net/forum5/list.php?17 Na vsako vprašanje, ki mi ga boste zastavili bom z veseljem odgovorila. Če imate vprašanje, ki ga ne želite objaviti na forumu mi lahko pišete na [email protected]. "Nič ni tako slabo, da ne bi vsebovalo nečesa koristnega!"

okej ko sm brala sm vidla da kr pametno odgovarjate zaskrbljenim na vprašanja in se odločila da ga zastavim tudi jaz s fantom sem imela prvi spolni odnos s kondomom sicer mu je kasneje prišlo k meni v usta sam me usen zanima če je možno da bi zanosila če bi z pred izlivi z mojih ali njegovih rok zanosila, saj mi je dal prst noter M mi zaostaja 5 dni….

Če je sperma zašla v nožnico, obstaja možnost oploditve. Sicer pa menstruacija lahko zaostaja tudi “kar tako”, sploh, če si še mlajša, so menstrualni ciklusi lahko neredni. Morda sploh ni bilo ovulacije, morda je nastala cista, morda zaradi stresa in skrbi. Napravi test za nosečnost, pa bo vse jasno.

Matjaž

s fantom sva imela nezaščiten spolni odnos,vendar nisva šla do konca. ker me je vseeno skrbelo sem po edem tednu sem naredila test in bil je negativen,sedaj pa mi M zamuja že 4 dni,zato sem zopet naredila test in tudi ta je bil negativen…kaj to pomeni???

Test za nosečnost se opravi vsaj 14 dni po odnosu, prej bo v vsakem primeru negativen.

Matjaž

Pozdravljene!

Evo, bom še jaz delila svojo izkušnjo z vami.
Tudi meni je M zamujala. dobiti bi jo morala že 26.5. Ponavadi je moja M zelo točna in lahko skoraj do minute natančno vem kdaj jo bom dobila. Po 5 dnevu izostajanja sem naredila test, ki je bil negativen. To me še vedno ni čisto pomirilo, saj lahko ne bi bilo to to.S fantom sva imela nezaščitene spolne odnose. Res pa je da sem bila podvržena ogromnemu stresu – bližajoča se matura itd. no danes, po 7 dneh zamujanja sem jo končno dobila. Vzela sem tudi prvo KT (yarina), ki mi jo je predpisal G prejšnji mesec. Še bolj sem bila živčna zato ker sva imela nezaščitene s. o. že pred ginekološkim pregledom in predpisom tabletk, tako da sem komaj čakala da jo dobim, in končno začnem z jemanjem le teh.
Nikoli si nisem mislila kaj naredi stres na menstruacijski ciklus, saj sej tako ali tako zaradi tekem podvržena konstantnemu stresu, vendar je očitno za moje telo bil ta mesec overload.
Odločila sem se napisati ta post, saj so me v mojih dneh zamujanja vaši posti kar malce pomirili, saj verjetno vsaka od nas prvo pomisli na nosečnost (še sploh če je ta nezaželjena).

Živjo!
Pač tudi js mam eno težavico in vem da sem neodgovorna vendar rabim kakšen odgovor da se pomirim.
Zadeva je takas fantom imava nezaščitene odnose na metodo da ga odmakne ko mu pride menstruacija mi zamuja že 3dni,občutek imam kot da jo bom zdaj zdaj dobila in ko pogledam ni kar nič resno se sekiram da bi bila noseča:(
Hvala za odgovor!

Drage ženske,… Mislim da ima vsak pravico kaj vprašat,… Verjetno imajo zato številne razloge : nočejo govorit o tem s starši, znanci, ginekologom ampak vprašajo tukaj kjer nihče ne ve njene identitete,… Nasploh pa KACA FROFOTACA mislim ne halooo,… kak se te obnašaš,… Imaš ti sploh kaj srca???? Nimaš ga! Pazi na besede kaj se tiče mladoletnicam in zaskrbljenim puncam,…. Zato pa obstaja forum da se lahko vpraša!!!!

živjo.
jaz imam vprašanje. z partnerjem sva imela zaščiten spolni odnos z kondomom 26. julija. menstruacijo prejšnji mesec pa sem imela 13. vedno jo potem dobim 2 ali 1 dan pred datumom prejšnjega meseca. to naj bi bilo avgusta 11. danes smo 14. in menstruacije še vedno ni. jajčniki pa me bolijo kot da bi menstruacijo imela že drugi dan

razlog za paniko?

Mislim, da ni razloga za paniko, če te skrbi, pač naredi test in če je negativen (kar lahko računaš), lahko mirno počakaš na menstruacijo.

Matjaž

lp. mene pa zanima kaj narediti če ti menstruacija zaostaja ze 2 meseca, test sem naredila in je negativen stara pa sem 29 let poročena in ze imam enega otroka,….. zanima me predusem kaksne bolezni uplivajo na menstroacijo.

Saj ni potrebno biti kaj bolan, da menstruacija zamuja oz. da je le ta odsotna. Gre za funkcijske oz. hormonske motnje, katerih posledica je ciklus brez ovulacije, lahko je nastala luteinska cista, ki lahko vztraja nekaj tednov, lahko tudi 2 meseca, in preprečuje nastop menstruacije. Lahko gre tudi za sindrom policističnih ovarijev. Mirno počakajte še en mesec (razen če ne želite znova zanositi), če M takrat ne bo, se odpravite do zdravnika, da M sproži s hormonskimi tabletami.

Matjaž

hvala lepa za odgovor

Pozdravljene imam 14 let,prvo M sem dobila pri 12tih.Do sedaj mi je bila M vedno redna zdaj mi pa zaostaja 7 dni.(Sp.o nisem imela!) Ali je to normalno?

Pač zaostaja, nič takega, bo že prišla.

Matjaž

Najprej vsem en lep pozdrav

Zanima me če je katero dekle imelo tako težavo kot jaz.

Že tri mesece nisem dobila menstuacije in sem že trikrat bila pri svojemu ginekologu ter pravi da nisem noseča,nimam cist in da je vse ok sam to da mam povečana jajčnika.Stara pa sem 28 let.
Zanima me kaj je lahko saj imam spet kontrolo čez dva tedna.

Že v naprej se vsem zahvaljujem in vas pozdravljam.

Verjetno hormonske motnje, ki zaustavijo ovulacijo in s tem menstruacijo. Bo ginekologinja dala tablete za proženje “menstruacije”.

Matjaž

hej:)
imam nekakšen problem,..opazila sem da mi menstruacija zamuja že več kot en teden(zmeraj jo dobivam v začetku meseca),..nekako mi ne gre v račun,saj sem z fantom imela stike nazadnje pred mescom pa pou.+ nisva šla do konca,..ni mi jasno zakaj mi menstruacija zamuja,.. nevem al je kaj hujšega ali ne :/ je možno dasem vseeno noseča? res pa je da sem v zadnjem tednu imela zelo veliko skrbi z šolo,s prijatelji,s starši,..
upam čimprej na odgovor,da si nebi delala skrbi še z tem.
Lep pozdrav

Hej! Včasih menstruacija zamuja ravno zaradi stresa, včasih pa “kar tako”, saj ženske niste stroji, da bi bilo vsak mesec enako :-). Večinoma so vzroki povsem banalni in bo menstruacija že prišla. Če te skrbi seveda lahko narediš test.

Matjaž

Hej. Jaz imam vprašanje. Menstruacijo bi morala dobiti 28 decembra in je še nisem dobila. s fantom imava nezaščitene spolne odnose vendar pazi. Imam pa neredne menstruacije. Je možnost da sem noseča?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close